Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak még magammal,...

Mit csináljak még magammal, hogy utáljam magam?

Figyelt kérdés

Szedek antidepresszáns pszichiáter tanácsára, hatott is valamennyit, még ha nem egész nap már, mint a gyógyszer előtt, de még vannak a fejemben olyan gondolatok, hogy semmit nem érek, és hogy mennyire egy utálatos, semmitérő vagyok.

Amúgy sose éreztem magam elég jól a bőrömben, sose volt önbizalmam, és mindig érzékeny voltam. Sokat szorongok azon, mi lesz ha egész életemben egyedül leszek.

A depressziót még jobban kihozta belőlem egy szakítás. Az exem mintha manipulált volna hogy én semmit nem érek. De ezt így konkrétan nem mondta ki. Azóta még értéktelenebbnek érzem magam.

A szüleim szerint is ha ők megbetegedtek vagy valami bajuk lett, is mindig engem hibáztattak értem, mert azzal hogy elmondtam a problémáimat, őket is mindig csak idegesítem. Emiatt is van bűntudatom, mert élek. Engem senki sem képes szeretni.


2020. jan. 7. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Azaz, hogy ne utáld magad?


Mennyi idős vagy és milyen nemű?

2020. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy csak TE tudod megváltoztatni magad. Hiába kapsz antidepresszánst, vagy éppen beszéltek meg egy egyébként hatékony terápiát/módszert egy szakemberrel, akkor is TE fogod véghez vinni. A hozzáállásodon kell változtatni, amit persze mondani könnyű, de gondolj bele,vajon mi változtathatna azon, hogy ne utáld magad? HÁT TE. Hiszen egész életedben csak TE leszel ott szószerint MINDIG magadnak. :) Sok sikert!
2020. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!