Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem depresszios vagyok?

Azt hiszem depresszios vagyok?

Figyelt kérdés

elsosorban le szeretnem szogezni, hogy 16 eves fiu vagyok, kollegista, jelenleg kozepiskolaban elso osztalyos.


mindez 5 eve kezdodott, alsoban rengeteg baratom volt, kiktol felsoben hirtelen eltavolodtam, barmifele indok nelkul is.

bevallom, ano csinaltam par kinos dolgot, melyekert csufolodas is ert, de akkor meg nem fogtam fel, e tetteknek milyen sulya lesz. azt hittem, idovel mindenki leszall rolam. ami mondjuk be is kovetkezett, de mindenkinek megmaradt az elkepzelese rolam a regen hallottak alapjan.

lassan veszitettem el a barataimat, volt par evfolyamtarsam, kikkel meg 6. - 7. osztalyban is neha osszefutottam.

szinte mindig egyedul voltam, iskola utan itthon, a negy fal kozott toltottem a napjaim tovabbi reszet, kb. 2 even keresztul. eleinte ez nem zavart, kifejezetten elveztem, hogy tobb dologra jut idom, de a hosszu egyedulletnek nyilvan meglettek a kovetkezmenyei.

az osztalyban csendesnek es visszahuzodonak voltam titulalva, es mivel jol tanultam, volt egy idoszak, mikor szivesen is osszesugtak rolam. de tovabbra sem tanusitottam ennek a helyzetnek nagy figyelmet, mert par tavol elo baratom motivalt.

8. osztalyban (2017 - 2018) a lelki eletem elkezdett rohamosan leepulni, mindenhol hulyenek es kirekesztve ereztem magam, undorodtam a kulsomtol, es rajottem, mennyire sok ember szemeben kinosnak vagyok elkonyvelve, ismeretseg nelkul is.

nem tudtam onmagam lenni az iskolaban, szorongtam, es kezdeti depresszio jeleit vettem eszre magamon. nehezemre esett lemenni a boltba, egyfolytaban faradtsagot ereztem, az erdeklodesem a barataim irant elhervadt. megfelelesi kenyszer is kialakult nalam, minden baromsagot tulgondoltam, ugy ereztem, en vagyok a hibas mindenert. ezek a gondolatok a mai napig egyfolytaban velem vannak, es nem enyhultek.

2018 nyaran talalkoztam a nemreg emlitett tavoli barataimmal, es keptelen voltam onmagamat adni eltottuk. alapjaraton egy hatarozott, szokimondo, oszinte, nagyszaju, szorakozo tipusu, kommunikativ fiu vagyok celokkal, de egyszeruen, ha tarsasagban vagyok, keptelen vagyok elengedni magam es az igazi enem mutatni az embereknek. rohejesnek erzem magam es iszonyat gyerekesnek, ha masokkal vagyok.


nem magyarorszagon lakom, nalunk az altalanos 9. osztalyig tartott, es mondhatni iden egy poppet sikerult erosodnie a lelkemnek. tobb osztalytarsammal rendezodott a viszonyom, es a kibeszeles mar nem ment a hatam mogott. sokan megbanast ereztek, amiert regen ugy viselkedtek velem, ahogyan.


szeptembertol vagyok kollegista, ahol a hangulatom nagyon valtozo, egyszer fent, egyszer lent. volt pelda, amikor teljesen el tudtam engedni magam, es szartam mas velemenyere, de volt, mikor a vagdosason elmelkedtem.

sok baratom lett, akikben megbizok, es mar kevesbe is erzem a megfelelesi vagyat, viszont a kenyszergondolataim, mint ahogyan emlitettem, jelenleg is az eletem reszehez tartoznak. szorongasom cseppet enyhult, de onmagam adasa nagy harc szamomra a mindennapokban jelenleg is. nem egyszer hataroztam mar el magamban a valtozast, es nagyjabol tudom is, mit akarok, tarsasagban megis elveszettnek erzem magam.

tegnap este volt egy eros onutalat erzesem, es mar nem birom. szuleimnek mindezt nyaron meseltem el, es megbeszeltuk, hogy ha a helyzetem nem fog javulni, felkeresunk egy pszichiatert. ugy erzem, o talan tudna segiteni, mert mar tenyleg nem birom, hogy konkretan a lelkem ongyilkosa vagyok.


esetleg ha valakinek volna valamilyen tanacsa, azt szivesen elolvasnam. mit lehet kezdeni a kenyszergondolatokkal? elhataroztam, hogy az uj evben vegre oszinten boldog leszek, es megteszek minden telhetot a gyogyulas erdekeben.



