Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális betegség...

Ez valami mentális betegség lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem úgy, mintha nem is élnék, vagyis mintha nem is lennék, vagy belenézek a tükörbe és olyan nehéz néha felfogni, hogy én én vagyok, vagy a családtagjaimra ránézek és néha olyan idegen érzés fog el mintha nem is ismerném őket, csak rájuk nézek és nem érzek semmit..mi lehet ez? kezd megillyeszteni, ritkán jön ez elő, de mikor előjön nagyon ijjesztő, mással is előfordult vagy ez valami mentális betegség?

2020. jan. 14. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Deperszonalizáció, derealizáció szerintem. Elég gyakori mostanság. Pszichés állapot. Sokat stresszelsz vagy pánikolsz esetleg? Nekem is megvannak ezek a dolgok, nagyon rossz.
2020. jan. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát az utóbbi 7 év elég stresszes volt..akkor ez ''normális''? vagy mit lehet tenni ellene?
2020. jan. 15. 00:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan a sok stressztől bekövetkező derealizáció.. Mivel csak átmeneti állapot nem feltétlen nagy a baj, ettől függetlenül egy pszichológus sokat tudna segíteni.. márcsak a stresszkezelésben is.
2020. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pszichológust kellene felkeresned. Én is járok, nemrég kezdtem a terápiát.

Magamtól nem tudtam már leküzdeni a gondokat és ezeket az ijesztő tüneteket sem. Szorongás és pánikbetegség alakult ki nálam. Már most nagyon bánom, hogy húztam -halasztottam a kezelést, de úgy gondoltam majd én megoldom. Hallgass meditációt, relaxalj.

2020. jan. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első voltam... Az lemaradt az előző kommentemből.
2020. jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nekem is van ilyen problémám,elmentem szakemberhez,és depressziót állapítottak meg olyan közepes erősségűt. Menj el bátran orvoshoz,ahogy előttem is írták,én is megpróbáltam egyedül leküzdeni a nehézségeket,de nem ment,sőt sokkal rosszabb lett. Nekem hozzátársult egy teljes motiválatlanság is.

Nagyon rossz,tudom miről beszélsz,de hidd el nem szégyen szakemberhez fordulni.

2020. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)...egy kicsit megnyugodtam, és már jó ideje fontolgatom, hogy elmegyek pszichológushoz, de eddig mindig a félelmem győzött és nem mentem, megpróbálok erőt venni magamon és elmenni
2020. jan. 15. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Bátran keress fel valakit! :) Segíteni fognak.


Én is a derealizációra gondoltam elsőként.

2020. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!