Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám a lelkierőmet...

Hogy tudnám a lelkierőmet fejleszteni/növelni? Minden apróság nagyon megvisel. Kicsit nagyobb dolgok pedig a padlóra küldenek.

Figyelt kérdés
Sajnos nincs családi vagy olyan baráti hátterem akik támogathatnának. Így egyedül kell megküzdenem mindennel ami nagyon nehéz. Sokkal rosszabbul esik pl. egy kritika vagy sértés vagy igazsagtalanság mint azoknak akik hazamennek és ott kapnak pár vigasztaló szót, hogy "ne törődj vele, nincs igazuk, mi szeretünk..stb" Én csak ott maradok egyedül a bantással és nekem kell feldolgozni. Ha túl sok összejön akkor nagyon reménytelen lesz minden és az életkedvemet is elveszítem.
2019. dec. 5. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, elmehetünk karácsonykor italozni egyet.
2019. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell annyit foglalkozni azzal, ki mit gondol rólad, kinek mi tetszik! Ha beszólnak szólj vissza egy fokozattal durvábban! Ne akard, hogy mindenki szeressen, ez úgyse fog megtörténni- főleg ebben a világban, ahol senki nem szeret senkit. Ha azt látják, hogy elesett vagy- ne várd hogy megszánjanak, mert nem fognak sőt, inkább kinevetnek. Szóval meg kell adni mindenkinek ami jár: a jóknak a tiszteletet, a szemeteknek a megvetést. És nem kell őket sajnálni, ők se sajnálnak téged! Ezelőtt húsz évvel az emberek egymásba kapaszkodtak, most meg mindenki mindenki ellen. Ne magadban keresd a hibát, a többi se tökéletes! k

Keresd olyan emberek társaságát akik feltöltenek!

2019. dec. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Nagyon beletrafáltál. Régen ez feltöltött de az utóbbi időben már az alkoholt sem tudom tolerálni, egészen kis mértekben sem. Rosszul hat. Nem vidám leszek tőle hanem kimerült és álmos.

2. Tudom én ezt. Csak elhinni nem akarom. :(

2019. dec. 6. 08:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Tervezéssel.

Pl. : Tervezd el mit szeretnél elérni aznap, héten, hónapban, évben. Apró lépésenként haladj.

Pl hétfőn megtervezem a hetet, kedden átnézem a számlámat, szerdán befizetek mindent, csütörtökön kitakarítok, be kell vásárolni pénteken, szombaton mosni kell, vasárnap pihenő. Egyszerű dolgok de a nap végét pozitívan nyugtázhatod, mert elérted azt, amit arra a napra kiterveltél. Ez erőt ad és alapjába véve egy pozitív löketet.

2019. dec. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyedül én is begolyóznék. Szükségem van olyan emberre aki támogat. Bár szerintem ez az emberek többségére elmondható. Szerencsére van ilyen ember az életemben.

Ismerek olyan embert akinek viszont nagyon gyenge az idegrendszere, mindentől kiborul. Neki (is) nehéz gyermekkora volt.

Egyetértek azzal hogy kellenek a sikerélmények, pici célokat kitűzni és megvalósítani. Ha nagyobb az önbizalmad a hétköznapokban is jobban helyt tudsz állni. Másodsorban tudom hogy nagyon elcsépelten hangzik, de a rendszeres mozgás tényleg segít a feszültség levezetésében.

2019. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem is szükségem lenne.....de nincs. Ez van.
2019. dec. 21. 18:51
 7/11 anonim válasza:
Szia én ugyan így vagyok kb de próbálom én is betáblázni a feladatokat pluszban elkezdtem úszni levezeti a feszkot ,kikapcsol,átmozgat erősödik minden immunrendszer ,fizikum, gyorsabban regenerálódik az ember és mint a mondás épp testben ép lélek . Veszíteni valód nincsen csak nyerhetsz alakul az önbizalom is 😉
2019. dec. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az úszás tényleg jó csak annyira fáradt vagyok meg szédülök, hogy kb. beleájulnék a medencébe.
2019. dec. 22. 08:30
 9/11 anonim válasza:
Fokozatosan kell az úszást is kezdeni ?
2019. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem az úszással van a gond. Jól úszom és jártam is régen. Hanem annyira fáradt vagyok munka utan, hogy örülök ha hazavonszolom magam. Pedig nincs is messze az uszoda. :(
2019. dec. 23. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!