Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy jobb legyen?

Mit csináljak, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Rengeteg időm van, de képtelen vagyok kihasználni. Nem azért, mert nem tudom mivel, hanem mert nincs lelki erőm elkezdeni megvalósítani a céljaimat. Nagyon egyedül érzem magamat, egy-két barátom van, de másik megyében, mind a családjukkal töltik az ünnepeket, karácsonyt és szilvesztert. Diákként egy albérletben élek, a lakótársaimmal sem jövök ki olyan jól, ők is elmennek két hétre. Addig jó volt, amíg tudtam menni diákmunkára, mert így kerestem pénzt és valami lekötött, de ilyenkor már az sincs. Úgy érzem, megőrülök, nem tudok a vizsgáimra koncentrálni.
2019. dec. 17. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek barátaid, valszeg nehezen alakítasz ki emberi kapcsolatokat, ami lehet szorongás miatt is.. Ilyen időszakokban érdemes felkeresni pszichológust, hidd el tudna segíteni.


De mivel én is mentem keresztül hasonlón, ha nagyon magányosan érzed magad írj nyugodtan!

2019. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kellene, de sajnos most nincs rá pénzem, elég sokat elkérnek egy-egy beszélgetésért.
2019. dec. 17. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy éreztem én is, két évig bírtam, majd amikor most visszamentem, az őszi szünet előtt otthagytam az egyetemet, mert nem bírtam idegileg se a várost, se az egyedüllétet. Neked persze ez nem megoldás, és hiába költöztem haza és tudok dolgozni, teljesen egyedül érzem magam.
2019. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pszichológus van TB-re ingyen, háziorvosnál kérheted be magad. Nem értem ez miért nem köztdott de nagoyn sokan nem tudják.


Erre az időszakra gondolhatnál másként, nekem szokott segíteni, pl ok most nem találkozom senkivel ez olyna mint mikor a hernyó bebábozódik, mennyi idő hogy átalakítsam amgam hogy olyna dolgokat csináljak amit majd elmesélhetek a barátaimnak ha újra találkozunk, ráadásul nem zavar senki. A meditáció próbáld ki, csak figyelj milyen gondolatok jönnek előzmény nélkü, kiderül mi mözgat, és mitől félsz. A célok megvalósítása egyszerű recept, csak csináld, nehéz nekiállni de ha elkezdted már gördül a dolog...

2019. dec. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!