Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakemberhez érdemes...

Milyen szakemberhez érdemes fordulni, hogy egyáltalán megtudjam, hogy milyen mentális betegsegeim vannak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy először pszichológushoz menjek, vagy esetleg utaltassam be magam a pszichiátriára? Gondoltam meg arra is hogy egyből pszichoterápián kellene részt vennem. Régóta tartó depresszió mostanra fajult el odáig, hogy már nem tudok mit kezdeni magammal, a panikrohamaim közben már van, hogy saját nyakamat/vállamat karmolom véresre, nem eszem, már van hogy nem kapok levegőt sírás közben(jelenleg egy “nyugodtabb” fázisban vagyok, ezért tudom ezt leírni)szóval tennem kell valamit, körülöttem nincs senki, nincs társaságom, akik segíthetnének

Sok problémával tisztában vagyok, de nem vagyok orvos, szóval mar szeretném hallani egy szakembertől isa konkrét diagnózisokat...bár ez nálam nagyon nagyon összetett lehet es nagyon sok a gond, szóval nem lesz egyszerű

nem tudom pontosan kihez kellene fordulnom, még soha nem kertem orvosi segítséget


2020. jan. 14. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Először mindenképpen pszichiáterhez, ő majd eldönti, hogy elég-e egy pszichológus segítsége, vagy pszichiátriai kezelés kell.
2020. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha olyan pszichiáterhez mész, aki terapeuta is egyben.


Velem is így történt, bár előtte pszichológussal beszéltem. Egy pszichoterápiás osztályon történt mindez, szóval szerencsére nem nekem kellett mindenkit külön felkeresni, hanem irányítottak. ^^

2020. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!