Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az iskolai ápoló nő beszélhet...

Az iskolai ápoló nő beszélhet a szüleimnek arról, amit vele megosztottam?

Figyelt kérdés
Vagdostam magam és sokat beszélgettünk vele erről és arról, hogy mit érzek. Elmondtam neki néhány dolgot, ami elég nehézzé tette az elmúlt időszakot számomra. Más okból kifolyólag viszont vizsgálatra kellett mennem, ahol észre vették a vágásnyomokat, erről pedig értesítették a szüleimet. Anyukám pedig beszélni akar az ápoló nővel, viszont én nem szeretném ha bizonyos dolgokról tudomást szerezne. Azt tudom,hogy titoktartási kötelezettsége van minden egészégügyben dolgozónak(ahogyan pszichológusnak is, ahova kénytelen leszek járni), viszont kiskorú vagyok, ami miatt nrm tudom, hogy a szülők felé is érvényes-e ez a kötelezettség. Szóval a lényeg, hogy részletesen beszélhet e arról, amit én elmondtam neki, vagy csak a jelenlegi helyzetet és az állapotomat mondhatja el?

2020. jan. 3. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha 16 elmúltál, akkor nem beszélhet ezekről, csak az állapotodról. (Mert 16 évesen már korlátozottan cselekvőképes vagy.) De a biztonság kedvéért szólj neki, hogy ebben és ebben számítasz a kötelező titoktartásra. Ha 16 év alatti vagy, akkor úgy tudom, elmondhatja. A másik, mivel neki erősebb kötelessége, hogy az életet védje, ha úgy ítéli meg, hogy veszélyes vagy magadra, és ezt a veszélyt enyhíti azzal, hogy beszél a szüleidnek arról, amit elmondtál neki, akkor valószínűleg ezt meg fogja tenni. Egyébként azt tanácsolom, hogy soha többet ne csináld ezt! Inkább fordulj pszichológushoz, nem muszáj az iskolaihoz.
2020. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elmúltam 16 éves, idén töltöm a 17-et. Igazából most ő az a személy, akiben talán a legjobban bízom. A pszichológus már régóta téma köztünk, viszont én eddig mindig elleneztem. Úgy gondoltam, hogy majd egyedül, vagy az ő segítségével sikerülni fog túllendülnöm ezen az időszakon. Ha a vizsgálaton nem derül ki, hogy mit csináltam, akkor valószínűleg most is tartanám magam ehhez. Most viszont kötelezően kell majd pszichológushoz járnom. A vagdosás tart már egy ideje, de ez volt az első alkalom, amikor felnőtt is tudott róla. Nem akarom többet csinálni, valószínűleg ezek után már nehezebb is lenne eltitkolnom. Köszönöm a választ! Sokat segített, mert így tisztábban látom a dolgokat és felcsillant a remény, hogy nem feltétlen kell mindenről tudomást szerezniük a szüleimnek.
2020. jan. 3. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!