Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongásból ki lehet...

Erős szorongásból ki lehet jönni segítség (gyógyszer) nélkül?

Figyelt kérdés
2 éve küzdök vele szinte minden nap. Még sosem vettem be gyógyszert, mert orvosnál se voltam ezzel a problémával.
2020. jan. 7. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus/Pszichiáter... Kérhetsz gyógyszer nélküli kezelést is, viszont egyedül nem fog menni.. Ne félj segítséget kérni, ők pont ezért vannak.
2020. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha nem egy bipoláris zavarról van szó, akkor a gyógyszer csak olyna mint egy fájdalomcsillapító, nem gyógyít csak megszünteti a tünetet. Igen gyógyszer nélkül ki lehet jönni. A pszichológus jó megoldás lehet, ott fel se merül a gyógyszer, csak beszélgettek. Emellett pedig önfejlesztő, önismereti könyvek segítsége is óriási lehet, h amindenképp egyedül szeretnéd csinálni, fontos az önelemzés, napjában többször egy érzelem csekk, "Most hogy érzem magam?" "Mi okozta ezt az érzést benne?" illetve ott vna még a hálanapló módszere is, amiről biztos hallottál, szerintem itt fontos, hogy ne a tetőért a fejed felett akarj hálás lenni, ismerek olyat akiben pont ez növelte a szorongást, hogy olyan dolgokért amik egész életében természetesek voltak, nem tudott hálás lenni. És hát basszus szomorú de persze hogy nem tud, azért sokszor az se képes, aki jól van, szóval inkább egy szép naplementéért, egy aranyos kutyáért, egy szórakoztató videóért a neten legyél hálás, ezek apró de kis pluszok, vagy mindegy miért csak amiért megy. Hosszú idő alatt de felrakhat a pozitív spirálra.
2020. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nekem nem érzelmi problémáim vannak, hanem fizikai.
2020. jan. 7. 15:01
 4/6 jdfGabrella ***** válasza:
Ki
2020. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kedves kérdező! Milyen fizikai tünetekkel küzdesz?
2020. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szédülés, állkapocs szorítás, test megfeszülései, néha pár perces gyengeségek.
2020. jan. 13. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!