Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter?

Pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Már évek óta tartó depresszióm van, ami már egyre csak súlyosabb lesz, vegyítve más mentális bajokkal, kapcsolatba kerültem egy orvossal(nem pszichológus, de valamennyire ért hozzá), aki azt mondta, hogy ehhez pszichiáter kell

Ezzel egyet is értek, viszont közben meg nagyon szeretném kibeszélni a súlyos gondjaimat, még soha senkivel nem beszéltem róluk

Ehhez viszont ha jól tudom a pszichológus a jobb, szóval kihez kellene fordulnom, ha az orvos szerint is klinikai depresszióm van, és már valószínűleg gyógyszer is kellene,viszont beszélgetésre is szükségem lenne nagyon?

Talán pszichoterapeuta? Ha jól tudom ő beszélget is

jan. 20. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő, bár előbb a pszichológust próbáld meg. Ha nem érzel javulást, akkor pszichiáter.
jan. 20. 02:43
 2/11 anonim ***** válasza:
A kettő egyébként nem zárja ki egymást, de én először pszichológushoz mennék a helyedben, ő biztosra meg tudja mondani, hogy szükséges-e pszichiáterhez menned, vagy sem. Valószínűleg ajánlani is tudna egyet.
jan. 20. 04:08
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Őszintén először en is a pszichologusra gondoltam, de aztán belefutottam nem egy ilyen esetbe, mint pl ez is https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Na ilyenkor bizonytalanodom el, hogy egyáltalán érdemes-e orvosi segítséget kérni..

Ismerem magam nagyon jól, tényleg úgy érzem hogy mar csak a szakember segíthetne, magamban 100%, hogy nem tudom megoldani a helyzetem, sőt csak egyre több es több lesz a rossz kényszeres gondolat, sokszor már úgy érzem, hogy elment az eszem(mindenféle túlzás, vagy önsajnálat nélkül..

de az ilyen sztorik láttán nagyon megrendülök, es úgy érzem számomra sem lesz kiút soha, akárkihez fordulok

jan. 20. 05:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Kineziológus....az konkrétan csinál is valamit.
jan. 20. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:
A kineziológia konkrétan áltudomány.
jan. 20. 16:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindkettőhöz szerencsém és egyik sem oldott meg semmit. Ha komolyabb mentális bajaid vannak, a pszichiáter célrevezetőbb (itt skizofréniára, borderlinera és társaira gondolok), viszont először lehet egyszeri alkalomra menj pszichológushoz. Allítsatok fel leletet, beszéld ki magadból, esetleg kérj tanácsot. Aztán kipróbálhatod a pszichiátert, de csak akkor, ha nem irtózol a gyógyszerektől.

Viszont nálam egyik sem ment, ténylegesen csak akkor fogok javulni, ha kitörök a helyzetemből. Valamint nekem a pszichológussal az volt a bajom, hogy mintha egy robottal beszélgetnék, aki körülbelül nem is kíváncsi rám. Mintha kolonc lennék a nyakán, amiért neki fizetnek. Nekem sokkal többet segített az, hogy kibeszélhettem a barátaimnak a bajaim és ott voltak nekem jóban és rosszban.

(Megjegyzem a pszichológust nem azért fizetik, hogy barátilag társalogjon veled, hanem azért, hogy segítsen. Körülbelül, mint egy tanácsadó)

A pszichiátert meg hiába kipróbáltam, mivel egyszerűen irtózom a gyógyszerektől, így nem vált be.

jan. 23. 15:13
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sok olyan esetet olvastam, hogy nem segített a szakember, ilyenkor megrendülök, mert en mar más megoldást nem tudok elképzelni

En sok mindent diagnosztizalni tudok magammal kapcsolatban es nálam ez nagyon összetett dolog, több mentális problémám is van egyszerre es bar fogalmam sincs, hogy hogy fogok megnyilni majd egy szakember előtt, de most mar tényleg úgy érzem, hogy nincs más választás

Sajnos nekem barátaim nincsenek, es amúgy is olyan súlyos dolgokat kellene kiadni magamról, hogy ezt egy barátnak nem is tudnám elmondani, mar ha lenne..

Nagyjából két hónapja fordult at nálam valami, eddig meg vágytam a társaságra, mostanra viszont mar semmit nem erzek semmi iránt, csak nyugtatóval tudok aludni, hallucinalok, ugy érzem kezdem elveszíteni a realitásérzékemet, mar semmi nem számít es ha az öngyilkosságra gondolok egyre kevésbé erzek félelmet...

Nagyon nagyon sok a gond es nagyon összetett, ráadásul több eve húzódik mar es eddig meg semmilyen segítséget nem kaptam, most érzem úgy hogy teljesen irányíthatatlanná vált az egesz

jan. 23. 20:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok! Esetleg beszélgető körben milyen lenne? Ezt megpróbálhatnád, viszont előtte látogasd meg mindkettőt. Ők jobban fognak tudni tanácsot adni, hiszen értenek hozzá. Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy reménykedj, még ha el is esel. Nehéz, de higyj abban, hogy menni fog, mert nincs olyan, ha nem.

Remélem nagyon hamar meggyógyulsz, hiszen nem ezt érdemled, senki nem ezt érdemli. Egyébként ha a nyugtatóktól nem irtózól, akkor ne gondolkodj azon, hogy pszichiáterhez fordulj, viszont a pszichológusod nagyon válogasd meg. Ha kell, akkor menj el többhöz is. Ez a te életed, a te tapasztalataiddal, és hiába mondom, hogy nekem nem segített, neked viszont lehet hogy fog. Bár én azt tanácsolom, hogy ha lehet, akkor ne kifejezetten gyógyszereket kérj tőle, hanem inkább nyugtató hatású bio gyógynövényeket. Ha teheted, heti egyszer kapcsolj ki addig is és foglald le magad. Olvass, hátha segít. Edz esetleg, nagyon sok embertől hallottam, hogy segített neki. Nekem az írás segített rengeteget.

Ezek nem a kérdésedhez illenek ugyan, viszont azért gondoltam nem árt, ha megosztom veled. Próbálj ki mindent, mert ha segítesz magadon, Isten is megsegít.

Sok sikert és hatalmas erőt kívánok neked

jan. 23. 21:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj ez nagyon kétértelműen hatott, ne haragudj, elég fáradt vagyok már. Szóval látogasd meg mindkettőt nyugodt szívvel, majd elválik, hogy neked mi jött be és mi nem.
jan. 23. 21:50
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából pont az a gond, hogy most mar semmivel nem tudom lefoglalni magam, eddig ha épp nem dolgoztam, sorozatokat néztem, ha ramirt valaki, nagyjából el tudta terelni a figyelmem, zenét hallgattam, most mar semmit nem tudok csinálni ezek közül, szó szerint csak szorongok egesz nap, sirogorcseim vannak, más depressziós emberek bejegyzéseit olvasom, majd frontinnal nagy nehezen elalszom, ennyire rosszul meg soha nem voltam, ezért döntöttem úgy, hogy szakember kell

A pszichológus tényleg lutri, ráadásul nem nagyon tehetem meg, hogy egyikről megyek a másikra, közben találtam egy oldalt, ami szerintem hasznos, ez alapján szerintem a klinikai szakpszichológus lenne a legjobb választás

Kaptam itt is egy ajánlatot egy pszichológusrol, akire rakerestem es mindenki csak dicsérte, hogy o az ország egyik legjobbja, csak az a gond, hogy férfi es kizárt hogy meg tudnék előtte nyílni.. meg egy nő előtt is nehéz lesz

jan. 24. 05:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!