Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sűrűn rámtör olyan érzés,...

Sűrűn rámtör olyan érzés, hogy megőrülök elvesztem a kontrollt, elfelejtem a nevem a, családtagjaimat olyat teszek vagy mondok amit nem akarok. MI lehet ez?

Figyelt kérdés
Valószínű pánikbetegség vagy szorongás, de az nem rohamokban "támad"? Abban az esetben ha sikerül valamivel 100%-ig lekötni a figyelmem akkor elmúlik de amint van időm gondolkodni előjön. Már néztem a neten skizofréniától kezdve személyiségzavarig mindent.

2019. nov. 30. 00:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
1 konkrét szakembert keress fel, ne gyk összes szakemberét próbáld. Ez már komolyan hangzik.
2019. nov. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz, ez az érzés is "rohamokban" támad rád. Valószínűleg szorongásos zavarod van vagy lehet talán kényszerbetegség. Skizofréniának a negatív tünetek mellett pozitív tünetei is vannak, pl. hanghallások, látomások, esetleg extrém téveszmék amik misztikusak.

A pozitív tünete általában egy neurontranszmitter (dopamin emelkedett szintje) miatt jönnek létre.

Amit te érzel az egy szorongás, általában szerotonin, gaba, noradrenalin hiány okozza.

Persze ez a biokémiai megközelítés, aztán meg van lelki oka is.

2019. nov. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Erős szorongás, pszichológus. Nem vagy skizofrén! Ne húzd az időt a pszichológus felkereséséig, mert totálisan fölöslegesen szenvedsz! Most tessék rákeresni a környékeden működő pszichológusokra, és rögtön felhívni vagy írni neki.
2019. nov. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg tehetetlenség ami érzel és emiatt vannak a tüneteid. Elfolytott feszültség van benned rengeteg amit nem tudsz levezetni. El kéne gondolkozni mi okozza. Mi az a dolog amiben benne vagy, nem jó és úgy érzed nem tudsz tenni ellene?
2019. nov. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A tehetetlenségelég ok elég valószínű.Nem nagyon tudok új dolgokba belefogni.Sok helyen olvastam hogy a sport az egyik legjobb megoldás az ilyen helyzetekben(meg úgy általában),de vagy 5 éve halogatom hogy majd ekkor meg akkor elkezdem.A cigit már 10 éve abbahagyom (kb 11 éve dohányzom).

Van egy füzetem amibe írom a megnézendő filmeket,olvasandó könyveket,hallgatandó zenéket;elég sok lap van már tele és mégis inkább az ismert dolgokat erőltetem.

Van egy újság amit minden hónapban megveszek az utolsó kb 25 ki sincs bontva ,pedig érdekelne, de mégse.

Amikor rámtör ez a nagyon erős szorongás ,akkor ilyeneken nem tudok gondolkozni,beszűkül a tudatom és jön a megőrülés érzés.

Elég kaotikus lett,de remélem érthető volt.


Köszi!

2019. nov. 30. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor talán nem kéne halogatni tovább és most kéne elkezdeni a dolgokat csinálni. Esetleg írd fel egy lapra a heti teendőket/terveidet. Nekem motiváció ha látom már mennyit megcsinaltam és ki van pipálva. Amúgy ismerem az érzést. Tényleg csak az hasznal ha elkezded
2019. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy semmit nem csinálsz meg abból se, ami elvileg érdekel, szereted, passzivitásba vonulsz, depresszióra utal. Feltétlenül menj pszichológushoz, és mondd el az összes tünetedet.
2019. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Hagyd már szegényt ezzel a hülye pszichológissal. Mint egy papagáj úgy szajkózzátok. Hányan költenek etre tízezreket aztán mégsem oldódik meg a bajuk.

Ami viszont valóban segítség lehet. Mikor így érzem magam akkor ha tudok sírni sokkal jobb lesz. Beteszek szomorú zenéket és kisírom magam, aztán elmúlik a feszültség meg a rossz érzés. Mondjuk ha te fiú vagy akkor egy boxzsák agyonpüfölése is lehet megoldás.

2019. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Ja és ne akarj valami diagnózist keresni magadra

Nem vagy beteg! Csak így reagálsz a téged érő dolgokra. Teljesen normális. Nem fogsz sem megőrülni sem bantani senkit nyugi. Azért érzed a dolgot nem normálisnak mert ebben a világban az az elvárás, hogy együtt bólogass a nyájjal. Aki kicsit vidamabb, szomorúbb, idehesebb, nyugodtabb magyarán eltér az atlagtól arra ráhúzzák, hogy "nem normális" gond van vele. Pedig ezzel a nyáj hamgulattal van a gond. Persze nem jó, hogy rosszul erzed magad ésntenni kell ellene, hogy ne kínlódj de attól csak rosszabb lesz minden ha te is elkezdesz kórképet gyártani magadnak. Próbald elfogadni első körben hogy ez van most. De nem fog így maradni. Én pl. Ha ugyan ilyen érzeseim vannak akkor szédülök meg remegek mintha nagyon beteg lennék. :) de már tudom hogy ez csak egy rakció. Nem foglakozom vele, majd elmúlik és valóban elmúlik. Amíg megijedtem tőle meg azt hittem súlyosan beteg vagyok addig rosszabb volt minden.Persze dolgozom azokon a.dolgokon is amik a kivaltó okok mert különben nem szűnik meg. Az is lehet hogy egész életedben masoknak akartál megfelelni és elfeljtetted te ki vagy a törtenetben és mit a vágyaid. Meg van a listaság is. Olyan oroszlán effektus. Mikor az ember csak elfeküdne de közben meg nyomasztja hogy nem csinált semmit, nem haladt semmivel. Erre jó megoldás ha kijelölsz a héten pár órát és akkor eldömtöd hogy lustalkodni fogsz és semmit nem csinálsz. A többi időben meg kezd el amit összeírtál meg elterveztél.

2019. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as, mert te aztán tömegeket ismersz, akik tízezreket költöttek pszichológusra, és nem lettek jobban! A pszichológus nem hülye, a kérdező pedig rosszabb állapotban van annál, hogy magától helyrejöjjön. Aki attól fél, hogy megőrül, annak nem megoldás, hogy néha kisírja magát. Meg az se, hogy magát meggyőzze, hogy nincs semmi baja, mert ezt eddig is megtehette volna, ha tudná.
2019. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!