Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Többféle nyugtató, illetve...

Többféle nyugtató, illetve altató szedéséről tapasztalatok, valaki?

Figyelt kérdés
Abból kiindulva, ha egy adott szert pl alprazolam- ot tegyük fel csak hetente egyszer-kétszer szednék, akkor az még nem okoz függőséget, tehát ha mondjuk egyik este rivotrilt vennék be, másik nap frontint, harmadnap valamilyan altatót, aztán következőnap másik hatóanyagú altatót stb. akkor az vajon fizikai függőséget is okozna vagy csak lelkit? Vagy mivel mindegyik benzodiazepin származék, ezért ugyanúgy függőséget okozna, mintha csak ugyanazt az egyféle szert szedném minden nap?
2020. jan. 16. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegyik függőséget okoz, mindegy hogyan variálod őket.
2020. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pontosan így csináltam 1 éven keresztül és teljesen el tudtam hagyni mindent, nem lettem függő.
2020. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Abból kiindulva, hogy ha valakit le akarnak szedni valami nyugtatóról, akkor először átrakják diazepámra ha addig nem azon volt rajta, valamint hogy toleranciát váltogatással nem lehet elkerülni, ezért én biztos vagyok benne hogy elvonási is jelentkezhetnek rendszeres, de cserélgetett használat után.

Azért azt hozzá szeretném tenni, hogy manapság már léteznek olyan altatók, amelyek nem benzodiazepinek (zolpidem, zopiklon, zaleplon), de hasonlítanak rájuk hatás terén. Azt nem tudom hogy ezek az altatók mennyire elterjedtek Magyarországon a benzo altatókkal szemben, vagy hogy a kevert használat mennyire okoz függőséget, de én ezekkel se tennék próbát.

2020. jan. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!