Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több éve tartó, egyre súlyosab...

Több éve tartó, egyre súlyosabb depressziónak mi más lehet a vége a megőrülesen kívül, ha az ember nem öli meg magát?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem, vagy hogy egyáltalán mennyit írjak le abból amit érzek..most nyilvan egy tisztább pollanatomban vagyok, azért is írok ide, amúgy ez mar nagyon sokszor nem menne. 7 eve vagyok depressziós, azóta egy hullámvasúton ülök, de ennyire mint most meg soha nem voltam elrugaszkodva a földtől

Eddig is mar nagyon sokféle tunetet megtapasztaltam, az órákon at tartó sirogorcsoktol elkezdve a panikrohamokon keresztesztul addig, hogy nem érzek abszolút semmit es csak bámulok órákig magam elé. De ami most van az mar más. Tejesen egyedül vagyok mar most, sem barátok, sem kapcsolat, utóbbi sajnos nem is lehet, ezért nagyon nagyon felek az öregedéstől, ha mar most ennyire borzasztó, csak azon jár az eszem, hogy mennyire szörnyű lesz majd 30 felett, mar ha egyáltalán megélem. Teljesen kilátástalan minden mint munka mint barátok, mint család terén.... teljesen Most is szeretnek elmenni valakivel valahova hogy eltereljem a figyelmem, de nincs akit felhivhatnek Sajnos teljesen raszoktam a frontinra, volt, hogy nem aludtam majdnem 2 napig, de megpróbáltam, hogy nem veszem be, nagyjából 5 órán keresztül csak forgolódtam, izzadtan, es csak bogtem a kínzó gondolatoktol. Sőt amit eddig meg a legmélyebb állapotomban sem tapasztaltam, az az hogy amikor küszködöm az elalvásért mar hallucinalok is

Most, ha beveszek egyet, nagy nehezen elalszom 2 órára, aztán az éj közepén kipattan a szemem, azonnal ugyanolyan rosszul vagyok, mint minden nap, aztán beveszek meg egyet es így sikerül aludnom napi 4 órát... eddig meg depressziósan is aludtam 10 órát, sokáig meg gyógyszer nélkül is, egy fel eve mar csak a napi 4 óra megy, teletomve magam altatóval

Egyszer 6 eve egy panikrohamom után az ügyeleten kötöttem ki, ott volt egy pszichológus aki csak borzalmas kliséket mondott es felírt xanaxot, ráadásul azt is mondta, hogyha nem egy ilyen kedves ember lett volna itt mint ő, akkor lefordítottak volna, hogy ne hisztizzek es menjek haza aludni... azóta remalmaim vannak a pszichológusoktol is, es amúgy sem mernek besétálni egy rendelőbe, hogy ezt mind elmondjam egy idegennek, sőt meg sokkal többet

Emellet nagyon megremiszt az öngyilkosság gondolata es jelenleg meg nem is tudnám megtenni bármennyire is pokolian érzem magam

Nem megoldást keresek itt, hiszen szerintem ezen a helyzeten semmilyen gyógyszer/pszichiáter nem segíthet..csak teljesen egyedül vagyok, nincs más hely ahol ezt elmondhatnam


2020. jan. 11. 12:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hányg gramm frontint vagy xanaxot veszel be az alváshoz? Mer "egy szem" abból nem derül ki. Az ügyeleten tényleg nem foglalkoznak a pánikrohammal, mert inkább a vérző, balesetis embereket látják el. A megoldás mindig valamilyen szorongásoldóban látják. Ha nincs kivel elmenned valahova és nagyon rosszul érzed magad, akkor sokszor jó az online beszélgetés is. Itt a privát beszélgetésre gondolok és bármiféle közösségi oldalra. Vannak jó ingyenes pszichológusok, pszichiáterek. Ha a gyógyszer megkönnyítheti a helyzeted, akkor szedd el szedni. Egy pszichiáter bármi is van, ha kell ha nem fel fog írni valamit. Talán az egyik bogyó segít majd. Hallgass zenét, egyél finomakat, menj olyan helyre ahol sok ember van.
2020. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 TR75 ***** válasza:
30%
Antidepresszáns?
2020. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én is voltam depressziós sokáig de ennyi év az nagyon sok, szörnyű lehet. Viszont jól látod a dolgokat, új barátokkal könnyen elmúlik ez a probléma, a gyógyszer szedését lesz nehéz abbahagyni. Az öngyilkosságot felejtsd is el, annál minden jobb, csak elõre nézz ennél már csak jobb jöhet. Ha gondolod írj rám privátban, beszélgessünk. Talán segít egy kicsit.
2020. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem keresel szakembert, normálisat, csak egyre mélyebbre fogsz ebbe süllyedni. Azzal nem oldod meg a problémát, hogy itt kiírod. Pár perc, óra és mindenki megy tovább a maga útján. Az, hogy SZERINTED nem segíthet egy szakember az csak a te ideád, mert egyszer csalódtál. Ha depressziós vagy azon gyógyszer és terápia segíthet, mert ha nem kérsz segítséget a végén.....
2020. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.. 0,5mg m-os tabletta, abból veszek be egyet, ha nem sikerül vele elaludnom akkor meg 1et, majd ha felriadok éjszaka meg egyszer ugyanennyit

szörnyen érzem magam amiért tömöm magam ezzel a szintetikus borzalommal, de mar teljesen ra vagyok szokva, kizárt hogy el tudjak aludni nélküle

