Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavar - mi segíthetne?

Alvászavar - mi segíthetne?

Figyelt kérdés

Elég durva alvászavarom van lassan fél éve, ami mentális eredetű a marha sok stressz + negatív életkörülmények miatt. Ahogy leteszem este a fejem, akármilyen fáradt is voltam előtte, elkezd pörögni az agyam (amúgy is világéletemben "agymenős" voltam, és úgy bepörgetem magam, hogy néha hajnalig nem alszok.

Ahhoz pedig, hogy a kiváltó okokat rendezzem, kipihentnek és napközben jól funkcionálónak kell lennem, ergo így benne vagyok egyfajta 22-es csapdájában. Csak az segít, ha szó szerint bepiálok elalvás előtt, aminek a pro és kontárját nem kell szerintem mérlegelni...


Egy szó mint száz, milyen módszerrel tudnám kikapcsolni az agyam fekvés után? Ugyanis egyértelmű ez az oka a zavarnak.



2020. jan. 7. 10:47
 1/7 A kérdező kommentje:

Valerianát szedtem, sz*rt nem ért, volt egy melatonin tartalmú kapszula, abból ha szedtem időben elaludni nem tudtam, cserébe mint aki altatásból ébred, olyan nehezen tértem magamhoz másnap.


Altatókhoz nem szeretnék nyúlni egyelőre..

2020. jan. 7. 10:50
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Az egyértelmű zavart kell megszüntetni. Azaz az agyalást.

lefekvés előtt 2-3 órával alaposan agyald ki magad, írd le a másnapi teendőket, problémák megoldását, aztán tedd félre a füzetet, a töprengést meg fejezzed be aznapra. lehet olvasni, vagy nyugis filmeket nézni, akár mesefilmet is.

2020. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az altatók, alkohol egyértelműen rontják az elalvást, az átalvást, és az alvás minőségét IS.
2020. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gublug ***** válasza:

Rengeteg alvaszavaros kerdes van itt Gyakorin.

Atolvastad oket?


Domján László féle alváskontrollt gyakorold be.

2020. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is problémám ez de ha éjfélig dolgozom nincs 2-3 órám lefekvés előtt

Agyalgatni írogatni örülök ha ágyba

Kerülök sajnos ez generalizalt szorongás

A mindennapi stressz okozza

Próbáld meg a Zopigen altatót én is azt szedem

Van hogy nappal is hogy nyugodt maradjak

Sajnos ez van

Hány éves vagy Mia munkád?

Kitartás

2020. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


32 vagyok, tervező irodát vezetek. Mérsékelten stresszes munka, ennek mindig is tudatában voltam és nem is feszélyezett soha különösebben. Magánéleti gebasz miatt borult meg mostanában a rendszer.

Mint ilyen, én is sokáig dolgozom, ugyanakkor ha nem is munkát végzek, de fekvésig általában tevékeny vagyok, így sajnos "kiagyalni" nem tudom magam.


Az agyalás maga úgy gondolom, okozat; az ok megszüntetése nem müxik egyik napról a másikra, viszont annál nehezebb megszüntetni, minél inkább akadályoz a kialvatlanság..


Az többi hasonló topicot átbogarászom, a Domján László (ha jól emlékszem Ő agykontrollos) féle alváskontroll tippet is köszönöm. A Zopigen csak utolsó mentsvár.. :)

2020. jan. 10. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress rá Horváth Ágnes alvástrénerre. Ő direkt a stressz okozta inszomniával foglalkozik.
2020. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!