Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvásparalízis 2-3 évente 1x...

Alvásparalízis 2-3 évente 1x előfordul nálam, de ilyen még nem volt, veszélyes lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja történt, nemcsak lebénultam álmomban, hanem konkrétan azt álmodtam, hogy levegőt sem tudok venni, mint amikor víz alá kerül az ember. Azt éreztem, hogy kb 1-2 percig valóban nem vettem levegőt. Álom is társult, körbetekertek valami papírral, vagy törülközővel, hogy mozdulni sem bírtam. Mindvégig ott volt a fejemben, hogy ébredjek fel, kiáltani kellene valakinek. Egy nagy ugrás szerű elrugaszkodással sikerült felébrednem. Iszonyatosan fájt a fejem, gondolom az oxigén hiánytól. Okos órát használok, amin van pulzusmérés állandó jelleggel, megnéztem, és közvetlen az ébredés előtt 50-es pulzusszámot mért, előtte végig magasabbat. Más alvásparalízisében volt már légszomj, légzési bénulás?

2019. dec. 30. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ritka, hihx
2019. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alvási paralízis során nem bénulsz le, csak olyan szinten lecsökken az izomtónusod, hogy úgy érzed. Leginkább az ijedtség az, ami megmarad az emberben, nem lehet, hogy csak nagyon bepánikoltál és ezért nem vetted jól a levegőt ("oxigénhiány")?

Nekem is volt ilyen, még egyetemista koromban többször:olyan volt, mintha ültek volna rajtam vagy pedig olyan, mintha lebegnék, de nem tudtam megmozdulni, se megszólalni. Szerintem rettenetesen ijesztő érzés. De azt olvastam, hogy ha az ember képes úrrá lenni a félelmen, akkor tudatos álmodássá is átfordulhat.


Szerintem csak narkolepszia, vagy légzési apnoe kialakulása miatt lehet légszomj, vagy légzési bénulás, mert csak magában egyszer egyszer bekövetkező alvási paralízis nem káros.

2019. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gublug ***** válasza:
Velem is sokszor elofordult. En is kialtani vagy rugni szoktam.
2019. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!