Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan jöjjek ki játékfüggőség...

Hogyan jöjjek ki játékfüggőségből?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években elég sok kudarc ért. Buktam az egyetemen, kórházban voltam, teljesen elizolálódtam az emberektől. Depresszióval küzdök. A környezetem már nem tudja tolerálni az életvitelemet, ezért visszamentem az egyetemre, de nem tudok tanulni, mert folyamatosan azon jár az eszem, hogy mit csinálnék a tökéletes világomban, ha játszanék.


Simsben gyönyörű szép vagyok, van 3 diplomám, csodaszép házam, 1 kutyám, 2 macskám, spellcaster vagyok, most orvosként dolgozom, van egy halom pénzem, nagyon okos vagyok, (genius), van egy fiam és egy gyengéd, kedves, megértő, szerető férjem. Írtam több bestsellert és egy csomó masterprice képet is festettem. Van egy magán állatklinikám, ahol hétvégenként dolgozunk a férjemmel. Minden tökéletes. Boldog vagyok, teljesült több életcélom is. A férjem és a fiam is boldog. Vannak barátaink, benne vagyunk klubbokban is, eljárunk szórakozni.


A valóságban csúnya vagyok, magányos, betegséggel küzdök. Nem vagyok okos, sok mindenből meg kifejezetten rossz képességű is (pl. reál tárgyakból, sportokból). A játék miatt egy csomószor nem is eszek, nem mosakszom, nem alszok, mert félek, hogy az is elveszi az időmet a játéktól.


Hogy tudnék kijönni ebből? :(



2020. jan. 6. 04:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz. És ajándékozd el a játékot minél előbb.
2020. jan. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj orvosi segítséget. Addiktológia, pszichiátria foglalkozik az ilyen mentális betegségekkel.
2020. jan. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

az nekem is segített játékoknál, amikor tiszta pillanatban töröltem az accountomat. az volt a fura, hogy nem fájt egyáltalán utána. előtte meg olyan érzésem volt, hogy mennyire nagy veszteség lesz, mert mennyi időt beleraktam, hogy felépítsem.


ami még segíthetne, hogyha megváltoztatnád a fizikai környezetedet. nem tudom, hogy élsz, kikkel. de pl, ha nem egyedül, akkor segíthet, ha nem a szobádban tartószkodsz. vagy ha igen, akkor nyitvahagyod az ajtót.


de még jobb, ha nem otthon vagy, hanem mondjuk könyvtárba, vagy egyetemen órák után is. szóval hogy ne legyél ott, ami kiváltja a függő viselkedést.

2020. jan. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi segítség de ha gondolod meséld el, hogy jutottál ide, mi az élettörténeted, én szívesen " meghallgatlak " akár itt nyilvánosan vagy ha úgy nem akarod privátban. Szerintem nincs reménytelen helyzet, minden fejben dől el, azt nem ígérem hogy segíthetek, max pár jó szóval, de ezen ne múljék. :)
2020. jan. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el magad körül is ezt a világot, megalkotni, a lelki dolgokat is amennyire tudod rendbe rakni. A múltból vond le a tanúságokat és kezd tiszta lappal. Pl. ez lehet olyan is, hogy mindig rendet tartasz a szobádban. Majd lassan ezt a rendet átviszed másba is pl. napirend mikor mit csinálsz, mikor mész aludni stb. A lényeg, hogy legyen rend és akkor nem fogod magadat elveszve érezni. Segíteni fognak a hozzád közel állók is, csak legyen meg a szándék az újrakezdéshez.

Mindenki különleges és egyedi, ne érezd magadat hátrányban, illetve kérd a Jóisten támogatását is és megsegít. Menni fog, fel a fejjel.

2020. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


#1, #2 Már egy ideje gondolkozom azon, hogy szakemberhez forduljak, csak nem tudnám miből kifizetni. :( Elmondani nem akarnám a környezetemnek, hogy segítségre van szükségem. Más mentális problémák miatt régebben már jártam pszichiáternél és félek, hogy azt hinnék visszaestem.


#3 Köszönöm a segítséget, jó hallani, hogy te kijöttél belőle!


Kicsit átrendezem a környezetemet amennyire lehet, hátha ez segít. Az ajtó sosincs zárva, hogy a cicám tudjon járkálni a szobák között :)


Az élettársammal lakok, de nem teljesen külön a szüleinktől, mert a szomszédban laknak. Tehát nem egy háztartásban élünk velük, de mindennapos kapcsolatban vagyunk.


Képtelen vagyok letörölni a játékot, úgy érzem, hogy elveszíteném az életemet! Illetve a játékfüggőséget TALÁN megoldaná, ha letörölném, de valószínűleg akkor másban ütközne ki az elkeseredettségem. :(


#4, A valóságos életem elég rossz volt. Sokat bántottak mindenféle értelemben én meg nem tudtam hogyan védjem meg magamat. A fél életemet rettegésben töltöttem. Nem akarok a múltamra gondolni, mert nagyon fáj az egész és nem is vezet sehová a keserűségen és haragon kívül. Az életutam ennek megfelelően kudarcok sorozata. Nem érek semmit.

Ezért is jelent nekem ilyen sokat ez a játék. Mert abban végre nem egy kudarc, egy szégyen, egy idegroncs vagyok, hanem hasznos, sikeres és boldog.


#5 Köszönöm a tanácsot. Egy rendrakás valóban ráférne a házra. Néha egészen jól rendben tudom tartani a dolgokat az utóbbi időben kicsúszott a kezemből az irányítás megint... próbálom összeszedni magamat, de nem tudom hogyan, nagyon nehéz.

2020. jan. 7. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan lehet neked a játék mint lepkének a lámpa. Élhetsz abban a hitben hogy sokmindent elértél, de ha az a sokminden virtualitásban van egy játékban sokra mész vele.
2020. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!