Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nem akarok gyógysz...

Mit tegyek? Nem akarok gyógyszereket szedni, de pszichológus szerint muszàj?

Figyelt kérdés

Depresszióm és azt hiszem,mostanra kialakult komoly pànikbetegségem van. Odài fajult, hogy 2 napig nem tudtam aludni, vmi volt, vagy csak attól rettegtem, hogy van a légzésemmel. Cypralexet kell majd szednem, mellé valamilyen nyugtatót. Múlt éjjel be kellett vennem egy 0.25 ös frontint, de ràm az nagyon rossz hatàssal van. Aludni nem tudtam tőle, àsítoztam végig, szorongtam ugyanúgy.A pszichológus pszichiáterhez fog küldeni,ő fogja kezelni a napi adagomat, de én nagyon félek ettől az egésztől..Màr most agyilag furcsàn érzem magamat ettől , föl-alà màszkàltam tőle az éjjel. Nagyon bànom,.hogy idàig jutottam,.hogy gyógyszerkre szorulok, làtom anyukàmat,aki szintén szorongàsra szedi a frontint, hogy nem tudja letenni , és.mellékhatàsai között szerepel a memória romlàs ,ezt is làtom rajta . Én nem akarom ezt

..:( Félek,hogy a gyógyszerekkel a leejtőn nem lesz megoldàs..

A gyógyszer mellett pszichoteràpiàra is kell jàrnom. Bocsi, ha hülyeségeket írtam, meg a helyesíràsi hibàkért is.Előre is köszönöm!


2020. jan. 14. 10:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve nem is tudom, biztosan, hogy cypralex lesz-e, csak abba a gyógyszercsoportba tartozó.
2020. jan. 14. 10:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért van szorongásod? Ez állandó vagy csak bizonyos helyzetekben, helyszíneken, vagy csak sok ember között jön elő? Esetleg amikor el kell menned otthonról vagy tömegközlekedésre kell felszállnod? Azt is jó lenne tudni hogy miért van ez mert akkor lehet tudnék segíteni, de így ennyiből amit leírtál nem tudok tanácsot adni.
2020. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm,hogy írsz!Vhogy mindig szorongó alkat voltam.. 4 hónapja fülzúgásom kezdődött, lehet,.hogy màr az is pszichésen jött. Ezt traumaként éltem meg, megijedtem, hogy a hallàsomra is hatàssal lehet. Most màr próbàlom feldolgozni, de valószínűleg nagyon megvisel még mindig. Vhogy rajtam maradt egy komoly szorongàs, 30 óra nem alvàs utàn csak 5 tudtam aludni, lehet annak is közre jàtszott a frontin... Nem akarok függővé vàlni .., de rettegek, hogy nem fogok többet tudni aludni, rendesen.:(

2020. jan. 14. 11:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vált be a gyógyszer irass fel másikat. Én is hasonló helyzetbe vagyok!
2020. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi! Ma megyünk ügyeletre, lehet, hogy kell valami erősebb altató, bàrmennyire is nem szeretném...:(
2020. jan. 14. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Próbáld meg terápiás jelleggel az erdőt járni. Bizonyított tény, hogy már fél óra is, amit a természetben töltesz, jótékony hatású.
2020. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Beszélj ezekről az aggodalmaidról, és a tapasztalt mellékhatásokról a pszichiáternek. Nagyon sok féle gyógyszer van, ha vmelyik megviseli a szervezeted, lehet keresni másikat. Nem érdemes ennyire félni tőle, nem adnak olyat, ami maradandó károkat okozna.

"Nagyon bánom, hogy idáig jutottam, hogy gyógyszerekre szorulok". Úgy beszélsz mintha ez vmi hatalmas bűn és szégyen lenne részedről. Nem az. Pont annyira "idáig jutás", mint mondjuk antibiotikumot szedni.

2020. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat! Azóta nem be kellett menni a sürgősségi de, mert tovàbbra sem tudtam aludni. Be kellett ott vennem még egy frontint, illetve béta blokkolót kaptam, kiderült, hogy jó volt a megértését, és pajzsmiriggyemmel is gondok lettek

De a vagy a béta blokkolótól, vagy a frontintól csak rosszabbul vagyok, szerintem függőség alakult ki a frontintól, és nem tudok aludni, ràngàsaim vannak ...

2020. jan. 15. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!