Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet? (Hosszabban lent)

Figyelt kérdés

Szóval drog és szerencsejáték függő vagyok lassan 2 éve. Először nem volt ilyen durva, de az utóbbi 4-5 hónapban mióta szakított velem a barátnőm azóta magányos vagyok, családomon élősködőm. Legszomorúbb, hogy van munkám jobban keresek mint a szüleim és akár néhány napon belül elmegy a fizetésem hó elején ezekre a szarokra.

Úgy érzem bekerültem egy ördögi spirálba és próbálok menekülni, de már a munkahelyen is észrevették, hogy nincs minden rendben. Úgy érzem ezek a dolgok egymást generálják.

Most itt a karácsony kaptam 13. havi fizetést is az is elment ezekre a szarokra.

A telefonszámlával el vagyok maradva, és majdnem sírva írom le, de ajándékot sem tudtam venni szerencsétlen családomnak.

Tudják otthon, hogy ezzel küzdök, de azt hitték már kilábaltam ebből.

Most ismét úgy érzem visszacsúsztam.

Hogy kezelnétek az adott szituációt, következő fizetés csak januárban lesz. Nincs pénzem, megint élősködőm, bejelentkeztem addiktológiára, de ezeket már nem akarom elmondani a családomnak, mert érzem, hogy már nehezen tolerálják a viselt dolgaimat.

Segítsetek kérlek, adjatok tanácsot. Nem szeretném ezzel őket feleslegesen terhelni.

Ti mit tennétek a helyzetemben?



2019. dec. 20. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a családodtól. Első körben MINDEN pénzed kezeljék ők. Ha nem férsz hozzá a fizetésedhez nem tudod elba*ni. Aztán addiktológia. Tudjanak róla!
2019. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon csendben maradsz.

Szerintem a szuleidtol segítséget már ne kérj.


Minden nap hajnalba kelj fel, csinálj nekik reggelit, szolgált ki őket.

Házi munkától kezdve mindent csinálj meg, ha kell napi rá háromszor porszívozz fel,takarítsd ki a wc.t


Fozz ebédet csinálj vacsorát is.


Akkor is ha férfi vagy. Az vagy.

Kira hajnalban menj el futni. Kifulladásig.

Este vacsi helyett szintén.

Ameddig bírsz menni.


Nézz utána az agykontroll nak. Csináld..


Ja ,és feleselges leadni a szüleidnek a teljes fizut. Úgyis kikonyorgod, hogy adjanak drogra.


Nézz utána onfejleszto előadásoknak.

Onuralom...


Januártól minden hónapban, adj bele a családi kasszába, és nyisd magadnak takarék számlát.


Csakis annyi kp legyen ami szűkösen elég, a következő fizuig



És ezt ne mond senkinek. Ne igerj semmit sem. Csakis magadnak, és hajrá.


Ha azt gondolod nehéz lesz az az lesz.

Ha azt gondolod könnyű akkor meg az lesz.


De most kapd össze magad és otthon mindent,de mindent csinálj meg. Ha kertes házba laktok akkor az udvaron is.


Csakis így bizonyitasz.

2019. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdés hogy milyen módszerrel tudod leggyorsabban tisztán tartani magad - akkor azon rövid távon csakis más emberek társasága (egy rehab) majd az ott elsajátított módszert alkalmazva ~ további önsegítő csoportokban való részvétel segíthet.

Ez elméletben kb úgy néz ki hogy vagy Te. A te elméd a benne megjelenő gondolatfolyamatok folytonos kivetülése - és az ezekkel való azonosulásod. Ezen belül különböző gondolathalmazok (szokások, érzelmek) csoportja egy mini "én".

Ez az ami néha beszél hozzád.

Azt mondja - figyelj haver most ma ez még neked belefér - ma még megérdemled a drogok által keltett boldogságot - ma még elmehetsz gépezni az utcsó ezresedből háta most visszanyersz valamennyit - mert neked az jár.

Van egy másik gondolathalmaz is a tudatodban, ez pedig ezt mondja.

Teeee hát normális vagy? Jobb lesz ha leállsz a cuccozással mert teljesen hazavágod magad - ha tudod hogy úgyse nyersz hosszú távon akkor minek dobnál megint a gépbe te észlény?.

Ez a két (vagy több) látszólag különálló "egó" a te tudatodban jelenik meg, és ezek harcot vívnak egymással.

