Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatok és...

Öngyilkossági gondolatok és depresszió - mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szedek antidepresszánst egy ideje, és szedtem nyugtatót is egy darabig, nappal is. Ettől függetlenül nagyon szorongok, és teljesen kilátástalannak érzem a helyzetem. Több mint egy éve küzdök depresszióval, de már 8 éves korom körül is pszichológushoz jártam, szorongás és beilleszkedési problémák miatt. Ekkortájt egy szervi betegség miatt a kórházat is megjártam, ami valamiért sokkal megnyugtatóbb közeg volt mint az otthonom, és ez amúgy elgondolkodtató. Nem akartam hazamenni. Sosem voltam egy igazi társaság tagja sem, a családban is én vagyok fekete bárány. Több mint fél évig a szobámból, utána már csak a lakásból, de nem mertem kimenni. Ez azért is volt, mert egy évig mindig megvertek ha nem tetszett nekik valami. Utána meg letagadták Anyámnak. Nem tudtam tenni semmit. Mostmár néha sikerül, de nem szeretek kimenni. Utálom az egész családom, és mindenkit aki hozzám szól. Csak nálam idősebb férfiakkal tudok haverkodni meg ilyenek, és ezért is utál mindenki. Ja meg vonzódom a saját nememhez - igaz hogy a többségük személyisége undorító, de ez van - amit nemrégen a testvérem is megtudott sajnos, és nagyon félek emiatt. A lelkem mélyén nagyon vágyom arra hogy szerethessek, de túl nagy volt a csalódás.

Odáig jutottam, hogy semmit nem végzek el, amit kéne, nem eszek, nem iszok, mondjuk magamat tisztán tartom, de azt meg túlzásba is viszem. Csak fekszek és nézek ki a fejemből, csak ha már nagyon szenvedek, vagy éppen jobb pillanataimat élem, akkor mozdulok meg. Igazán senkiben sem bízok, és nem is szeretek.

Pszichológushoz már nem megyek, mert nem tudott elérni az ég világon semmit, a pszichiáterem meg attól félek meg fog halni.

Volt öngyilkossági kísérletem is, mondjuk mivel lány vagyok ezért statisztikailag kisebb az esélye hogy emiatt halok meg, de nem tudom. Viszont vágyom rá. Mielőtt újra megpróbálnám, gondolkozom, mérlegelni akarom a dolgokat. Nehéz, de szeretnék nagyjából racionális maradni.

Mit tehetnék? Van bármi értelme életben maradni? Ha igen, mitől lehetne elviselhetőbb a lét? Próbálkozzak még orvosnál annak ellenére hogy eddig nem segített érdemben?(Ateista, ráadásul nihilista vagyok szóval ilyesmi dolgok nem jelentenek kapaszkodót.)

Előre is köszönöm, ha elolvastad, és tudsz valami tanácsot adni.


2019. dec. 23. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Idős már a pszichiátered vagy miért félsz hogy meghal? Szerintem mindenképp gyógyszert kéne váltanod és elmenni az orvosodhoz.Tudom milyen nehéz ez a betegség és az én tapasztalatom az hogy orvos nélkül nem lehet kijönni belőle.
2019. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kiújult a rákja. 2012 körül is már félő volt hogy nem éli túl.
2019. dec. 23. 21:02
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Leszek a Pszichiátered.

Elsőként, le kéne állni a gyógyszerrel. Elismerik vagy nem, de előbb utóbb ezektől agyhalott leszel.

Aztán meg, arról nem te tehetsz milyen a családod. Amígy nem tudsz elköltözni addig kénytelen vagy őket elviselni.

De kár lenne bármit is feladni, azért van az életnek jó oldala is. Csak te azt nem nagyon élted meg még.

Én megértem az öngyilkosságot, ha valakinek olyan gondja van, amit tényleg nem tud megoldani, reménytelen a helyzete. Pl testi fogyatékosság, stb. De itt nincs erről szó ugye? Ezekkel a sz.r gyógyerekkel csak szétcseszed a tested.

2019. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ha nem szedem be a gyógyszert, felkelni sem bírok, és a környezetemben mindenkit kicsinálok lelkileg. Szóval ez nem tudom mennyire lenne jó ötlet.