2019. dec. 29. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ideje a pszichiátert felkeresni
2019. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Inkább pszichológust, nem gyógyszer kell neked, hanem terápia, ami megtanít a közösségben megtalálni a helyedet. Oki kezelés kell, nem tüneti.
2019. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el pszichológushoz. Szurkolok neked, én is hasonló dolgokkal küzdök.
2019. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem biztos. A tünetek alapján lehet, hogy autista vagy (ami nem egyenlő a fogyatékossággal, lehet magasan funkcionáló autista, aspergeres is valaki, sok ilyen embernek vannak a tiédhez hasonló gondjai). Keresd fel a bura.hu fórumot, ott van aspergeres topik (de depressziós, bordeline-os is).
2019. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utolso: utanaolvastam az asperger szindromanak, nekem ugy esett le, hogy a benne szenvedoknek leginkabb a tarsasagban levo koncentralassal van gondjuk, es csak az altaluk erdekelt temakrol hajlandoak szivesen beszelni.

ezek a tunetek nalam nincsenek jelen. emlitettem, hogy emberek kozott en is elveszettnek erzem magam, de nem ilyen teren ertettem. en olyankor kinosnak titulalom magam, es szorongok, nehogy elrontsak valamit. pont ezert vagyok keptelen onmagamat adni.

elfelejtettem szovatenni meg azt, hogy ha nagyon laza hangulatba sikerul hoznom magam, kishijan sikerul elottuk is onmagam lenni (mondjuk baratokkal valo iszogataskor, szorakozohelyen, utazaskor)

szukseget erzem, hogy emberek kozott tartozkodjak, tehat alapjaraton egy extrovertalt szemely lennek, de a multbeli kudarcok es megfelelesi kenyszer ebben gatolnak. tudom, osszetetten hangzik, valoban az is :D

januarban megprobalok idopontot kerni, hogy meglatogathassam a kozelunkben levo pszichologust

2019. dec. 30. 23:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem erőltetni akartam az autizmust, csak ötlet volt. Egyébként az autizmus igazából egy spektrum, ami tartalmaz különféle tüneteket, amelyek nincsenek meg mindegyik ilyen embernél, ezért is mondják, hogy nincs két egyforma autista (ja és egyébként nagy részük nincs is diagnosztizálva, főleg sok 30-as, 40-es, vagy idősebb és ők nem tudják, hogy miért vannak gondjaik az életben, hát ezért).

Sok tévhit van ezzel kapcsolatban (például az enyhébb esetek közül sokan átlagos, vagy kicsivel átlag feletti intelligenciájúak és nagyon csak kis részüknek vannak speciális adottságaik, mint például a szuper memória, vagy a zsenialitás).

Vannak olyan autisták (jól funkcionálók), akik jól megvannak társaságban, de tudják, érzik hogy valami gond mégis van.

Ami közös szokott lenni, hogy problémáik vannak a többi emberrel kapcsolatos interakcióval, mások metakommunikciójának, vagy elvont kommunikációjának megértésével, sokan nem tudják értelmezni még az arckifejezéseket sem (néhán egyértelmű kivételével).

A kommunikációs problémák okoznak bennük szorongást, feszélyezettséget.

Az autizmus tünetei nagyon hasonlóak más betegségekhez, sok autistát diagnosztizálnak például borderline depressziósként. Igazából valakinek vagy ez, vagy az van, vagy különböző problémák egyvelege.

Nyilván egy szakemben tud diagnosztizálni, de előzetesen te is felmérheted magad, mert vannak online tesztek. A bura.hu oldalon több mentális betegségre (depresszió, borderline, skizofrénia, stb) van teszt (ingyenes), szintén a bura.hu oldalon a fórumban kérdezhetsz rendes pszichológust is (ingyenes, a bura.hu fizeti, hogy a fórumozóknak válaszoljon, ezeket írd le oda is, hetente vagy hogy válaszolgat mindenkinek) és létezik külföldi autizmus teszt is, csak hogy kizárható, vagy megerősíthető legyen.

2019. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez van, csak 1 éve, de olyan a dolog amit képtelen vagyok elmondani anyukámnak. Így folyamatosan rosszabb napról napra. És ezért gyűlölöm magam. Nem tudom elfogadni magamat olyannak amilyen vagyok. Szánalom ez már komolyan
2020. jan. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!