Van azonban a tudatodnak egy határa. Amikor túl nagy helyet kap az egyik mondjuk a "függő én" és túl sok polaritás kapcsolódik hozzá, akkor betölti a tudatod - átlép ezen a határértéken - és elindul kívül a cselekvés is ~ majd azt teszed amit a függő éned diktál.

Itt már nem lehet tenni semmit, mert belül átbillent egy ponton. Ez maga a visszaesés.

A rehabon van rá esélyed hogy megtanulj egy módszert erre. Talán van több lehetőség is, de most levetek egyet..

Ez kb abból áll hogy figyeled a "függő éned" és mikor elcsíped, látod hogy egyre növekszik, de még a "határérték" alatt van - megszemélyesíted. Pl azt mondod neki - Te vagy Joe a függő énem. Tudom hogy azért keletkeztél bennem hogy nekem pillanatnyilag jobb legyen - de hosszú távon sajnos több problémát okozol mint kéne ~ ezért nem hallgathatok rád. Elfogadlak hogy a részem vagy, mert tudom "minden rosszban van valami jó" ezért maradhatsz - de nem kapsz tőlem több energiát ahhoz hogy megint tombolásba kezdj.

Na ezt elmondod, vagy valami hasonlót, lehet tökmás is - az a lényeg hogy mielőtt galibát okozhatott volna Te kitetted magadból. A többiek pedig talán mondanak is erre valamit, ezáltal belátás keletkezik benned hogy az adott gondolati projekció (Joe) teljesen elporladt - hiszen nincs önálló léte.

(Mivel ha nem teszed ki magadból akaratlanul is egyre több, és több energiádat szívja el, és ugye előbb-utóbb átbillen a belső mérleg nyelve azon a bizonyos határon.)

Szóval egy csoportban mások tudatának "tűzében" elégeted azt a problémagócot ami folyton kezd kialakulni. Ez a leggyorsabb módszer, azonban ennek hátránya hogy jól kell látnod magadban ezeket a folyamatokat - és folyamatosan figyelni hogy ne tudjon újra valós problémákat okozni. Ezt vagy hasonló módszereket sajátíthatsz el, ha bevállalod a rehabot...

Vannak más lehetőségek is, azonban elnézve a helyzetedet, szerintem ezzel járhatsz a legjobban. Légy erős, és tégy belátásod szerint.

2019. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy viszont így visszaolvasva elég jót nevettem a saját egóm kivetülésén. Ezt az egészet nehogy komolyan vedd így ahogy leírtam, ez csak egy lehetséges modell. Arra akartam vele kilyukadni hogy egy ilyen 1 éves rehabot ajánlanák, és azért írtam így le hogy ne ijedj meg tőle. Nincs ott semmi extra. Az is lehet hogy tökmás lesz, szóval a leírásom semmiképp se vedd készpénznek.


Viszont ha ilyen jól elszórakozok a tudatom teremtményeivel akkor kivetítem a másik módszert is amit # 2 írt.


A belső mini-egóiddal hozz létre egy egó bajnokot. A szigor, és kitartás vaskalapácsával készíts egy szamurájkardot. Sziszegve, és minden erőt felhasználva - hozz létre belőle egy dimenziós pengét ami átszeli a teret. Ezzel hasítsd ketté a függő egó-t folyton folyvást amikor az újra, és újra megjelenik.

Látható hogy ez egy folytonos harc - és persze a másik is (amit # 3 ban írtam) viszont ha a kitartás acélja nem elég kemény, és beletörik a függő egó üres jelenlétébe ~ akkor a függő egó (Joe) elszívja az összes energiát amivel megtámadták "őt".

Tehát súlyosabb lesz a visszaesés is, és Joe még erősebb lesz.


Az a jó harc amikor féken tudod tartani a függőséged, és közben a keletkezésének forrásával is foglalkozol. Mivel az kialakul valahonnan. Olyan mint a fának a gyökere. Hiába vágod ki a fát - ha nem húzod ki a gyökeret az visszanő.

Ezért jobb a csoport mert ott más felületekről visszaverődve, megtalálhatsz pár gyökeret, és kitépheted - ennek következményeként pedig nem tud majd úgy (olyan erővel) nőni a függőség, mint korábban.


Látható hogy több út van. Amit # 2 írt az is jó lehet valakinek. A lényeg az hogy valahogy elérd a célt.