Vagy ha napközben mar nagyon nem bírom a kényszeres borzalmas gondolatokat, akkor meg egyszer teletömöm magam vele, hogy legalább egy par óráig ne kelljen gondolkodni.. vagy a jövőn aggódom, vagy a múltbeli dolgok kínoznak, es sajnos most mar ott tartok, hogy sokszor el sem tudom dönteni, hogy mi a jo, es rossz, sőt olyan gondolataim is vannak, hogy el sem tudom dönteni, hogy valami megtörtént-e vagy sem.. talán eddig a munka tudta valamennyire elterelni a figyelmem, de az is olyan volt, hogy teljesen kikeszitettek közben, es borzalmas emberekkel kellett talakoznom.. jelenleg csak a 4 fal között vagyok, de sokszor mar ahhoz sincs erőm, hogy kimenjek a konyhába vagy a fordobe, mar állandóak a fejfájások es a gyomorgorcs, ez mar lehet elvonási tünet is a frontin miatt

Amikor vagyon lent voltam, olyankor eddig is egy más világban éltem, de most mar tényleg nem is tudom mit érzek amikor hétköznapi dolgokra gondolok, mar most úgy érzem, hogy elment az eszem..

a családom felével nem is tartom a kapcsolatot, de a rokonaim közül senki sem stabil, mindenkinek gondjaik vannak, ha erre gondolok csak meg jobban kitör rajtam a pánik es jobban érzem a gyomorgorcsot, szóval őket sem akarom terhelni, amúgy sem tudnának segíteni

Milyen oldalak vannak ahol tudnék hozzáértővel chatelni, rengeteget kerestem Googleben, de nem találtam

Szőrnyű minden..

2020. jan. 11. 14:50
 6/23 A kérdező kommentje:
Egyébként sem látom semmi értelmet annak, hogy itt legyek az eletben, sem az élet körforgásának, van elég egészséges ember, akik úgyis akarnak majd élni, akiknek fogalmuk sincs, hogy egy ember miért akarhat öngyilkos lenni, amíg nem lettem egyik hétrol a másikra először depressziós, nekem sem volt fogalmam arról, hogy egy ember lehet ilyen állapotban... en képtelen vagyok élni a hétköznapokat, úgy ahogy a normális emberek teszik, nem lehet kapcsolatom, pedig lenne ra sok lehetőségem, ebből kifolyólag gyerekem sem lehet, nem tudom milyen munkám lehetne, csak azért vagyok meg itt, mert nagyon nehéz sz öngyilkosság
2020. jan. 11. 15:01
 7/23 TR75 ***** válasza:
bura.hu
2020. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Hidd el 3-4 hét után segít egy Antidepresszáns. Nem fogja megoldani a dolgokat, de elviselhető érzéseid lesznek, hogy te magad fogod megoldani.
2020. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ja igen, kényszeres gondolkodásra meg főleg jók, nem alkalomszerűen fog hatni, mint a frontin, hanem állandóan.
2020. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy mar olyan sok választ olvastam itt is, hogy semmit nem segít a pszichológus, sem a pszichoterapia, sőt olyan sztorikrol is tudok, hogy valaki több évig járt beszélgetni es kezeltetni magát, es a végén mégis öngyilkosság lett a vége..

szerintem a depresszió egy betegség, amiből nem lehet kigyógyulni, plane, ha valaki mar fiatalon, évek óta olyan súlyos állapotban van, mint en, ráadásul örökletes alapon..

A legtöbb ember csak olyan kliséket tud mondani, hogy nézzek meg más embereket, annyian éheznek, annyian betegek es mégis élni akarnak, persze, hogy csak ezt tudják felhozni, mert fogalmuk sincs, hogy milyen elképesztően pokoli érzés a súlyos depresszió

Másrészt, ha körülnézek a világban, engem nem vigasztal az, hogy másoknak mennyire rossz, pont hogy inkább jobban lehúz, ha látom, hogy milyen igazságtalan az élet..

nem vagyunk egyformák, van aki éhezik es hajléktalan, megsem depressziós es élni akar, nekem ilyen gondjaim nincsenek, mégis csak az öngyilkosságban látom az egyetlen megoldast, en nagyon sok ember helyében mar rég megoltem volna magam

Nekem egy teljesen normális életem lehetne, ha nem örököltem volna olyan géneket amitől életképtelen lettem, es ebből kifolyólag egy nyomorult mentális beteg..

tudom, semmi értelme ezt ide névtelenül leírni, nem is várok megoldást, csak nincs kinek elmondanom meg amúgy is hatalmas bennem a szégyenérzet emiatt.. ebben a percben is nagyon lent vagyok..borzalmas az egesz

2020. jan. 12. 00:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!