Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki ajánlana normális...

Valaki ajánlana normális pszichiátert Debrecenben 10 ezer alatt?

Figyelt kérdés
26/f vagyok és eléggé szorongok az álláskeresés és en bloc a mindennapok miatt (pályakezdő vagyok elég hiányos önéletrajzzal és csekély esélyekkel). Szoc. fóbiám is van ezért szeretnék Db.-ben elmenni egy pszichológushoz, de fizetés hiányában nem tudok 10 ezernél többet kiadni rá kb. 10-nél több alkalomra. Államinál voltam már, de semmit nem foglalkozott velem, kitöltetett egy személyiségtesztet (+képleírás) és egyből küldött a pszichiáterhez, aki be akart gyógyszerezni, de én elutasítottam, mert nem olyan súlyos a problémám (konkrét fájdalommal járó fizikai tüneteim nincsenek és ki tudok mozdulni emberek közé csak szorongok).

2020. jan. 17. 14:04
 1/4 A kérdező kommentje:
BOCSÁNAT ELÍRTAM: P̲S̲Z̲I̲C̲H̲O̲L̲Ó̲̲G̲U̲S̲T̲ KERESEK!!!
2020. jan. 17. 14:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennyi pénzért sehol nem találsz. Én inkább egy könyvet javasolnék neked, ami 5.000Ft alatt van. Dr. David R. Hawkins ELENGEDÉS. Sokat fog segíteni a szorongásaid túllépésében. Igyál citromfű vagy orbáncfű gyógynövény teakeveréket.
2020. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Kenézybe be tudsz jelentkezni, ott nagyon jó pszichológusok vannak, de sajnos nagyon hosszú a várólista, lehet akár 2-3 hónap is, mire egy pszichológus tud fogadni.

Minden pszichológus tele van.

Taskó Edinára gondoltam először, ő Nyíregyházán folytat elsősorban terápiát, de Debrecenben is van a hét egyik napján, és tudomásom szerint ő 10 ezer alatt dolgozik. De nagyon nehéz hozzá is bekerülni. Vagy elmehetsz a DEMEK-hez is, de azt nem tudom most hirtelen, hogy ők fogadnak-e nem az egyetemen tanuló embereket, elképzelhető, hogy nem.

Sajnos több embert nem ismerek.

2020. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy egy életmódi tanácsadó is tudna neked segíteni ha a problémád nem nagy.

Márpedig a gond csak akkor nagy ha nagynak kezeled... Persze vannak dolgok amiket nagynak kezelünk mindíg, de a gondokat el kell engedni és túl kell lépni rajtuk mert hidd el ez az egyetlen dolog ami megéri.


Hasonló gondokkal küzdöttem és küzdök

Bennem is megvolt az akarat arra, hogy segítséget kérjek

Néhány beszélgetés egy életmódi tanácsadóval csodát tett mert rádöbbentett valamire: 3 lehetőségem van. Vagy marad a rosszúllét, vagy gyógyszerrel elnyomjuk de mondhatni meg nem oldódik. Vagy megoldjuk. De ezt senki nem teheti meg helyettem.


Erre nekem is rá kellett jönnöm. Lehet kérni segítséget. Kell is kérni segítséget. De a szorongást vagy ahogy belátóan elkezdtem hívni a félelmet nekünk kell leküzdeni magunkban

Neked is ez lenne az a leginkább célravezető.


A legjobb módszer szerintem az ha leírod minden nap azt ami boldoggá tett. Előbb utóbb arra fogsz majd koncentrálni és hidd el míg vidám vagy addig minden oké lesz.

2020. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!