Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Boldognak kéne lennem mert...

Boldognak kéne lennem mert jön a karácsony, de egyre mélyebb depresszióba esek, állítólag sokan vannak ezzel így ilyenkor? Én csak boldog embereket látok.

Figyelt kérdés
Van családom, két imádni való gyerekem, férjemmel is szeretjük egymást, azt a részét várom is a karácsonynak, amit együtt töltünk. Tesóim nem tudnak idén hazajönni, bár ha itt vannak akkor meg mindig van egy kis feszültség. Látom a sok boldog embert akik fel vannak dobódva az ünnepek miatt, és tudom nekem is így kéne lennem, mert még csak magányos sem vagyok. Más is van így ezzel? Mondjuk depresszióra mindig hajlamos voltam, de a legindokolatlanabb helyzetekben jön rám?
2019. dec. 20. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Karácsonykor gyakran jön elő a depresszió. Ezeket az embereket nem látod, mert nem mennek sehova. Ha nem múlik el keress pszichiátert.
2019. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak képzeled ezt. Miért lenne mindenki boldog?
2019. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van mert látsz valamit, elkepzelsz valami földöntúli boldogságot amint erezned kéne ilyenkor és görcsösen törekszel rá. Ez így megy. Ugyan az az eset mikor valaki nagyon el akar aludni. Az sem fog menni :) nem kell megijedni csqk nemfoglakozz semmivel ne akarj boldog lenni. Csak csináld a dolgod és akkor könnyebben jön az érzés mintha görcsösen kergeted. Én pl. Tök egyedül vagyok. Ráadasul 2 éve kórhazbam töltöttem a karácsonyt súlyos betegen. És ennek az emleke is előjön most. Szóval ne azzal foglalkozz amit mások mutatnak. Rajtam sem látszik, hogy gond van pedig nagyon kínlódom. :(
2019. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy boldognak kéne lenned? :D mekkora marhaság ez. :D
2019. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vizsgáld meg milyen gondolatok születnek Karácsony magasságában? Nem szereted a felhajtást, a főzést, a vendégeskedést stb...vagy egy gyerekkori rossz emléked jön ilyenkor elő...
2019. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerető férjem, lányom, vejem és 3 tündéri unokám van. Nem vagyok még öreg, de frászt kapok az egésztől. a sütéstől főzéstől, tömegtől stb. Alig várom a végét. De ezt belül érzem, legfeljebb a férjem tudja. Szóval nem vagy egyedül.
2019. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek!
2019. dec. 20. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Karácsonyi "kötelező" boldogság ami a csapból is folyik. Szilveszterkor kötelező hatalamas buli. Látsz egy hamis képet a médiaban. Minden reklamban, filmben boldog család, Csodaszép szoba, hatalmas karacsonyfa minden tökéletes. Egy ilyan képet mutatnak ami nem a valósag de egy mezesmadzag amire mindenki vagyni kezd de soha nem érheti el. Neked megvan a háttér és nem érted hol az érzés miközben karacsony van. Azt hiszed veled van a baj. Pedig nem csak a karácsony nem úgy működik hogy megszall a szentlélek mindenkit kivéve téged. Ez is ugyan olyan nap mint a tőbbi. Vagy boldog leszel vagy sem. Mások sem boldogok mind hidd el. És nem is azob múlik van e csaladod vagy sem. Ez belül születik és nincs rá recept. De a görcsösen akarok boldog lenni az biztos nem fog menni. Popper Péter mondta hogy "elmegyek Mancival Párizsba és boldohok leszünk. El lehet menni Mancival Párizsba de hogy boldogok lesztek e az majd elválik. Vagy igen, vagy nem" :) persze lehet olyat is csinálni egy rossz helyzetben hogy az ember eldönti, higy akkor is jól fogom érezni magam és nem hagyja hogy elrontsák a kedvét. Ezzel érdemesebb próbalkozni mint a boldogsag keregetésével. A boldogsag senkinek nem JÁR! :) El kéne fogdani, hogy van amikor nem jön és kész. Örülj hogy nem vagy boldogtalan.
2019. dec. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!