Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diszlexia vizsgálathoz hogyan...

Diszlexia vizsgálathoz hogyan lehet időpontot foglalni?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok és az angol nyelvtanárom ajánlotta, hogy vizsgáltassam ki magam.


Kisgyerekkorom óta vagy nagyon lassan vagy gyorsabban és tele hibával tudok csak kézzel írni, egy kínszenvedés számomra a kézírás, és csak sokadik olvasatra tűnnek fel alapvető hibák, de sajnos érettségiig ezt mindenki letudta azzal, hogy figyelmetlen vagyok, majd kinövöm blabla...


Az írásbeli nyelvvizsgához szükséges időmet szeretném meghosszabbítani és ehhez kéne egy BNO kóddal ellátott orvosi igazolás.


Sajnos az ebben illetékes Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Főosztály ezredik hívásra sem veszi fel a telefont, az e-mail-re sem válaszolnak, és ahhoz, hogy személyesen keressem fel őket (ami lehet szintén eredménytelen lenne) szabadságot kéne kivennem.


Ti, felnőttként, hogyan szereztétek be a diszlexiátokat igazoló papírt?



2020. jan. 10. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahova èn járok esti suliba szintèn többeknek problèma, hogy nem veszik fel de valaki szemèlyesen bement ès elküldtèk.

Szóval nem tudom hogyan lehetsèges.

2020. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Személyesen menj be ha eredményt és időpontot akarsz. Nekem így oldódott meg a nyelvvizsga felmentésem.
2020. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha megszerzem, kb. mennyire kalkulálhatok azzal, hogy a fősulim elfogadja?
2020. jan. 23. 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Kötelesek elfogadni.
2020. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Viszont ha eddig ált suli, meg középsuliban sem kellett ilyen papír ne nagyon számíts arra, hogy most fősulin fognak neked adni.

Valszeg csak kifizeted a drága pénzt amiért kivizsgálnak de nem fogsz kapni erről papírt. Hisz ilyenkor megnézik, hogy ezelőtt volt-e már hasonló papírod ha nem volt és gond nélkül le is érettségiztél akkor mégsem lehetett olyan nagy a baj. Szóval szerintem erre te nem fogsz semmilyen papírt kapni.

2020. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

# 5


1. Semennyit nem kell érte fizetni.


2. Egy csomó olyan egyetemistának kiadják, akik makk-egészségesek (ha már a lovárin és az eszperantón is elcsúsztak, ez szokott lenni a "b-verzió").


3. Ennek ellenére rengeteg ember van, aki tényleg diszlexiával szenvedte végig az általános és középsulit, és épp a nyelvvizsgára készülés alatt lett kiszúrva a rendellenessége, csak egészen addig le lett tudva annyival a baja, hogy "lusta, trehány, buta" stb. Nem mindenhol olyan nagyon lelkiismeretesek a tanárok, a szülők, és az iskolaorvosok.

2020. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 18 éven aluliaknak nem kell igen de őket nem is ott vizsgálják mint a felnőtteket


ugyanis a felnőtteknek kell 60ezer forint csak a vizsgálat ha nem vagy jártas a témában nem is értem miért kommentelsz

2020. jan. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7


Ha SZTK-alapon csináltatod és van TB-d semmit nem kell fizetni, akárhány éves is vagy.


Nem egy bent ragadt diplomájú ismerősöm van, aki így jutott hozzá az okleveléhez. Nulla szakértői véleménnyel keresték fel a rehab központot és egy fillért sem kellett fizetniük. Ja, és mindegyikük megkapta az igazolást.

2020. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Te valami nagyon másról beszélsz mint mi mert ilyet SZTKS alapon nem lehet csináltatni.


Egyetlen egy lehetőség van erre csak felnőtt korban ami fizetős.

2020. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 68 százalékosnak van igaza, nekem is így lett meg az msc diplomám, miután a hatodik sikertelen spanyol nyelvvizsga után konkrét idegösszeroppanást kaptam (nekünk két nyelvvizsga kellett és az angolt valahogy elsőre megcsináltam!).


A 82-es nem tudom miről ír. Minden esetre a Thököly úti rehab központot kell felkeresned idöpontért, lehetőleg személyesen. A vizsgálaton abszolút készségesek, és hetek alatt kész az igazolás, amit a sulidnak bírálat nélkül el kell fogadnia.

2020. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!