Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bolondnak tartotok ezért?

Bolondnak tartotok ezért?

Figyelt kérdés

Mindig is éreztem, hogy nincs helyem ebben a világban. Nem érdekel a pénz, nincsenek világmegváltó ötleteim. Egyszerűen érzem, hogy rossz idősíkba születtem. Ebben a modern világban nem találtam meg az élet értelmét. Nem tudok beilleszkedni a társadalomba. Nem értem a szabályait és az elvárásait. Már gyerekként rájöttem, hogy értelmetlen minden. Megszületünk, iskolába járunk, dolgozunk, családot alapítunk (már ha akarunk), megöregszünk és meghalunk. Ez most furán hangozhat, de szerintem ez egy vegetálás és bután tartás. Rabszolgaság. Börtön a börtönben.

Kamaszkorom óta érzek egy nagyon erős késztetést, hogy hátrahagyjak mindent és a szabadban éljek. Nem mint hajléktalan az aluljáróban, hanem harmóniában a természettel.

Van egy vallásom is a világnézetem mellett ami kicsit nehezen érthető lehet, ezért ezt nem részletezném. Lényeg, hogy több Istenben hiszek. Jó lenne az ő elveik szerint élni, majd dicső halált halni. Jó szemmel néznék az Istenek amiért én nem a könnyű utat választottam.

Azért írtam ezt a "mentális egészség" témába mert gondolom meghasadt valami az elmémben, vagy igazából nem tudom. A 21. században szerintem nem sokan vágynak ilyen életre.

Viszont tisztában vagyok vele, ha így élnék kiszakadnék a rendszerből, és kitagadna a társadalom. Megvetnének és nem hagynának nyugodni.

Vélemények?



2019. dec. 24. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tok okesak a gondolataid...
2019. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Egy ábrándozó kamasznak tartalak. Az istenes rész necces volt.:) A természetben 3 napon belül meghalnál, csak mondom. De pl írónak jó lennél ilyen jó fantáziával, érzelmi világgal.
2019. dec. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az emberiség mindig is rabszolgaságban élt. Középkori rabszolgaság,1-2 vh,koncentrációs táborok,kommunista időszak és sorolhatnám. Most pedig modern kori rabszolgaság.
2019. dec. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vallásos részt inkább érdekesnek tartom, amiről szívesen meghallgatnálak, de a többi szinte teljesen olyan, amit én érzek. Mondjuk engem kezeltek is már bizonyos intézményekben, de nem tartom magam és téged sem bolondnak. Csak egyedi a személyiséged. Szerintem őrizd is meg.
2019. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna... :D
2019. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!