Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járnom kell pszichológushoz,...

Járnom kell pszichológushoz, de úgy érzem felesleges? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Alapsztori:

Bulimiás voltam majdnem egy évig, egész sokáig tudtam titkolni mindenki előtt. Szüleim úgy tudták meg, hogy anyám véletlen rámnyitott mikor hánytattam magam. (egy hónapja ezt abbahagytam, egy kórházas incidens után)


Szóval a lényegre térve, ez után kért időpontot pszichológushoz, ahova hetente kell járnom. És teljesen feleslegesnek érzem. Ettől nekem jobb nem lesz, van 2 nagyon jó barátom akikkel akár még ezt is meg tudom beszélni, támogatnak abban, hogy teljesen rendbejöjjek és az ő szavuk sokkal többet számít nekem. A pszichológusnál kellemetlenül érzem magam, nincs kedvem egy idegennel beszélgetni, attól függetlenül, hogy nagyon közvetlen és kedves, nem akarom/ kb képtelen vagyok vele megosztani úgy a problémáimat, hogy nekem ez jólessen. Túlságosan is direktnek érzem az egészet. Inkább úgy érzem, hogy rosszabb lesz tettől az egész, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg.

Pl: arra, hogy szép vagyok, jó alakom van, nem kell többet fogynom, nem tudok mit reagálni, mert tudom, hogy nem így van. És tényleg kövér vagyok (bmi szerint is).

Minden alkalom után az van, hogy két napig nem eszek. Tudom, hogy rossz ez így, nem egészséges, de ilyenkor ez rátesz egy lapáttal.

Sajnos a szüleim meg nem foglalkoznak azzal, ha mondom, hogy nem szeretnék menni, nem látom értelmét. Mindig inkább magamban rendeztem le a problémáimat, ez miatt nem segít szerintem.

Ez így elég kusza, meg lehet kissé hiányos is, viszont a kérdés az lenne, hogy ezt, hogy tudnám megértetni a szüleimmel? Vagy járjak el, hátha valami csoda folytán előbb utóbb segít?

És így a végére, az erre szánt pénzt nyugodtan elkölthetnék fontosabb/hasznosabb dolgokra mert nagyon sokba kerül.



2020. jan. 9. 23:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és 17/l vagyok.
2020. jan. 9. 23:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mióta jársz ehhez a pszichológushoz. Ha fél év után is így érzel, de közben a barátaiddal meg meg tudod beszélni a problémáidat, akkor váltanod kéne. Lehet kiváló szakember, de veled nem találta meg a közös hangot, van ilyen. Szólj a szüleidnek, hogy nem tudsz megnyílni a pszichológus előtt, akármilyen kedves is, és szeretnél máshoz menni. Én a helyedben azért a hat hónapnyi időt megadnám neki, ennyi idő alatt meg tudod állapítani, hol akad el a kommunikáció.

Egy jó pszichológus tud segíteni - olyan dolgokra világíhat rá, amire sem te, sem a barátaid nem gondoltatok. Ne vesd el az ötletet, de ne ragadj le csak azért, mert a szüleid őt találták.

2020. jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először próbálj meg kibékülni magaddal és legyél megelégedve magaddal, mindenért amid van. Az ami a TV és társadalom elvár sokszor nagyon irreális. Lehessen mindenki boldog a saját bőrében. A boldogságot a saját ideálunk, világképünk formálja, de néha segít ha beszélgetünk erről valakivel. Lehet ő másképpen gondolja és teljesen szabadon mozog.. A válasz mindenkiben ott van a lelkiismeretében, nem az ami szeretne lenni, hanem az ahogy szeretné hogy elfogadják.. ha én elfogadom magamat, akkor ők is elfogják fogadni..

A boldogság ne egy múló dolog legyen, hanem olyan ami állandó és élet hosszan tart mindenféle elvárás nélkül..

Lehet ez így bonyolult volt, de én elfogadtam, hogy sokan lehet nem, de a Jóisten szeret mindenkit, nekem van egy szellemileg lassú húgom, nem sokat fog fel, segítségre szorul sokszor, de mégis sokszor olyan egyszerűen tud boldog lenni kis dolgokért is hála az Istennek.


Remélem segít esetleg..

2020. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.😊

Másfél hónapja járok, de akkor hagyok egy kis időt a dolognak.😅

2020. jan. 11. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta?
2021. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdést, sokkal jobban vagyok egy ideje😊
2021. okt. 27. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!