2019. dec. 23. 21:26
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Semennyire nem lenne jó ötlet abbahagyni. Aki tapasztalt már ilyesmit, az tudja azt is, hogy ilyenkor az embernek nem csak rossz a kedve, hanem teljesen felborul a hormonháztartása, amit dumával meg macskagyökérrel az életben nem fog helyrerakni senki. Ide orvos kell. Ha attól félsz, hogy az orvosod meg fog halni, akkor éppen ezért kellene vele minél hamarabb beszélned őszintén, mindent elmondva a helyzetedről és helyes gyógyszeradag beállítást kérni, vagy akár a mostaniakat lecseréltetni, tekintve, hogy nem teszik a dolgukat. Az is lehet, hogy a diagnózisod sem pontos. Mióta szeded azt, amit most szedsz? Az antidepik lassan fejtik ki a hatásukat, több mint fél évbe is telhet.

Elviselhetőbb úgy lesz a lét, hogy nagyon nagyon nagyon megerőlteted magad, és elkezdesz tenni-venni. Nagyon nehéz elkezdeni, de azzal, hogy csak fekszel egész nap, ásod magad alatt a gödröt, hiszen ha nem csinálsz semmit, akkor valóban nem is tapasztalhatod meg azt, hogy miért érdemes élni, ráadásul folyamatos bűntudatot fogsz kelteni magadban a miatt, hogy "semmirekellő" vagy, holott ez egyébként nem igaz.

Hány éves vagy? A családodtól mikor tudsz majd elköltözni? Van esetleg valami elképzelésed, hogy ha erre már lesz lehetőséged, mit szeretnél csinálni?

2019. dec. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Kedves 4-es ettől a kis írasodtól nem lett jobb neki. Látszik az írásodból hogy sosem voltál igazi depressziós ugyanis a depressziós ember nem lesz jobban semmilyen beszélgetétől hiába mondod hogy másnak rosszabb ő milyen szerencsés stb... Ugyanis a depresszió szószerint egy betegség ugyanis az illető agyában csökkent vagy felborult bizonyos neurotranszmitterek(pl szerotonin) egyensúlya amin csak a gyógyszer segíthet beszélgetés soha.Ja és a jó gyógyszer nem tesz agyhalottá senkit.
2019. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy pusztító környezetben élsz ahol bántanak. Amíg onnan nem szakadsz ki nem tud rajtad segíteni sem orvos sem gyógyszer sem semmi. Az hogy nihilista lettél ennek az eredménye csak úgy van esélyed rendbejönni ha megerőlteted magad (ami tudom nehéz) és végig gondolod hogy tudnal kitörni ebből és elköltözni. Ebben az állapotban nehéz. Esetleg nézz utána a tündérhegyi klinikának. Tb alapon lehet bekerülni akár több hónapra is. Terapiás intézet nem kórház. Kiszakadhatnál pár hónapra otthonról ami lehet segítene, hogy utána legyen erőd az élethez.
2019. dec. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Kedves 7-es! Nem a levegőbe beszéltem. Szerintem inkább ne tudd meg miken mentem keresztül. Nem állítom hogy már kilábaltam belőle, mert nekem sem olyan a környezetem hogy ki tudjak teljesen. De sosem jutott eszembe pszichiátriai gyógyszerekhez nyúlni. Vannak napok hogy nem akarok felkelni. De mégis megerőltetem magam, mert ha az ember elhagyja magát akkor vége. Kinek érzed magad hogy megállapítsd sosem voltam depressziós? Azért mert a gyógyszerekről kifejtettem a véleményem. Anyám világ életében megbízott ezekben a szerekben, bipoláris beteg. Pszichiáterről pszichiáterre járt, míg végül oda jutott, hogy ötven éves korára kb semmi épkézláb munkát nem tud elvégezni, ezt tették vele ezek a gyógyszerek. Nem állítom, vannak esetek ahol nincs más járható út, de véleményem szerint a kérdezőnél egyértelmű hogy a környezet+önmagába vetett hit az okozója az egésznek. Le lehet pontozni nyugodtan. Akkor szedjétek tele magatok ezekkel a sz.rokkal, attól biztosan jobb lesz. Rövidtávon lehet.
2019. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

#9, inkább ne osztogass tanácsokat!

Nem vagy pszichiáter, pár sorból pedig nem lehet diagnosztizálni.

A kérdező szedje csak a gyógyszereket, addig, amíg az orvosával másként nem döntenek!

Annyiban igazat adok neked, hogy fontos, hogy legyen mit csinálnia és bizony akkor is csinálni kell, ha légyszívesebben fel sem kéne. Fontos a fix napirend.

De akkor sem osztogathatsz felelőtlen tanácsokat névtelenül, mindenféle felelősség nélkül.

2019. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!