Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen pszichológu...

Szerintetek milyen pszichológus lesz abból a lányból, aki az enyhe értelmi fogyatékosság határán táncolt, több gyógypedagógus rámondta, hogy az is, de elvégezte 8 év alatt a pszichológia alapszakot (mesterszak nincs még meg neki)?

Figyelt kérdés

Anyukám is fejlesztette, aki 4 diplomás (2 főiskola, 2 egyetem, plusz egy doktori) gyógypedagógus, szerinte biztosan enyhe értelmi fogyatékos. 3 év alatt csinált 3 emelt szintű érettségit, egy év alatt egyet végzett el, majd felvették fizetősre, és 8 év alatt a pszichológia alapszakot is elvégezte.


Édesanyja pszichiáter, a lány pedig 160 kg. Nagyszerű pszichiáter lehet. Elismerem amúgy a kitartását, nem irigységből írom ezt le, csak szerintem nagyon nagy hiba, hogy egy olyan embert, aki olyanokban hisz, hogy szellemeket tud idézni, a túlvilággal kapcsolatban áll és hasonlóak, lelkileg sérült és segítségre szoruló emberek közé engedni, mint erre szakosodott "orvost". Én nagyon tudom, hogy amikor baj van (pánikbeteg vagyok 5 éve), akkor egy jó szakember csodákat tud tenni, egy rossz pedig (tapasztalat) ki tud "nyírni"…


2020. jan. 18. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Most döntsük el, pszichológus vagy pszichiáter.
2020. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Milyen fogyatékja van? Diszlexia pl.? Agnózia?

Ezek a tanulást nehezítik csak.

2020. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem téged csak a lany ezoterikus hite zavar

Én sem hiszek ezekben dw attól még valaki nem lesz fogyatékos hogy ebben hisz

2020. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" Most döntsük el, pszichológus vagy pszichiáter."


Szerintem fuss neki még egyszer....


"Milyen fogyatékja van? Diszlexia pl.? Agnózia?"


Enyhe ÉRTELMI fogyatékosság. IQ alapján legalább is biztosan.


"Szerintem téged csak a lany ezoterikus hite zavar


Én sem hiszek ezekben dw attól még valaki nem lesz fogyatékos hogy ebben hisz"


Nem én mondtam ki hogy az, hanem gyógypedagógusok zöme!

2020. jan. 18. 23:39
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintetek milyen pszichológus lesz abból a lányból" (...) Nagyszerű pszichiáter lehet. "


???

2020. jan. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az édesanyja pszichiáter, olvasd már el amit írtam!
2020. jan. 18. 23:44
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Hogy végezte el 8 év alatt az alapszakot, amikor az 3 év, és maximum a képzési idő kétszerese áll rendelkezésre az abszolváláshoz?


Egyébként alapszakkal csak viselkedéselemző lesz, mesterrel lesz okleveles pszichológus, és ahhoz, hogy önállóan gyógyító tevékenységet folytathasson még további 4 év szakképzés szükséges úgy, hogy kb.250 önismereti órán kell részt vennie kötelezően, igazoltan. Úgyhogy szerintem ez a lány nem lesz pszichológus.

2020. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Igen, teljesen hihető a sztorid. 80-as IQ-val (ez az értelmi fogyatékosság határa) még az érettségit is nehéz letenni, és ha negyvenszer futna neki, akkor sem tudná az egyetemet elvégezni. Szóval gyanítom, az önjelölt isten négydiplomás anyucikád nézhetett be valamit.

Mondjuk igazán ragadhatott volna rád valami tudás anyucikád öt felsőfokú végzettéséből, és tudhatnád, hogy az emberi elme nem mérhető egy lineáris skálán. Azt már megbeszéltük, hogy nem értelmi fogyatékos. Ha elvégezte az egyetemet, akkor nehezen hinném, hogy egy egyszerű ok-okozat, vagy akár egy elemi összefüggés felismerése gondot okozna neki. A leírtak alapján tanulási zavarral, pontosabban a lassú tanulással küzd. Ami annyit tesz, hogy ugyanarra képes, mint akárki más, csak lassabb tempóban. De ez miért is baj? Miért csak az lehet jó, aki elsőre megért mindent? A tapasztalat azt mutatja, hogy attól, mert valakinek elsőre sikerül az, ami másnak másodjára, még nem jelenti, hogy jobban is fog neki menni.

A testtömeget meg végképp nem tudom, hogy kerül ide. Igen, vannak kutatások, ami szerint az időskori demencia összefügghet a túlsúllyal, de nem hiszem, hogy egy 80 éves "lányról" beszélnénk, hogy ez bármit is számítana. Ja, igen, persze, te szívesebben nézegetnél egy modell csajt, elhiszem, de attól, mert valaki nem tetszik, még nem lesz rosszabb szakember.

A hitvilágról meg annyit, hogy rengeteg orvos hiszi, hogy ha egy kétezet éves mesekönyv főszereplőjét szólítgatja, az majd segíteni fog neki, és a betegeinek. Nem mondom, hogy ez annyira modern és bíztató lenne, de semmivel nem másabb, mint amikor valaki más mondavilág lényeiben hisz. Meg hát ettől miért ne tudná felderíteni, hogy az adott beteg életében mi okozza a problémát? Előbb mennék egy ilyen emberhez segítségért, mint egy olyanhoz, aki a saját frusztrációit abban vezeti le, hogy másokat próbál lejáratni.

2020. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nehezemre esik elhinni, hogy fogyatékos lenne, hacsak nem fizettek le a szülei minden tanárt, aki átengedte őt a tanévek végén a következő évfolyamba és leérettségiztette.

A pszichiáterek egyébként orvosok, ezt az egyik korábbi válaszoló kedvéért jegyzem meg kisbetűsen.

2020. jan. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként csak annyit fűznék a dologhoz, hogy a pszichiáter egy hat év osztatlan általános orvosi egyetemet végzett orvos, aki után még öt évig pszichiátriára szakosodik. A pszichológus ellenben egy alap és mesterképzést végzett bölcsész, nem orvos. Ez a csaj meg a kis BSC képzésével pedig még nagyon messze van attól, hogy betegekkel foglalkozzon.
2020. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!