Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugy erzem, mimtha kezdenek...

Ugy erzem, mimtha kezdenek elbutulni. Csak tulreagalom?

Figyelt kérdés

Mostanaban, de leginkabb az elmult ket honapban vettem magamon eszre, hogy romlott a rovidtavu memoriam es koncentracios zavaraim vannak (bar ez valamilyen szinten mindig jelen volt az eletemben). Alapveto szavak nem jutnak az adott szituacioban eszembe, ez mar szinte mindennapos, de mar kattogok is ezen. Ha leulok, hogy na akkor most tanulok, rendszerint olvasom az anyagot, de mashol jar az eszem. Elkezdtem vezetni tanulni, mar a forgalmi vegen jarok, de meg most is azt veszem eszre, hogy rengeteg dolog elkeruli a figyelmemet. Ha nem allnanak az autok, felek nem is vennem eszre, hogy piros a lampa, mert nem figyelek. Szamitogep elott ulok egesz nap a munkahelyen, nagyon sokszor csinalok betucseret ahogy gepelek. Ez idegesito es kicsit mar ijeszto is. Erzem, hogy kimerult vagyok, de nagyon kipihenni sem tudom magam, nincs az a mennyisegu alvas ami utan azt mondanam, hogy nem vagyok mar faradt. Elegge leterhelt is vagyok, ket sulit csinalok munka mellett, szeptember ota. Lehet most csapodik ki rajtam a faradtsag? Az unnepek alatt is vegig rohanas volt. Kezdjek aggodni, vagy ez atmeneti problema lehet?

Masfel eve antidepit szedek nyugtatoval, lehet az az oka?

22/L


2020. jan. 7. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes. Én mindig ilyen voltam.
2020. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól érzed, és kezdhetsz aggódni is. A gyógyszerek csinálják, főleg a nyugtató. Másfél éve szeded? 2-3 hétig szabad max. Olyan szépen leépíti az agyadat, mint a huzat. Én 3 évig szedtem, a végén már a nevemet alig bírtam leírni. Szép lassan csökkentgetve kezd el elhagyni. Kicsit feszült leszel, ez elvonási tünet, de a kitisztulás után pár hónappal vissza fog jönni a memóriád, gondolkodás sebessége és minősége.

Anno kérdeztek tőlem valami hót egyszerű dolgot, és csak néztem, mint a lufinyúl. Meg elismételtem magamat 3x, mert arra sem emlékeztem, h 5 perce mit mondtam.

Most mond valaki pl egy filmcímet, én meg, h kik játszottak benne, név, életkor, stb. A benzodiazepin típusú gyógyszerek (xanax, frontin, rivotril, stb) nem viccelnek.

2020. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Novemberben akartam letenni a gyogyszereket, mindkettot, de mondta a pszichiater, hogy erre tavasszal vagy nyar elejen terjunk vissza, mert telen nem ajanlatos.


A xanaxbol 0,25mg-t szedek, egy szemet egy nap. Az antidepresszansbol is fel adagot szedek, Escitilt.

2020. jan. 7. 13:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Szorongasra, panikbetegsegre szedem egyebkent.
2020. jan. 7. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a gyógyszereid betegtájékoztatóját, valszeg a mellékhatások között fel van sorolva. Emellett ha túlterheled magad, az simán ronthat rajta. Orvosodnak beszéltél erről? Ha a gyógyszer elhagyását most nem is javasolja, másik gyógyszert lehetne keresni, ami hátha nem okozna ilyet. Ha nem érdekli, lehet, hogy másik orvost kéne keresni.

Próbáld tehermentesíteni magad kicsit, a vezetést én mindenképp felfüggeszteném, ilyenkor veszélyes lehet. A gyógyszert ne hagyd abba anélkül, hogy előbb megbeszélnéd az orvossal, könnyen kiszúrhatsz úgy magaddal.

2020. jan. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!