Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor lesz már ennek vége? Mi...

Mikor lesz már ennek vége? Mi bajom van? Megőrűltem?

Figyelt kérdés
Másfél éve megváltozott az életem. Egyik napról a másikra azt éreztem hogy rohadtul üres vagyok és beszürkült a világ, pedig akkoriban semmi okom nem volt rá, minden jó volt, voltak barataim. Most már mindent negatívan látok, mindent negatívan élek meg. Mi ertelme ennek az életnek, ha nem lelek benne semmilyen szépséget. Olyan mintha a személyiségemet bezárták volna valahova és nem tud már kijönni onnan. Már csak egy test vagyok. Nincsenek érzéseim, az elejen nagyon sokat sirtam most már sirni sem tudok. Utálom az embereket. Idegesit ha valaki boldog. Már nincsenek barataim, kikoptak az életemből. Nem tudok barátkozni és nem is akarok hisz értéktelennek érzem magam, miert akarna velem bárki is barátkozni, egy ilyen negatív emberrel. Nincs motivációm se célom, már nem szeretem azt csinálni ami régen boldoggá tett. Semmi sem tesz boldoggá, soha nincs jo kedvem. Nem akarok kimenni a házból, csak egesznap aludnek. Nagyon rosszul alszom,10-12 óra alvás után sem érzem magam kipihentnek. Én nem ilyen voltam! Jókedvű voltam, tele célokkal, barátokkal. Járok pszichológushoz, de nem érzem úgy hogy segítene bármiben is. Tudom hogy főként nekem kellene magamon segiteni, de egyszerűen nem tudok.

2019. dec. 14. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Válts pszichológust :) ha nem érzed hogy segítene, nem feltétlen veled van a baj.
2019. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Van egy régebbi barátnőm akivel hasonló dolog történt. Középiskolások voltunk és ugye abban a korban nagyon változik az ember és a személyisége, neki is negatív irányba változott a személyisége, de neki sikerült változtatni magán és most 23 éves és kicsattan az örömtől sokszor. Szóval ezt csak azért írtam le hogy lásd hogy neked is sikerülhet.

Nem tudom hogy a lakhelyed környékén van-e ilyen lehetőség, de vannak emberek akiknek a munkájuk az hogy személyiségfejlesztő tréner. Ismerek egy ilyen embert aki csupa szív ember és szerintem biztos segíteni, ő vállal személyes konzultációt és Skypeosat is ha pl. nem tudsz elmenni hozzá.

Ha ez nem érdekel akkor szerintem próbáld ki a változást, lehet hogy ha több dolgon is változtatsz akkor jobban fogod érezni magad.

Keress motiváló embereket (akár filmekből vagy sorozatokból), nekem pl. egy kitalált karakter adott motivációt sokszor, ő Phil Dunphy volt a Modern család c. sorozatból.

Kezdj el edzeni, ez sok embernél bejött már, mivel az hogy izmosabbak, jobb alkatúak lettek az növelte az önbizalmukat.

Nyiss! Emberek, új dolgok felé. Vegyél egy háziállatot, látni fogod mennyire szeretnek téged. Ne gondolj arra hogy ,,ki barátkozna egy olyan emberrel mint én"! Nyugodtan barátkozz, lehet hogy nagyon szimpatikus leszel az illetőnek, ha meg nem akkor menj tovább és keress mást. Sokkal több ember kedvel téged mint azt hiszed, csak ők sem és te sem tudsz (még) róla.

Ez már egyébként (szerintem) a javulás része, az hogy rájöttél hogy ez így nem jó, és már hangosan ki mondod.

2019. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!