Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek keresne, ha...

Szerintetek keresne, ha eltűnnék, vagy mintha soha nem is jártam volna hozzá?

Figyelt kérdés

Egyszer már volt rá példa, hogy nem mentem el a pszichológusomhoz (SZTK-s pszichológus), mert elfelejtettem. Akkor nem keresett (jó pár napig nem kértem új időpontot), pedig simán lehettem volna akár öngyilkos is. Ha mondjuk minimum 1 hónapon keresztül nem jelentkeznék, ő nem is keresne szerintetek?

U.i: nem szedek gyógyszereket, csak labilis vagyok érzelmileg, és néha öngyilkossági gondolataim vannak,illetve nincs önbizalmam,se önbecsülésem, se barátaim.


20/L



2019. nov. 28. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem menj vissza hozzá, kérj új időpontot.A neten, a youtube-on számtalan klassz pozitív megerősítéseket tartalmazó video van. Ajánlom Neked Szabó Péter előadásait, könyveit. Ő is az öngyilkosságból jött vissza és most elismert motivációs előadó. Ne add fel!
2019. nov. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresne, de elvileg nem is kereshetne. Nagyon sok etikai szabályt be kell tartania, még olyan szinten is, hogy például ha nyilvános helyzetben találkozik össze veled, nem köszönhet neked, csak ha te először köszönsz neki.
2019. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak ez így elég gáz. Mi van ha valaki öngyilkos akar lenni, és alap esetben nem hallgatna senkire,nem is mondaná el senkinek, hogy meg akarja ölni magát,egyedül csak a pszichológusában bízna,de ő meg nem fogja felhívni vagy írni neki,csak mert ez van előírva??


Amúgy egyszer volt olyan,hogy összefutottunk ülésen kívül,de asszem egyszerre köszöntünk egymásnak,mert mindketten meglepődtünk.

2019. nov. 28. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nézd, a pszichológus is ember, ő sem gondolatolvasó és rajtad kívül van még 50 másik kliense, akinek szenteli az idejét. Az etikai kódexbe nem fér bele az, hogy a terápiás kezeléseken kívül keresse a klienst, elveszítheti emiatt az állását is. Viszont neked mint kliensnek megvan a telefonszáma, így ha krízishelyzetbe kerülsz, neked kell felhívnod, nem pedig arra várnod, hogy a tiltás ellenére keresni fog-e vagy sem.
2019. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csúnyán hangzik, de a pszichlógus sem tud mindenkit megmenteni. Egyszerűen nem elvárhatő tőle, hogy mindenki ilyenkor hívogasson. Az, hogy öngyilkos leszel-e, vagy felhívod segítséget kérni a te döntésed, nem az övé.
2019. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!