Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar, hogy akármibe belekezdek "megunom" és ott hagyom, ez lehet könyv, film, saját otthoni projekt vagy akár sport. Nem fejezek be soha semmit, mindent feladok, kb. már a belekezdés után pár nappal.


Amikor egy beszélgetés közepén vagyok sokszor kihagy a figyelmem és lövésem nincs, hogy miről van szó, de valamiért jó a testbeszédem és szerintem sokszor a másik fél észre sem veszi, hogy éppen nem is járok ott.


Nagyon lassan olvasok, ezt értsd úgy hogy nővérem egy 700 oldalas regényt 2 délután alatt kiolvas, nekem ehhez valósznűleg hetek kellenének. Olvasás közben sokszor elveszek a sorokban és ugyanazt vissza kell olvasnom, úgyanúgy mint a beszélgetésben "kihagy" a figyelmem.


Munkában sokszor el kell olvasnom ugyanazt az utasítást többször, mert mire odaérek, hogy végrehajtsam elfelejtem, ez nagyon zavar. Amikor ilyen "multitasking"-os feladatokat kell csinálnom ott végem van és egyszerűen képtelen vagyok még fele olyan jól megcsinálni a különbőző feladatokat egyszerre.


Láthatóan depressziós vagyok, évek óta. Hívnak a barátok nem megyek, mert nincs kedvem és már nem is hívnak annyiszor. Apum el akar menni moziba és nincs kedvem elmenni moziba. Igazából semmihez nincs kedvem csak otthon szeretnék ülni egész nap.


Nagyon alacsony az önbizalmam és ezért is hagytam fel az összes álmommal, ami valaha volt: mert "nem vagyok elég okos".


25 évesen soha nem volt még barátnőm és nem is nagyon keresek. Soha nem volt tinderem és letöröltem magam facebookról, nem járok bulizni és nem is vonzanak az olyan helyek ahol emberek vannak.


A szabadidőmben, értelmetlen youtube videókat nézek és már többször próbáltam leszokni róla mindig visszamegyek és folytatom ezt a rossz szokásom. Délután 5kor kezdtem el írni ezt az egész kérdést és már most 7 óra 20 percete néztem youtube-ot (szombaton). Hétközben munka miatt általában csak 4 órát szoktam.


Az élet minden területén alulteljesítek, mégha próbálkozok is abból se lesz semmi, emiatt az élet legtöbb területén felhagytam a próbálkozással.



2020. jan. 11. 17:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Sokszor álmodozok ez is nagyon zavar, nem a jelenben élek.


Hetente előfordul, hogy felelébredek hajnali 3kor úgy hogy egyáltalán nem vagyok álmos.

2020. jan. 11. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezet foghatunk. Bár én nem akarok otthon ülni amikor ráérek, de nem tudom mit csináljak. Nem tudok semminek örülni, ezért nem megyek sokszor sehova, én is csak videókat nézek. Filmek nem kötnek le, olvasni sem szoktam, nekem is nehéz koncentrálni főleg amikor nem vagyok kipihent, reggelente kínszenvedés felkelni és elindulni, a napi rutin feladatokat is nyűgnek érzem. Évente mindig összeszedem magam, bár lehetetlen szituációk vannak, próbálok ismerkedni egy-egy kiszemelttel, de a végén mindig lejjebb jutok mint előtte voltam. 25/F
2020. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:(
2020. jan. 11. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Depresszió, szorongás, stresszelés. Velem szóról szóra ugyanez van,mint amit leírtál. Az egész lényed menekül, ki akar kapcsolni. Nem bírja már a ránehezedő pszichés terhet. Ez az oka, hogy nem kezdesz semmibe béke, inkább otthon vagy, videó nézéssel ki tudsz kapcsolni. Az mutatja mekkora a probléma, hogy mennyi időt szeretnél kikapcsolva, te esetedben videó nézéssel tölteni. Ami segít. Sport, hihetetlenül jó, persze idő kell mire, rááll a szervezet. De elmondhatatlan változások történnek, ha kitartó az ember. Pihentető alvás. A sport pl, ezt is elő tudja segíteni, de ha túl sok a stresszhormon a szervezeted én, érdemes lefekvés előtt gyógyszertárban kapható gyógynövényes altató nyugtató szert bevenni. Este menj el futni vagy gyorsabban sétálni a szabadba, hazaérve fürödj le, vedd be a gyógynövényes cuccot, mást ne egyél és ne igyál, majd videóz, és aludj egy hatalmasat. Csináld minden nap. Állítom neked nyárra magadra sem ismersz majd. Mentálisan és testileg is regenerálódni fogsz. C vitamin is segít a stresszhormonok elleni küzdelemben. Én amit neked tanácsoltam most kezdtem egy hete, orvosi tanácsra, mert már ki voltam. Remélem helyrejövünk!
2020. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogató szavakat! A sportolás gondolom sokat segítene.
2020. jan. 12. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!