Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolatok és...

Öngyilkos gondolatok és késztetések kínoznak valakit?

Figyelt kérdés
Mit csináltok? Hogy fojtjátok el? Ezt nem lehet kibírni...

2019. dec. 5. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Most pont mi az ok?
2019. dec. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mentális betegségek
2019. dec. 5. 23:49
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem van valós is. Ami a szeretteim nagy részét a sírba vitte. Nem mondom, hogy nem várom a végét, de nem sopánkodom rajta. Ne agyalj rajta, úgyis oda tartasz, várd ki a sorod. Rég rossz, ha elő embernek a halálon jár az esze. Úgyis eljön. Fogadd el ami most van, engedd el, éld le a maradékot úgy, ahogy jólesik.
2019. dec. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Amióta összehozott a sors egy nárcisztikussal,én már idegösszeroppanást kaptam.
2019. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én itt tartk. Msr nem bírm ki
2019. dec. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Megpróbálom kiadni magamból azt a kínzó érzést, ami miatt az öngyilkosságon gondolkodom. Megpróbálom alternatívan kifejezni az érzéseimet pl. rajz, versírás, blogírás.


Realizálom, hogyha meghalnék az mit okozna a közeli hozzátartozóimban, akár:

> pénzügyileg (temetés összege)

> fizikailag (mi lesz a macskámmal, mi lesz a háztartással stb.)

> érzelmileg (az öngyilkosság a legnehezebben feldolgozható halálok, mert mindenkiben bűntudatot hagy, hogy miért nem vették észre a jeleket, miért nem tettek valamit... https://www.youtube.com/watch?v=tGi1CXYk3NY&bpctr=1575766848.)

Még ha úgy is érzed, hogy senkinek sem hiányoznál, hát sajnos nem lehet tudni, hogy egy haláleset kiből mit vált ki....


Beveszek annyi nyugtatót, hogy tudjak aludni és reménykedem, hogy mire felébredek elmúlik ez az érzés.


Mivel pánikbeteg vagyok és szociális fóbiám van, ezért ezt nem sokszor csinálom, de egy séta rengeteget tud segíteni vagy egy SZEMÉLYES beszélgetés olyan emberrel, akit rég láttál.


Illetve nekem van párkapcsolatom és az intimitás, ölelkezés, szex is tud ideiglenesen segíteni, mentsvárat nyújtani a legnehezebb pillanatokban. Sajnos tényleg nem tartós, mert amikor megszűnik az ölelkezés, aktus után vagyunk ugyanolyan intenzíven visszatérnek az öngyilkos gondolatok. Talán azért, mert a fizikai dolgok nem elégítik ki azt a szeretethiányt, ami miatt szenvedek és ilyenkor újra eluralkodik rajtam az a borzasztó magány és üresség érzés, kilátástalanság. (néha talán még rosszabb is a fizikai érintkezés után, mert akkor még pluszban jönnek olyan gondolatok is, hogy "mi a baj velem?").


Valószínűleg az is sokat segítene, ha ki tudnád beszélgetni magadból ezeket az érzéseket.

2019. dec. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen mentális betegségeid vannak? Meghallgatlak, ha szeretnéd. Írj nyugodtan!
2019. dec. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. De nem kis dolog miatt. Betegség miatt mozgáskorlátozott lettem 80 százalékosan rokkant, az orvosok nem tudnak segíteni hiàba jàrok, napi szintű fàjdalmaim vannak, egy poharat is remegő kezekkel tudok kézbe venni. E miatt dolgozni nem tudok, így feleslegesnek érzem az èletemet, teljesen kilátástalan az életem és sajnos ezzel a tudattal kelni és feküdni nap mint nap maga a Pokol. Nem így képzeltem az èletemet, nem ezért tanultam, dolgoztam kemènyen èvekig, hogy mindössze 33 évesen egy ronccsá váljak. Pedig nem alkoholizáltam fiatalon, nem cigiztem, drogot még csak nem is láttam és mégis. Családom így nem lehet, nem élhetek normàlis életet sem, nem tudom meddig bírom ezt elviselni idegileg. Belgiumban legalább a paralimpikon eutanáziàn eshetett át 40 évesen mert úgy érezte, hogy már nem bírja tovàbb. Sajnos itt ilyen nincsen. Ha nem félnék attól, hogy nem sikerül az öngyilkossàg és méf ennél is rosszabb helyzetbe kerülök megtenném, mert ez így nem élet.
2019. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és anyum tavaly halt meg 60 évesen ràkban. Nagyon szerettem, mindenkinél jobban, mégis "örültem a halàlának". Örúltem annak, hogy megszabadult a kínjaitól, amik elviselhetetlenek voltak számára és szàmomra az a tudat, hogy nem tudok segíteni, akármennyire is szeretnèk. Ő volt a lelki támaszom, ha valami gondom volt mindent meg tudtam vele beszélni. Mindennél jobban fàjt, hogy màr nem találkozhatok vele többet. Sajnos elbúcsúzni sem tudtam, mert az orvosa nem mondta meg őszintén, hogy haldoklik. Azóta is sokszor szerepel az álmaimban ő és a régi házunk, amikor fiatal voltam és mindketten jól voltunk. Amikor meghalt azutàn be akartam menni a kórházba meglátogatni, az elmém tudta, hogy már nem él, de mégis volt valami remény, hogy hàtha csoda törtènt és ez az egész csak egy rémálom és ott van a kórházban. Aztán persze realizàlódott, hogy nem. Úgy voltam, hogy lehet, hogy beteg vagyok, súlyosan mozgàssérült, de van egy anyám akit szeretek és meg tudom vele beszèlni a gondjaimat. Most màr az sincs. Voltam pszichiáternél is azóta súlyos depresszió miatt. De nem igazàn segített, a munkaképessègemet nem tudja visszaadni, egészsèges testet nem tud adni, antidepresszáns bogyót azt tudott, amitől még szédülök és kába is vagyok. Tehát én azt mondom, hogy a rokonaidtól is önzösèg az, hogy tudjàk, hogy szenvedsz és nagyon rossz Neked mégis minden áron életben akarnak tartani. Ez inkàbb tőlük önzősèg. Meg az eutanàzia nem engedèlyezése is egy önzőség. Nem úgy kell felfogni, hogy gyilkossàg, hanem úgy, hogy megszabadítunk valakit a szenvedéseitől, akinek esélye sincs, hogy jobb legyen. Súlyos betegsèg esetèn engedélyezni kellene. Èn hiszek a halàl utáni èletben, abban, hogy nem csak testünk van, hanem lelkünk is. Amikor meghalt anyukàm mondtam neki, hogy soha nem fogom elfelejteni azt a sok jót amit tőle kaptam, és hogy menjen nyugodtan, örülök, hogy megszabadult a szenvedésektől és most már minden rendben lesz.
2019. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zenehallgatás, séta a szabadban minden gond elengedése és kérni Isten segítségét lesz ami lesz.. és működik.
2019. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!