Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy pszichopát...

Létezik olyan, hogy pszichopátia? Illetve lehetek egyszerre piszhopata és szociális fóbiás és paranoid?

Figyelt kérdés

Heteken keresztül, rendszeresen jártam pszichoterápiára és néha pszichiáterhez az elmúlt időszakban...

Mindezt önként, a pszichológusom javaslatára (ahova szintén önként kezdtem el járni), főként szorongási és szociális fóbiára utaló tüneteim voltak.


Konkrét diagnózis nem született ha jólértem, de kaptam egy ilyen jellemzést, illetve felsoroltak a lap alján pár dolgot, amire "gyanús" vagyok.


Pszichopátiát, szociális fóbiát, illetve paranoiát...


Több problémám is van ezzel, azon túl hogy biztosan tudom, hogy nem vagyok pszichopata.


Az egyik az, hogy bár laikus vagyok, fogalmam sincs arról, hogy hogyan merűlhet fel egyszerre pszichopátia és szociális fóbia... Szerintem ezek eléggé ütik egymást.


A másik, hogy elég szakmaitlannak hat az, hogy pszichopátiaként van feltűntetve egy hivatalós dokumentumon, az antiszociális személyiség zavar...


Egyébként most véget értek a vizsgálatok, nem kaptam időpontot sehova, de azt javasolták, hogy pszichiátriára ismét igényeljek majd időpontot és akkor talán lesz konkrét diagnózis.


Gyógyszert nem írtak fel semmire...


Először azt hittem, hogy nem is kell ezzel majd foglalkoznom továnn, mert őszíntén szólva megbántam hogy belekezdtem ebbe az egészbe.


Viszont azóta üzemorvosnál felmerűlt, hogy ezzel kezdenem kell majd valamit, el kell dönteni a konkrét diagnózist.

Emiatt majdnem alkalmatlannak talált a munkámra (nem tudom miért egyébként, mivel targoncázásra jelentkeztem), ha jólértettem az merűlt fel, hogy dolgozhatok e felügyelet nélkül... Aztán végül még is alkalmasnak talált.


2020. jan. 7. 14:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és az üzemorvosnak nem mondtam az egészről semmit, de látta.
2020. jan. 7. 14:46
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
"Először azt hittem, hogy nem is kell ezzel majd foglalkoznom továnn, mert őszíntén szólva megbántam hogy belekezdtem ebbe az egészbe." Nem vagy az. Itt valamit elrontottak. A pszichopata egyik jellem vonása a megbánás és bűntudat teljes hiánya.
2020. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!