Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi szünteti meg az alvásparalí...

Mi szünteti meg az alvásparalízist? 20/L

Figyelt kérdés
16 éves koromban fordult elő velem először. Utána maximum félévente, de az utóbbi időben heti, napi szinten. És egy éjszaka akár 10x is megismételődik. Van amikor a bénulás pillanatában erőt tudok venni magamon, megmozdítom a kezem és akkor véget ér, de utána rögtön jön a következő és így megy ez 10x. Alapból is nagyon félős vagyok és ez szörnyű élmény nekem, sokszor levegőt sem kapok ilyenkor és amikor véget ér szinte fuldoklom. Alvómaszkot próbaltam, de nem használt. Kihez lehet fordulni ilyen helyzetben? Mit lehet tenni ellene?
2019. dec. 25. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak ezt talaltam:


Leginkább az életmódváltás az, amivel csökkenteni lehet az alvásparalízis előfordulását – az egészséges étrend, a mozgás és a rendszeres, kiszámítható alvás az egyetlen lehetséges eszköz az alvásparalízis elkerülésére. Szakértők szerint az is segít, ha nem háton, hanem oldalt vagy hason fekszünk, a statisztikák alapján ugyanis a legtöbb alvásparalízisben szenvedő háton alszik.

2019. dec. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezek közül egyik sem lehet kiváltó ok nálam. :(
2019. dec. 25. 00:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aludj háton. Próbáld meg a lelki dolgokat rendbe tenni és szedj magnéziumot.
2019. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha sokat stresszelsz mostanában, meg előre félsz tőle, az lehet, hogy ront rajta. Azt ugye tudod, hogy elvileg ártalmatlan dolog? Bár fuldokolnod nem kéne tőle. Lehet, hogy bepánikolsz tőle?

Van olyan, hogy alvásklinika, arról a háziorvost kell megkérdezni, hogy tud-e oda beutalót írni. Bár azt is írják, hogy nem igazán értik még a dolgot, nemtom tudnak-e segíteni. :/

2019. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!