Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nárcisztikus személyiség...

A nárcisztikus személyiség zavar kinevelhető? Megtörtént volna, vagy csak a depresszió?

Figyelt kérdés

Nárcisztikus szülő nevelt fel, azonban teljesen hasonlóvá váltam.. Hisz az ember a szülői példából tanul. Majd elérkezett az életembe egy párkapcsolat, ami borzalmasan bántalmazó volt. Lelkileg teljesen tönkretett, depressziós volt. Majd utána beleestem én is. Közben sokat beszélgettem egy illetővel, aki terelgetett az utamon, s sokkal empatikusabbá váltam. Mindig lesem az emberek lelkiállapotát, s nekik megadok mindent, amire szükségük van, vagy épp inkább magamra vállalok mindent, csak neki ne legyen rossz. Túl sok kedvességet adok, hogy Ő is azt adja vissza. Tudom, ez naivság.

Kinevelődött volna, vagy ezt a depresszió teszi?


2019. dec. 12. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Először is: akit nárcisztikus szülő nevel fel, nem feltétlenül lesz maga is az, és nem azonosul vele. Az empátia másutt is tanulható, sőt, alapvetően hozott anyag: a lelki érzékenységet nevezheted annak.


Az a balek-lábtörlő magatartás, amit te mutatsz, nem kinevelődés eredménye, hanem annak a vágya, hogy megkapd azt, amit anyádnak és apédnak kellett volna adnia neked. Nem nevelődött ki belőled semmi - nárcisztikus szülő sérült gyereke terápia nélkül nagyon nehezen boldogul ebben a világban.


Pont ez a mai Világ legnagyobb baja.

2019. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Terapia altal fog rendbe jonni. Illetve elvileg ha normalis kornyezetbe kerulsz es normalis emberek vesznek korul akkor egy ido utan magatol megfog gyogyulni a szemelyisegzavarod. Na most ez az elmelet, a gyakorlat mas. Alapvetoen nem vagy elrontva csak a vilagnezeted es a hited magadrol rossz, vagy legalabbis nem realis. Engem is narcisztikus szulo nevelt es sok bajom is van, sajnos.
2019. dec. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most bukkant fel egy rég eltűnt rokon a családban. A viselkedése szokatlan volt, utánanéztem és rájöttem, mi a baj: nárcisztikus személyiségzavara van. Böngészem a netet, keresek infókat, de a legtöbb csak újságcikk, alig találtam tanulmányt vagy hasonlót. Letöltöttem egy könyvet, ami elvileg "szakmai", bár azt nem tudhatom, hogy milyen színvonalú. Lényeg: ha jól értelmezem az eddig összeszedett tudás-morzsákat, te nem igazán lehetsz nárcisztikus, ha már felteszel ilyen kérdéseket és a viselkedéseden is változtatni próbálsz. Ha nárcisztikus lennél, ilyeneket kb. 1% eséllyel csinálnál. (Szerintem meg csak nem merik kimondani, hogy egy ilyen személyiségzavaros ember megváltozása/gyógyulása esélytelen). Ne csinálj magadnak nagyobb/igazi bajt azzal, hogy magadat diagnosztizálod. Van elég bajod enélkül is, ha ilyen szülőt kaptál a sorstól.
2019. dec. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!