Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavaroso...

Borderline személyiségzavarosok, ti milyen gyógyszert szedtek/szedtetek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen gyógyszert szedtek/szedtetek, és milyen tapasztalatotok van róla? Volt valami kellemetlen mellékhatása? Elsősorban a Truxal nevű gyógyszer érdekelne. Köszönöm, ha küldesz nekem erről egy üzenetet! :)

2019. dec. 3. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A jelenleg szedett gyógyszereim:

Lamolep 25 mg: reggel 1 tbl., délben 1 tbl. este 1 tbl., lefekvés előtt 3 tbl.

Trittico AC 150 mg: reggel 1/3 tbl., lefekvés előtt 1 egész tbl.

Frontin 0.5 mg: este 1 tbl., lefekvés előtt 1 tabl.

Truxal 15 mg: reggel 1 tbl., este 1 tbl., lefekvés előtt 1 tbl.


Huh, ezt elét volt begépelni.

Én már évek óta szedem a Truxalt. Egyébként nagyjából számomra semmit nem csinált, csak azért szedem folyamatosan, mert rendszeresen építek le a gyógyszerem dózisaiból, a Truxal pedig nagyon jó az elvonási tünetekre, de úgy különösebb antipszichotikum hatást nem éreztem vele, pedig nekem is vannak enyhén pszichotikus tüneteim.

Ja, igen, a diagnózisaim egyébként: borderline személyiségzavar, kényszerbetegség, pánikbetegség, komplex-poszttraumatikus stressz szindróma.


A gyógyszerekkel az a tapasztalatom, hogy olyan velük, mint nélkülük, minimális stabilitást szolgáltatnak. A Tritticot most kezdtem el leépíteni, mert már semmilyen pozitív hatását nem tapasztalom, és a pszichiáterem is egyetértett, hogy akkor hagyjuk el.

A Lamolep talán tud valamit, de az sem képes megváltani a világot.

Illetve a Frontin (vagy más benzodiazepin) szerintem borderline-osoknak elengedhetetlen (sajnos). Én, amint látod napi 1 mg Frontint szedek, még ez is baromi sok, de napi 2 mg-ról indítottam, amikor elkezdtem lefelé építeni, szóval ahhoz képest már ez egy nagyon barátságos dózis.

Természetesen esetiben is ott van, és akadnak olyan pillanatok, amikor semmi nem tűnik, hogy segítene, csak egy szem nyugtató (ismét sajnos).

Pszichoterápia ezerrel. Az egyetlen reményünk a pszichoterápia. Közben pedig igyekezni a gyógyszeres kezeléssel a kínlasztó érzelmi állapotokat kordában tartani, merthogy gyógyszer nem fogja megoldani a problémát, és a zavart sem fogja megszüntetni.

Kitartást kívánok neked!

2019. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0.25mg frontin felét szedtem, de csak kiütött egész napra
2019. dec. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Reggelente 15 mg aripiprazol (explemed)
2019. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!