Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hányás lelki dolgok miatt...

Hányás lelki dolgok miatt előfordulhat? Mi az ellenszer?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, (számomra) nagy döntés előtt állok, van egy álmom, viszont félek nem vagyok elég erős megvalósítani/ bejutni az egyetemre és végig vinni. Sokat stresszelek, alig alszok. Utóbbi hetekben hánytam többször is.

2020. jan. 10. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet, a hányást a szorongás és a kellemetlen gondolatok is kiválthatják
2020. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Igen, lehet a stressztől hányni. Én is most hánytam hétfőn este, pedig most nem is stresszeltem annyit mint szoktam. Régebben nagyon sokszor hánytam a stressz miatt, mióta egyetemre járok négy éve, most először. Ellenszert még nem találtam rá, de az nekem is jó lenne, mert nagyon sokat szenvedtem most is :(
2020. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen. Ellenszer: hosszú és drága pszichoterápia.
2020. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szörnyen érzem olyankor magam, és egy pár napra le is dönt az egész a lábamról. Nagyon gyenge a lelkem mostanság, minden stressz most jön ki rajtam, és nincs kivel megbeszélnem.
2020. jan. 10. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valami nyugtató teát, mert az idegességtől valóban lehet hányingered. Ha nem segít, akkor fordulj szakemberhez.
2020. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbálj relaxálni, a youtube-on nagyon jó vezetett meditációk vannak. Nekem sokat segít.
2020. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen, okozhatja, mint ahogy az előttem lévők is mondták. Elég fontos lenne a saját önismereteden is javítani, mert addig fel-fel fognak bukkanni a szorongásos rohamok, ameddig egyes döntések előtt, döntésképtelenné válsz, csak azért, mert bebeszéled magadba, hogy képtelen vagy az adott dologra. Ha érted mire gondolok :D Amúgy még mielőtt érzed, hogy eluralkodna rajtad ez a helyzet, érdemes légzésgyakorlatot kezdeni, mély lassú levegő vétel és esetleg olyan dologra gondolni, ami megnyugtat. Egy dal, egy kép bármi, ami számodra fontos. Bármi, ami képes visszazökkenteni. Nem könnyű és nagyon sok gyakorlásra van szükség, de valójában saját magadnak kell legyőzni az ilyen problémáidat. Neked kell lenyugtatni magad, mert addig nem fogsz sikerrel járni. Mantrázhatsz is,mint ahogy egy ilyen stresszes helyzetben, merem gondolni bebeszéled, hogy "nem vagyok rá képes", "ez túl sok nekem" "béna vagyok" stb, akkor ezeket a mondatokat nyugodtan lecserélheted pozitívakra is. Elsőre lehet hülyeségnek hangzik, de alapvetően nagyon meghatározó tud lenni,hogy miket mondunk magunknak, hogyan gondolkodunk magunkról. Mellesleg, képes vagy véghez vinni az álmod! Győzd le a félelmeid és bízz magadban, mert képes vagy rá!Sok sikert!
2020. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked, kedves utolsó!!! Igazad van, és hiszek benne hogy ez a hasznos praktika!
2020. jan. 13. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!