Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozza azt ha valaki a...

Mi okozza azt ha valaki a saját véleményét, saját emlékeit, mindent megkérdőjelez folyamatosan?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy talán mint pl nincs is igazam, talán nem jól látom, talán hülyeségeket beszélek/gondolok, talán meg sem történt, talán nem is így történt.

Van akivel ez van? Mit lehet ezzel csinálni? Ez ilyen ön-érvénytelenítés vagy ön gaslighting.



2019. dec. 31. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp vagyok sajnos. Nagyon sok múltbéli eseménnyel kapcsolatban, amit mondjuk akkor igazságtalannak éreztem, elbizonytalanodom, hogy tényleg az volt-e, és nem én voltam-e a hibás a történetben. Szerintem ezt részben önbizalomhiány is okozhatja, nem egészében, de van szerepe ebben.
2019. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek, akinek semmi kétsége sincs saját magával és a döntéseivel kapcsolatban, tévedhetetlennek gondolja és mutatja magát és határozott, magabiztosnak adja magát, aki jól dönt mindenáron, de valami nem stimmel vele. Pedig mindig segítek neki, kíváncsi vagyok, odafigyelek rá, ismerem, támogatom, aktívan segítem a terveit. Aranyos, kedves lány/nő ha épp olyanja van és kell neki valami. 23 éves. Pont egy éve ilyenkor elmebetegnek nevezett engem amiért nem emlékeztem, hogy pár nappal korábban Karácsonykor felhívott (ahogy ígérte). Mondtam neki, hogy emlékeznék rá, ha hívott volna, mivel azt vártam egész Karácsony alatt (szerelmes vagyok Belé). Szóval azt mondta, hogy ő hívott, beszéltünk, beszélgettünk... Mondtam Neki, hogy nézzük meg a telefonokat. Se az enyémben, se az övében nem volt hívás Karácsony előtt óta, amikor utoljára ténylegesen hívott, hogy ráérnék-e valamiért. Tehát elmebetegnek nézett és nevezett engem, amiért nem emklékeztem valamire, pedig max. "feledékenység" lehetett volna, ha az lett volna. De nem az volt, nem vagyok feledékeny sem, figyelek is rá, mindenre, körültekintő és figyelmes vagyok, főleg Vele. Vártam is, hogy hívjon. De nagyon féltem Őt... gyönyörű, cuki, de belegondolok, hogy amit Ő csinált, tényleg ilyesztő. Olyan dologra emlékezett határozottan (és még megemelte a hangját és elkezdett kiabálni velem, hogy "elmebeteg" vagyok, mert nem emlékszek...) ami meg sem történt. Konkrét emlékei voltak pár napon belülről, amik meg sem történtek. Milyen emberi kapcsolatai lehetnek, ha ilyen dolgok befolyásolják a döntéseit, az érzéseit. Ki tudja, miket felejt el, illetve mikre emlékezik úgy, hogy azok nem is, vagy nem úgy történtek. Nagyon féltem Őt. Gondoskodó vagyok, mindenem Ő és nagyon féltem.
2019. dec. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nagyon igényes a tényekre emiatt mindenről úgy gondolkozik, hogy, lehet mégsem úgy van.
2019. dec. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Jöhetnek még! És amúgy BÚÉK!


1. Köszi a választ, pont ilyesmikre gondoltam :(

2. Sajnos ez a lány vagy saját maga beteg vagy manipulálni akar téged. Kérdés, hogy minden mással is ezt csinálja-e, illetve, hogy ezekben a dolgokban van-e bármi érdeke vagy nem jelentős dolgokkal is előfordul-e ez. Itt a részletek sokat számítanak.

3. Sajnos az ilyen esetekben nem erről van szó, bárcsak ennyi lenne :(

2019. dec. 31. 12:08
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Köszönöm!

Nem eldöntendő, hogy melyik. Kikelve magából, a hangját megemelve elmebetegezett le engem, amiért nem emlékszem olyanra, ami meg sem történt. Ilyesztő volt. Nem először mondott ilyet, de ebben az esetben kiabálni is kezdett, aztán letiltott és törölt. Pedig utána visszanéztük, megbeszéltük, hogy tényleg hiába vártam (mint mindig), határozott emlékképe volt arról hogy hívott, telefonált, hogy beszélgettünk. Meg van győződve arról, hogy amit hisz és mond, az úgy van, a telefonhívásokkal lett leellenőrizve, hogy olyanra emlékezett határozottan, ami meg sem történt. Ijesztő, (gondoskodó vagyok) nagyon féltem Őt! Nincs kétsége afelől, hogy tökéletesen emlékszik dolgokra, -látja a dolgokat és ismeri az embereket, holott nem figyel, nem kiválncsi. Ilyen emlékképekből építkezik az emberi kapcsolatok és az érzelmekkel kapcsolatban.

Másrészt csak akkor mutat érdeklődést, ha érdeke van, ha valamit vár éppen, ha valamit szeretne. Megkérdezi, hogy és te, és neked, de nem emlékszik már a válaszra, nem érdeke. Szórakoztatni kell, nem kiváncsi, nem érdeke Neki, nem is figyel... nem kiváncsiskodik.

Vagyis a kettő nem zárja ki egymást: a saját érdekei vezérlik, csak akkor kell neki valaki, ha valamire használni akarja (akár nap, mint nap jópofizik és megjátsza, ül a kocsiban és ahogy a helyzet úgy kívánja, azt a látszatot akarja kelteni, hogy jól érzi magát, mert megéri, érdeke fűződik hozzá... és ezt ő maga mondta el, mint ahogy azt is többször, hogy a rokonait, a saját nagyszüleit is csak akkor hívja, ha kell Neki valami, amúgy nem, pl. én mondtam neki, hogy telefonáljon nagypapájának, ha már tudjuk, hogy a szülinapja van), ugyanakkor meggyőződése, hogy tökéletesen látja a dolgokat, miközben sokszor kiderült, hogy nem emlékszik alapvető dolgokra. De itt nem arra kell gondolni, hogy elfelejt valamit (de ez kivel ne fordulhatna elő), hanem kifejezetten olyanokra emlékszik, amik nem történtek meg, vagy teljesen máshogy voltak. Nagyon szeretem-, de nagyon féltem Őt! Nagyon veszélyes dolog ez, nagyon nagy problémák forrása, ijesztő, ami az életét, az életvezetését veszélyezteti és nem veszi észre és nem hallgat senkire. Nem eldöntendő, hogy melyik Ő. Párhuzamosan van a kettő. Nagyon szeretem Őt, odafigyelek Rá. Nagyon gondoskodó vagyok alapból is. Olyan aranyos. Bájos. Kincs amúgy.

2020. jan. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!