Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lányom valószínüleg testkepzav...

Lányom valószínüleg testkepzavara van, hogyan segíthetünk neki?

Figyelt kérdés

17 éves kamaszlányommal van gond.Kb 14 hónapja kezdődött a dolog.Azóta szinte folyamatosan - szerinte- egészséges életmód mániás Csak épp nem.jól csinálja.Szerintem már anorexiá,vagy legalábbis a határon lebeg,csak épp nem.hisz nekem/ nekümk.senki,mondván nem csont és bőr.Tavaly év végén és az idén év elején már jártunk pszichológushoz ,de ennek sajnos semmi értelme nem volt.Két különböző helyre jártunk,mert az első - fiatal kezdő- megmondta kérek perec,hogy nem.tud vele mit kezdeni,a másik - elvileg nagyon tudó- csak a lányunknak hitt nekünk nem,pár alkalom.utan azt mondta nincs semmi gond,mivel az alsó súlyhatárt nem.lépte túl,nem kell mennünk többet.Akkor hetek óta csupán napi 2-3 almán élt.Akkor valtozott kissé jobb irányba a helyzet, amikor a suliban rosszul lett és megijedt.Azután pár hónapig aránylag normálisan evett,voltunk dietetikusnál,de mivel az nem azt mondta amit a lányom.hallani akart, ezért az ott kapott étrend a fiókba került.Kb szeptemberben kezdte újra.Viszont akkor már a pajzsmirigyével is gond volt Túlmüködés gyanú,amivel ismét csak nem foglalkozott a senki.Most viszont sztem ez átfordult alulműködésbe.Ismer alig eszik,kb max 500kalória naponta,ez egy szénhidrátcsökkentett tejberizs desszert , kb 10 dkg csirkemell natúr sütve és kb 15 dkg zöldség párolva.Ennyi a napi adag ,viszont egyáltalán nem fogy.Több magán pszichologussal beszeltem,mind azt mondja ,szerinte gond van,de csak akkor fogadnak minket,ha azt a lányom.is akarja és ő is kéri A férjem.telefonon szinte a fel ország gyermekpszichiatriájával beszélt,kértünk időpontot Vadaskertbe is,de vagy elhajtottak minket,mondván nem.oda tartozunk,vagy válaszra sem.méltattak minket. A másik gond,hogy a lanyom szerint én hülye vagyok neki nincs semmi baja, normálisan eszik.hagyjam.békén

Most komolyan addig senki nem foglalkozik vele/ velünk amíg komoly baj nem.lesz?Egy pszichológusnak nem.az lenne a dolga,hogy rávezesse arra,hogy baj van?

Lányom 172 cm.magas és 63 kg,tudom,nem sovány, sőt pont jó,de a nem evés aggaszt.Ráadasul most már edz is.Fut,sulyzózik.Viszont keresi az alkalmat,mikor ehet ,pl szülinap van,mikulás van,akkor ilyeneket mond,most ehetek,most nrm fogok elkárhozni,megengedhetem magsmbak,stb.

Adjatok tanácsot légyszi,mit tegyek?A házidoki szerint én vagyok a felelős érte,s mi igaz is,szerinte nekem.kell megtalálni a megoldást,de már teljesen el vágyok keseredve,mert úgy érzem.tehetetlen vagyok A barátnője ugyanazt látja,mint én/ mi, szerinte is baj van,de sajnos rá sem hallgat.



2019. dec. 17. 06:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
52%

"A másik gond,hogy a lanyom szerint én hülye vagyok neki nincs semmi baja, normálisan eszik.hagyjam.békén„


Hát igen,elvan kényeztetve,és valószinüleg nincs semmi ráhatása a szülőknek rá,semmi kényszeritő eszköz,ez a probléma

2019. dec. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1/1 nincs elkényeztetve.Szerinted,hogyan erőltessúk az evést?.Mivel.kényszerítsem .rá?.Tömjük meg? Hiába kamasz,nem jár bulizni,ezzel sem tudom megfogni.Hogy ha edzel ,mehetsz.De sztem egy mentális betegnél ez nem is így műkődik.De örülók,hogy sikerült kiragadnod a "lényeget az egész szövegből.
2019. dec. 17. 07:35
 3/13 anonim válasza:
25%

Ó,igen ahogy mondja a LÉNYEGET ragadtam ki,a szülőkre vezethető vissza minden.

De a lényeg,ha az ország legjobb pszihologusai képtelenek akármit tenni akkor mit vár mitőllünk?


Ez egy szabad fórum ahol civilek irogatnak nagyátlagban,nem világhírű gyerekpszihológusok.

2019. dec. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"a lanyom szerint én hülye vagyok neki nincs semmi baja, normálisan eszik.hagyjam.békén"

Itt két dolog fog történni:

- elsőre elmegy a ciklusa,

- majd később meghal.


Valami módon rá kéne venni a pszichológusra.

Mondd meg, hogy ha semmi baja, nyugodtan elmehet, nem?

2019. dec. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Semmiféle testképzavara sincsen, mert 172 cm magas lánynak a 63 kg az ideális testsúly. A többi az ő döntése.


Te amúgy sem tehetsz semmit - azon túl, hogy fölöslegesen hisztériázol és mellesleg nyílván alaposan irigyled őt -, mert csak akkor vihető orvoshoz akarata ellenére, ha önkívületben van, vagy az állapota olyan súlyos, hogy ezt indokolná. Az anorexia 172 cm-s lánynál 40 kg vagy az alatt kezdődik.


Hagyd békén, ez a legtöbb, amit tehetsz. Sem pszichológushoz, sem pszichiáterhez nem érdemes elvinni, még 17 évesen sem, mert nem lesz kooperatív. Egyébként fölösleges is: nincs testképzavara. Teljesen jó a testalkata - ja: tessen már aggódó anyuka ránézni a "aszténiás testalkat" c. fejezetre valahol a neten.


Nem keveredendő össze az anorexiával!

2019. dec. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
66%
ma 08:06-os egy troll vagy retardált,itt egy ÉLET forog kockán.
2019. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5/6 Az anorexia és teskepzavar nem súlyfüggő!!! Egy kövér ember is lehet anorexiás.A másik hogy ,mire föl irigyelnem! Te beteg vagy komolyan! Féltem,nem irigylem.
2019. dec. 17. 08:18
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Van lányom, de sosem lehülyézné le az anyját, mert jól nevelt. Ez az egyetlen gondolatom, ami megmaradt az írásodból...
2019. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzeted. Én is anorexiás vagyok/voltam, de már normálisan eszem. Nem az lehet csak anorexiás aki sovány, a soványság az anorexia hosszútávú következménye.

Ha ennyi pszichológust láttátok már, akkor nem tudom mit tehetnél, de én akkor láttam be, hogy változtatok kell, amikor suliban is elkezdtem piszkálni meg megláttam magam egy videón és egy csontváz nézett vissza rám. Ő szerencsére még normális súlyú, de ha így folytatja nemsokára már nem lesz az. Én a helyedben egészséges ételeket készítenék és valahogy megértetném vele, hogyha nem elégedett a testével akkor sportoljon, de mellette egyén eleget.

Bocsi, hogy hosszúra sikerült és nem tudtam sok hasznos tanácsot adni.

2019. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a helyesírási hibákért. Félre nyomtam, mert egész nap fáradt és kimerült vagyok. Sajnos ez is az anorexia mellékhatása.

Mindenesetre örülök, hogy így törődsz a lányoddal és nem várod meg amíg sovány és még betegebb lesz.

2019. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!