Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichiátriai szereket...

Egy pszichiátriai szereket szedő ember mit kockáztat ha keményen piál is a gyógyszerre?

Figyelt kérdés

Ha valaki pszichiátriai kezelés alatt áll és szereket szed (Rivotril és tsai...) és minderre napi szinten keményen piál (napi akár több üveg bor) akkor ezzel mit kockáztat?

mert az orvos standard válasza erre az (lenne) hogy semmit de egy kortyot se szabadna inni ezekre a gyógyszerekre. Ez, akiről szó van mégis évek óta szedi ezeket ráadásul egyre növekvő dózisú szereket, és változatlanul 20 éve lecsúszik a napi két üveg vörös (vagy több).

És ezzel együtt megvan. Értelmi szintje lassan egy óvodása (kb azt se tudja néha milyen nap van) de megvan. Él.

És ez így meddig mehet?


Még 20 évig?


2019. nov. 27. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyja abba ezeket, még jobban leépül. Lehet hogy elvegetál még sokáig, de az nem élet.
2019. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

" Lehet hogy elvegetál még sokáig, de az nem élet."


Na ezt mondták 10 éve is. Ő meg itt van és "boldogítja" a környezetét...

2019. nov. 27. 11:46
 3/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt megmondta már sokszor hogy ő akkor hagyja abba a piálást ha meghalt. Legalább őszinte.

Mert úgy van vele ha nem piálhat minek él. Hát ő tudja.

2019. nov. 27. 11:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha folytatja, akkor nyugtasd meg, hogy tuti meghal. Ezt szeretné, nem? Nehogy már meg akard menteni meg sajnálni! Amíg ő nem akar változtatni, addig kár próbálkozni bármivel is.
2019. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

„Nehogy már meg akard menteni meg sajnálni! „


Hahahhaha. Akkor félreértettél. Én már csak azt várom hogy végre.... de hiába várom 10 éve.

Na nem baj még 10 év és csak lesz valami csak az a baj, hogy azt meg lehet ÉN nem élem meg....

EZ az alkesz tróger még a végén túlél mindenkit.

2019. nov. 27. 11:56
 6/11 anonim ***** válasza:
A genetika sokat számít. Van a környéken egy hajléktalan alkoholista. Már évekkel ezelőtt leirták sokan. Az u.n. egészséges emberek sorra halnak, ő meg vigan elvan.
2019. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mit kockáztat? Konkrétan az életét. Lehet, hogy most még úgy tűnik, bírja, de a szervezet előbb-utóbb feladja. Sajnos, tapasztalatból írom, én függő vagyok és csak azért élek még, mert nem rendszeresen csinálom, "csak" időszakosan, de akkor nagyon.. Egyre többször kerültem kórházba ezek miatt és egyre durvábbak voltak a tünetek. Voltam már életveszélyes állapotban, talán csak a "szerencsének" köszönhetem, hogy még élek, már ha ezt szerencsének lehet nevezni.. Eleinte megúsztam egy-két napos rosszulléttel, de ahogy telt az idő, ezek egyre hosszabbak és súlyosabbak lettek. Az orvosok megmondták, hogy ha így folytatom, már nem fogok sokáig élni. Ezek miatt sikerül most józannak lennem, de tisztában vagyok vele, hogy bármikor visszaeshetek és egyre kevesebb esélyem lesz az életben maradásra. Szóval, lehet, hogy egy hónap, lehet, hogy egy év múlva, de egyszer biztos, hogy vége lesz az egésznek és nem lehet tudni, hogy egy "szokásos" betépés mikor lesz végzetes.
2019. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

"Szóval, lehet, hogy egy hónap, lehet, hogy egy év múlva, de egyszer biztos, hogy vége lesz az egésznek „



Már bocs de ez egy üres maszlag duma... holnap vagy jövő héten vagy jövőre vagy valamikor.... IGEN? De ez BÁRKIRE igaz még egy full egészségesre is.

Egyszer biztos hogy vége lesz hűűűű de bölcs.... hát egyszer biztos!!! Ez bárkire igaz!

De a kérdés: MIKOR?

2019. nov. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2020. március 12.-én, 15 óra 27 perckor.. Most komolyan, honnan lehetne ezt tudni? Nincs orvos, vagy jós, aki ezt meg tudná mondani. Szerintem elég részletesen leírtam a tapasztalatomat, lehetnék már rég halott, többször is egy hajszálon múlt, 10 évvel ezelőtt is 3 hónapja is. Mégis itt vagyok. De lehet, hogy ha újra visszaesem, az első alkalomnál szimplán nem ébredek fel többet. Az orvosok csak ennyit tudtak hozzáfűzni.
2019. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"10 évvel ezelőtt is 3 hónapja is. Mégis itt vagyok."



Na hát ennyi. Ezért maszlag az összes duma. Mert 10 éve is itt voltál és lehet 10 év múlva is itt leszel. És ez pint annyi amit én is elmondhatok magamról aki nem piálok és nem vagyok beteg. Vagy itt leszek 10 év múlva vagy nem.

2019. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!