Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulímiával küzdők! Az utóbbi...

Bulímiával küzdők! Az utóbbi fél évben, egy hónapban mindig rámtört egy olyan nap, amikor az étel miatti bűntudat miatt meghánytattam magam. Ennyi hánytatással már maradandó kárt tettem magamban? Kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérem!

Tudom hogy szégyenteljes amit tettem, kérlek a bántó hozzászolásokat ne írjatok, mert az nem segítene, és én tényleg ki akarok jutni ebből a szörnyűségből. Pszichiáterhez már bejelentkeztem időpontra.

A legutóbbi ilyen bulímiás roham óta duzzadtak a nyirokcsomóim a nyakamnál rá s fáj a torkom. Voltam háziorvosnál de ő nem látott problémát.Rettegek attől hogy maradandó kárt tettem magamban, és higy műtétre lenne szükség.



2020. jan. 9. 19:49
 1/4 anonim válasza:
50%
Szia! Tök jól tetted, hogy bejelentkeztél pszichiáterhez! Szerintem beszélhetsz az osztályfőnököddel is ha jóban vagyok, Ő is biztos sokat segít majd, vagy szüleidnek, barátaidnak... És ne add fel! Nagyon ügyes vagy, hogy meg merted tenni az első lépést, és remélem, hamar kimászol ebből! Hajrá!
2020. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretném elmondani anyukámnak is, de nagyon nagy a szégyenérzet bennem emiatt.. Szégyellem bevallani, plusz tudom hogyha elmondanám neki, biztos mondaná hogy mekkora butaságot csinálok magammal,és a bűntudatommal így is nagyon nehezen tudok megbírkózni.

Viszont összefacsarodik a szívem hogyha arra gondolok hogy titkolózom előtte

2020. jan. 9. 20:03
 3/4 Martin970 válasza:
Akkor mond el neki ha rosszul érzed magad attól, ha titkolózol előtte, egy anya támogatása egyébként is jól jön egy ilyen helyzetben. Fel a fejjel, ha felismerted a problémát már jó úton jársz!:)
2020. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Ne aggódj ennyire, én 8 éve vagyok bulimiás, és nem havi 1x hanem napi 4-5x hányok, és semmi bajom.

Ez persze nem jelenti, hogy ez jó így, ahogy van, kell a segítség meg tenni érte, hogy ez változzon, de csak hogy érzékeld a különbséget, nem lesz maradandó bajod ilyen hamar

2020. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!