Ma írtam amúgy egy abszolút utat is. Ez lenne a végső megoldás, de ez inkább ahhoz hasonlítható ha egó szerkezet alapjaiból atombombát készítünk, felrobbantjuk azt - majd a lökéshullám és a fehér fény nyomában semmi nem marad. De inkább akkor derül majd ki hogy elve nem is volt semmi. Ez lehet kicsit magas labda, de ha már ennyire belementünk itt láthatsz még egy lehetőséget.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Te döntsd el azt milyen utat tudsz elfogadni... Vagy hogy egyáltalán kell-e számodra út :)

2019. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem nagyon jön más válasz, még összegzésképp megvilágítanám ezt a dolgot.

A függőség a belső énség egy hibája. Az énség azért van hogy magunkat mint egyént előtérbe helyezzük, legfőképpen hogy fenntartsuk magunkat. Amikor valaki rendszeresen drogot használ, azt az esetek nagy részében azért teszi, mert úgy érzi baj a világgal - és ezen az úton rövid időre ő boldog tud lenni. Csakhogy ezért nagyon sok árat kell fizetni. Pl dolgozni kell (vagy más úton pénzhez jutni) furcsa alakokkal kell kapcsolatot fenntartani (akiktől be lehet szerezni a cuccot) lehet várni kell órákat, vagy napokat mire sikerül hozzájutni az anyaghoz (ezáltal hosszú ideig kattogást átélni) aztán tegyük fel sikerül ~ ám ekkor is csak viszonylag rövid ideig tart a boldogság - aztán elkezd minden visszaalakulni úgy ahogy volt (vagy még rosszabban). Közben ezzel az egész folyamattal ugye problémákat is okoz a használó a környezetében, ezek pedig vissza hatnak rá. Már eleve is voltak gondjai, amik elől szerhasználatba menekült, viszont ugye a használat miatt egyre több probléma alakul ki - amik elől a jól megszokott módon az újabb menekülés tűnik a legjobb megoldásnak - az egyéni egó szemszögéből. Ez azonban egy végtelen ciklus, ami egyre több szenvedést termel ki. Belül az egyén elméjében szintén harc dúl, mert látja hogy mit művel a függő énje - hogy mennyi butaságon kell már ahhoz is átmennie hogy egy rövid időre boldog lehessen, aztán hosszú távon ez az egész nem vezet tulajdonképpen sehova. A belső elmebéli harc pedig belül is egyre növekvő kilátástalanságot, és belső szenvedést teremt. Na de az egyén végig önmagával harcol. Ez egyősi harc, és egy sziszifuszi küzdelem. Ha kívülről indulunk visszafelé, akkor olyan módszert kell találni - amivel féken tudjuk tartani a az énség függő részét - azt ami egy elszigetelt boldogságot akar magának teremteni. Ehhez jó levezetni belül - hogy mennyi árnyoldala van. Ha sikerül féken tartani, el kell kezdeni foglalkozni a kiváltó okokkal, ami miatt az egyén nem érzi helyén valónak magát a világban. Ehhez persze belső célokat sem árt kitűzni, és olyan dolgokat keresni amik valamiképp sínen tartják ezt az irányt. Az a jó ha eközben az egyén minél kevésbé bántja magát, és harcol belül önmagával - mert végeredményben ez a belső viszálykodás teljesen értelmetlen. Hogy erre a folyamatra ki milyen módszert tud kidogozni, és elfogadni ez teljesen az egyén elméjétől függ. De az út valami ilyesmi, és érdemes rajta haladni... Sok sikert.

2019. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a családdoddal hogy 1 évig az egéaz fizetésed menjen valamelyik szülőd szamlájára és ők adjanak ki neked belőle minimalisan mindig annyi összeget amennyi kell. Pl ételre. A szamlaidat is jobb ha átutalással fizeted 1 évig. Így nem tudod elkölteni. Szerintem szívesen segítenek neked. Jobb lesz nekik is mint az élősködés. 1 év után ha érzed az erőt fokozatosan lehet majd visszaállni a saját penzkezelésre. Ez az egy megoldás van ha nincs akaraterőd és belátásod. Az 1 év alatt pedig próbálj valami más pótcselekvést/ szenvedélyt találni e helyett mert csak úgy tudsz lekattanni róla. Pl valami hobbi, sport, új dolog megtanulása, utazas, kirandulás.....bármi lehet amit élvezel és leköt örömet ad. Nem kell megijedni, menni fog :)
2019. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és biztatásokat.
2019. dec. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!