Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy az antipszichotiku...

Lehet, hogy az antipszichotikumoktól elbutultam?

Figyelt kérdés

Szkizofrénia szimplexszel diagnosztizáltak. 6 milligrammos reagilát (kariprazin) szedek már kb egy éve. Azelőtt az abilify-t próbáltam pár hónapig, de azt abbahagytuk. Mióta gyógyszereket szedek, úgy érzem, hogy egyre butább leszek, elvesztettem a személyiségem, nincsenek gondolataim, és belassultam. Ezen kívül nem tudok már beszélgetést fenntartani emberekkel, olyan barátaimmal sem, akikkel pár éve még folyékonyan ment a beszélgetés (bár igazából a kommunikációval mindig voltak gondjaim, aspergeres vagyok). Ezen kívül elvesztettem az érdeklődésemet a legtöbb dolog iránt, például régebben nagyon érdekelt a zene, több albumot is meghallgattam egy nap alatt, most már nem bírok leülni, és meghallgatni egy albumot, legfeljebb séta vagy buszozás közben.

Ha a kezelőorvosomnak erről beszélek, ő azt mondja, hogy ez nem a gyógyszerek miatt van.

Mit tegyek?



2020. jan. 14. 20:35
1 2
 1/11 gömbicica ***** válasza:
47%

belekerültél egy ördögi körbe.

családodnak nincs elképzelése állapotoddal kapcsolatban?

2020. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos lehet, hogy ez a betegséged rosszabbodása. Miért nem mész el egy másik orvoshoz, aki kicsit kívülállóként megnézne? Az orvosok sokszor bekategorizálnak, aztán ott is maradsz a dobozban.
2020. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szedett gyógyszerek az agyi működésekre hatnak, ezzel számolni kell.
2020. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 1/2

A családom szerint javult az állapotom, mert többet kimegyek hozzájuk, többet beszélek velük.

2020. jan. 14. 20:53
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

A legnagyobb idiótaság Aspergerre gyógyszert szedni.


Pszichiátrián vödörszám próbálták belém erőltetni az Abilify Rivotril kombót, de csak rosszabbodott tőle az állapotom, elbutultam, tompultam. A diagnózisom ugyan még nem volt meg, az csak kb majdnem 8 év után lett meg, hogy Aspergeres vagyok. A gyógyszert kb fél év után abbahagytam és idővel jobban lettem.


A gyógyszerek mellékhatásokat tartalmaznak. Az Asperger nem gyógyítható gyógyszerekkel és nem is így kell kezelni. Kognitív viselkedésterápia és életvezetési tanácsadás kell hozzá.

2020. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Kedves ötös!

Szkrizoféniára kapja a gyogyszereket ha elolvastad volna.

Köszönöm.

2020. jan. 16. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet! Én Kventiaxot (kvetiapin) szedtem. Beszámoltam az orvosnak ugyanolyan a tünetekről, mint amik neked is vannak. Bár nekem kb az első naptól jelentkeztek ezek. Természetesen azt mondta, hogy ez az alap betegség miatt van... 1 évig szedtem. Aztán később kijött olyan mellékhatás, ami miatt abba kellett hagyni a Kventiaxot és egy másikat írt fel, ami nem antipszichotikum. Érdekes módon jobban lettem, nem voltam tompult, újra lettek gondolataim, tudtam beszélgetni, visszatért belém az élet, visszatértem én az életbe újra... Nem lettem jól, nem azt mondom, de esküszöm én már annak örültem, hogy SZAR érzéseim/ gondolataim vannak, mert legalább voltak.

Tanácsot így sajnos nem tudok adni, csak a kérdésedre válaszolni, hogy "igen, lehet". Esetleg másik dokihoz nem tudsz elmenni?

2020. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és azt hozzáteszem, hogy nem "elbutulás", mondjuk én is úgy éreztem, hogy az, anikor benne voltam. De csak le vagy tompítva.
2020. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen gyógyszerek belassítanak, leszedálják az embert. Az, hogy nem kedvel a beteg dolgokat, sajnos magának a betegségnek is tünete lehet. Én is sok mindent már nem kedvelek, amit anno imádtam.
2020. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem ismeretlen diagnózissal kezeltek, mert nem voltak hajlandóak az orvosok megmondani, mert még ők se tudták. Rivotrilt, Abilifyt, Xanaxot adtak. Aztán jöttek a mellékhatások, hogy elbutulás, lassulás, tompulás, remegés, ilyenek.


Anyám felismerte, hogy ez nem jó, ezért ketten elhatároztuk, hogy abbahagyjuk azonnal a gyógyszereket.


Azóta sokkal de sokkal jobban lettem. Felélesedtek a gondolkodási sebességeim, visszaregenerálta magát kognitív képességem, emellett kb 10 évvel később Aspergerrel diagnosztizáltak, ami miatt a mai napig hálás vagyok. Végre önmagam lehetek, senki nem köthet belém büntetlenül, támogatást, egyetemet, munkahelyet kapok és megértést. Cserébe keményen dolgozom és együttműködöm. Gyógyszer véletlenül sincs az életemben.

2020. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!