Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Józanodáshoz" keresek sorstár...

"Józanodáshoz" keresek sorstársakat (? )

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és úgy érzem, az alkohol sokkal nagyobb szerepet kezd játszani az életemben, mint szeretném. Már mielőtt nagykorú lettem volna is elég sokszor fordult elő, hogy nagyon berúgtam egy-egy buliban, de mivel akkor ez jóval ritkábban fordult elő, mint most, nem éreztem, mennyire rossz hatással is van a dolog a mentális egészségemre.

Mostanában lett viszont sokkal aggasztóbb a helyzet: az elmúlt négy-öt buliból nagyon kevésre emlékszem, és ami emlékem megmaradt, az leginkább arról van, hogy kínosan viselkedek, szinte teljesen kifordulok magamból, olyan emberekhez próbálok közeledni, akiknél másnap rájövök, hogy nem is vonzódom hozzájuk, stb. Aztán persze jön az önvád, bűntudat, sokszor mentegetőzés, bocsánatkérés. Elegem lett, hogy ennyi jóval több időt töltök azzal, hogy rosszul érzem magam egy-egy buli után, mint amennyit előző este szórakozom.

Ha elkezdek inni, akkor sajnos nincs megállás. Nem megy, hogy két pohár bort iszom: ha nekiállok, akkor addig csinálom, amíg már előbújik belőlem ez a fura, taszító énem, akire józanul rá sem lehet ismerni bennem.

Úgy döntöttem tehát, hogy bizonytalan időre (de legalább egy hónapra) teljesen leteszem a piát. Nem akarom, hogy az egyetlen boldogságforrásom a péntek esti lerészegedés legyen, és, hogy egész héten csak azt várjam, mikor tompíthatom el magamat végre a hét stresszje és fáradalmai után.

Olyan hasonló cipőben járó fiatalokkal szeretnék beszélgetni, akik maguk is szívesen beszállnának a "challenge"-be. Megbeszélhetnénk a tapasztalatainkat, küzdelmeinket, támogatnánk egymást a nehéz pillanatokban. Nagyon remélem, nem vagyok ebben a helyzetben egyedül, és akadna olyan, aki már gondolkozott hasonló "detoxikáláson" csak eddig nem volt semmi/senki aki a segítségére lehetett volna.

Ha esetleg magadra ismertél a sorokban, és úgy érzed, szeretnéd megpróbálni a változást, vagy csak kihívásra vágysz, esetleg szívesen beszélgetnél őszintén valakivel az alkoholfogyasztásról,nagyon szívesen várom a válaszod!

Előre is köszönöm szépen!:)



2020. jan. 12. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

6 évig voltam józan.

Keresem a pillanatot,hogy mi váltotta ki belőlem azt,hogy most elég,és ismét józan legyek.

De nem találom...

Pedig arra a 6 évre tisztán emlékszem,hogy hol nyaralgattam,hol és mivel és kivel töltöttem a hétvégéimet,most meg a tegnap is ködös.

Hmmm...

2020. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, és valahogy ennek az egésznek az ellentéte. Néha egy-egy ivás alkalmával eltervezem, hogy jól berúgok, mert van,amikor jól esne, és iszom is sokat, de nem jön össze, és akkor az ilyen alkalmakkor én vagyok az, aki figyel a barátnőjére, hogy ne rbanckodjon, mert ittasan megteszi (ő maga kért erre). Szóval én eléggé józan tudok maradni minden tekintetben, ha kell, beszélgetek veled, vagy segítek, ahogy tudok, ha gondolod.
2020. jan. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

16-17 voltam amikor először berúgtam úgy igazán, de sosem ittam heti rendszerességgel akkor. A bulikat sosem élveztem, nem is voltam sokban, inkább csak kocsmázni jártunk vagy otthon iszogattunk. Később volt hogy otthon, egyedül is ittam időszakosan, aztán pár hétig semmi, de egyre kevésbé kezdtem élvezni az egészet, a baráti iszogatások sem okozták azt az érzést mint régen. A szervezetem sem bírta már jól, megihattam 7-8 sört, másnap csak a gyomrom bánta az egészet, rosszul is aludtam tőle, nem voltam kipihent.

Utoljára június körül voltam részeg rendesen, nyáron háromszor ittam egy kis sört vagy bort, utoljára pedig augusztusban volt hogy 5 sört megittam. Azóta semmi. Nem kihívás hogy ne igyak, egyszerűen elegem lett. Azon kívül, hogy nem érzem magam másnaposan, nem látom hogy hú de mennyire megváltozott volna az életem. Az is oka volt hogy nem iszok, hogy kicsit megijedtem hogy alkoholista leszek ha így folytatom, egyre többször iszok egyedül és máskor sem oldódok fel ahogy általában mindenki. Életemben egyszer volt olyan még az elején, hogy egy 10 perc nagyon homályos az estéből, egyébként mindig emlékeztem mindenre, előbb lettem rosszul fizikailag mint mentálisan. 25/F

2020. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!