Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzhetném le a szorongásom?

Hogy győzhetném le a szorongásom?

Figyelt kérdés
Az iskolában állandóan attól félek, hogy például engem szólítanak fel vagy nekem kell kimennem a táblához. Még a kedvenc óráimat sem tudom élvezni, mert ezen izgulok. Mit tehetnék?

2019. dec. 30. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Kineziológus tudja oldani a szorongást.
2019. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Sajnos nekem is ez volt a problémám, tudom nem könnyű így élni a mindennapokat, de ne add fel.


Azt nem tudom hogy mitől lehet a szorongásod és önbizalomhiányod, illetve hogy hány éves vagy, de ha az a helyzet mint velem akkor már egész kiskorodtól kezdve szorongsz. Mindenesetre először is ki kéne deríteni az okát.


Egy dolog amit tehetsz hogy nagyon alaposan felkészülsz az órákra, mindent megtanulsz úgy hogy legalább 95%-ig biztos legyél magadban és a tudásodban, így csökkentheted a feleléssel járó stresszt, bár tudom hogy ez gyakorlatban nem megy olyan könnyen, főleg ha a folyamatos stressztől már alapból ki vagy merülve, de az sosem árt ha próbálkozol tanulni.


Vagy esetleg megpróbálhatod alkalmazni magadon a "Tudatos jelenlét"-en alapuló kifejezetten stressz és szorongás csökkentésére szolgáló terápiás módszert. Vannak róla könyvek, videók és cikkek az interneten, nem kell hozzá feltétlenül terapeuta vagy pszichológus. Nem csodamódszer de nekem segített, azonban ez egy hosszabb folyamat. Ha tudsz angolul még több mindent olvashatsz a mindfulness-ről.

Ha elég súlyosnak érzed a helyzetet ahhoz hogy pszichológushoz esetleg pszichiáterhez fordulj, ne félj segítséget kérni és elmondani a problémáid.

Semmiképpen sem reklámozom a gyógyszereket, de végső esetben van olyan helyzet amikor az a legjobb döntés hogy kezelteted magad, remélem erre nem lesz szükséged.


Kitartást!

2019. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 Köszönöm, hogy válaszoltál, sokat segítettél!

Egyébként 9.-es vagyok és általában matek órán tör rám a szorongás vagy nem is tudom minek nevezzem. Imádom a matekot, jó vagyok belőle, meg a tanárt is szeretem, de ha ki kell menni a táblához, akkor kezdek el pánikolni. Próbálom magamnak mondogatni, hogy nem ez a legnagyobb dolog a világon, túlélem, de mikor oda kerül a sor, hogy én szereplek elkezd remegni a lábam és még azt a feladatot se tudom megoldani, amit a helyemen simán megcsináltam. És már kezd idegesíteni, hogy a hülyeségem miatt nem élvezem az órát.

2019. dec. 30. 22:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez a szorongás szerű dolog 8. vége óta tart.
2019. dec. 30. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom nehez,de tenyleg meg most a csirajaban probsd meg legyozni,elfolytani.En 7.-ben kezdtem szorongani ,iden erettsegizem es mar olyan szintu panikolasaim voltak hogy mar orvoshoz kellett fordulni,es ha tudom hogy pl szerdan feleles van bioszbol akkor mar kedden szerdan 0,25frontint kell szednem..utana szunet.csak ezzel nagyon ovatosan mert fuggoseget okoz..

Kitartast es menj bele a dolgokba,ezt banom hogy nem tettem mert akkor nem itt tartanek.Ha felsz hogy kihivnak menj ki magadtol,mond hogy nem erted de szeretned megerteni (megha erted is) es hogy a tablanal szeretned megoldani,kimesz megoldod es lesz egy sikerelmenyed es latod hogy alaptalan a felelmed de ez nagyon hosszu ido,de menni fog,csak ne add fel.

2020. jan. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm, hogy válaszoltál!
2020. jan. 1. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!