Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudja megmondani...

Miért nem tudja megmondani senki, hogy a depressziónak van-e lelki oka, vagy sem?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Beszélj szakemberrel!

Vagy nézd meg ezt : [link]

Van hozzá magyar felirat.

2019. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindennek szervi oka van.
2019. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mindennek szervi oka.

A hó esés is a mindenbe tartozik és mégsem függ a szervtől...


Általánosítási hiba. Könnyen cáfolható.


Depressziót okoz a gyász is. Az sem szervi elváltozás a testemben, hogy valaki más meghal.

2019. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van lelki oka is. De az erőtlenség, koncentrációs zavar, szorongás stb. az neurologiai változások eredménye.
2019. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem szervi elváltozás, hogy valaki meghal. Annak van szervi oka, hogy utána azt érzel, amit.

Egyes emberekben ugyanaz a szitu, trauma, állapot depressziót okoz, másokban nem. A különbség pontosan, hogy a szervi ok.

2019. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%
A depresszió lelki próbléma. Akkor depresszió valaki ha foglalkozik a problémáival. Én beszédfogyatékos vagyok,tudásra vágyom,pedig tanulási nehézségeim vannak. Csak kitartó vagyok és nem foglalkozom annyit velük.
2019. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, az agy fizikai "hibája", nem termel elég dopamint/szerotonint, stb
2020. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!