Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közvéleménykutatás Ti mit...

Közvéleménykutatás Ti mit gondoltok ha valaki pszichiátriai kezelés alatt állt az a személy utána ugyanúgy teljes munkaidőben dolgozhat kórházban betegek között? Nincs erre valami szabályzat?

Figyelt kérdés
Nem hat ez ki a betegekre? Mi van akkor ha nem tudja kezelni a helyzetet és bajt okoz. Elvégre ő is beteg.:S

2020. jan. 5. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mit dolgozik? Mert ha pl takarító akit miért ne dolgozhatna? Nyilván ha orvos rájuk már szigorú szabályok vonatkoznak-e téren.
2020. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésed maga is ostobaság.

A "pszichátriai kezelés" rengeteg mindent magában foglal, és ettől még nem lesz az illető "beteg", de főleg nem olyan beteg, ami miatt nem dolgozhatna kórházban vagy máshol.

A pszichátriai kezelésen átesett emberek NEM dühöngő őrűltek, hanem csak olyanok, akiknek valami lelki problémájuk van. Ez lehet akár csak annyi is, hogy évek után is még szenvedést okoz nekik, hogy meghalt valakijük - de ettöl még nem veszélyesek senkire nézve, sőt akkor sem lennének azik, ha nem kezelték volna őket!

2020. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen betegség.

Pl. pszihiátriára tartozik a közlekedési fóbia, amikor az illető nem száll fel semmilyen közlekedési eszközre (van, aki csak egyedül fél) - mégsincs összefüggésben a munkavégzésével, ha már bejutott a munkahelyére :-)


Aztán vannak olyan személyiségzavarok, amit kívülálló észre sem vesz - mégis pszichiátriai kezelést igényel.

2020. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátriai beteg vagyok dolgoztam kórházban. Nem nem hatott ki a betegekre miért is hatna?Jobban megviseli őket szerintem pár beképzelt nem törődöm ápoló mint egy "beteg". Mégis milyen bajt okozna? Ugyan úgy tud bajt okozni egy "normális" ember is.

Nem kéne így félni meg ledegradálni a pszichiátriai betegeket mert tudod akik veszélyesek nem dolgoznak. Egy pánikbeteg aki gyógyszert szed vagy esetleg egy depressziós akin nem is látszik mégis mivel rosszabb egy "normálisnál"? Elárulom semmivel. Én borderline vagyok és depressziós én voltam szinte az összes beteg "kedvence" ha kellett valami nekik vagy kérdésük volt esetleg csak beszélgetni szerettek volna mindig nekem szóltak mert a többiek lekezelőek és bunkók voltak.Remélem nem okoztam nekik nagy kárt.

2020. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!