Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem, hogyan...

Mi történik velem, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
AZ a probléma,hogy alapjában véve nagyon stresszes vagyok és megfelelési kényszerem van. Mostanában nem alszok rendesen egész este csak forgolódok és random dolgokon agyalok. Félek aludni is, de napközben is félek már. Mindig előjönnek a gondolatok. A kérdések, hogy miért megyek egyetemre? Hiszen az élet voltaképpen szenvedés és kín, egy kicseszett mókuskerékben él mindenki. Nem látom pozitívan a jövőmet. Mintha kiüresedett, lelketlen ember lennék, amikor ezeken agyalok semmit sem látok pozitívan, úgy érzem magam mint egy depressziós akimeg akarná ölni magát. Nem érzem a boldogságot, a motivációt, ami eddig hajtott. Nem élvezem, olyankor a kutyám körbeugrálását, anyum ölelését, a barátokkal eltöltött időt. Hiába gondolok bele,hogy sok pénzem lenne és utazgathatnék, gyerekeim lehetnének, semmi nem tesz boldoggá. Mintha meguntam volna az életet és kínszenvedésnek látom, hirtelen felindulásból lehet meg is ölném magam.Fordultam pszichológushoz meg anyum majd visz kineziológushoz, de nemtudom mennyit fog segíteni. Kiváltója lehetett ennek esetleg az, hogy találkoztam egy sráccal, akivel már beleéltem magam, hogy összejövünk stb, annyira elhitette velem és más is volt mint a többi aztán ugyanolyan lett. Kitöltötte a mindennapjaimat egyszerre volt a legjobb barátom és egyben láttam benne a jövőt. Valamint a szar alvások miatt anyum beparáztatott, hogy nem akar pszichiátriára vinni, de ez mellékes szerintem, mert akkor féltem, hogy öngyilkos leszek,olyan stinten őrülök meg. Most viszont más.Vannak jó pillanatok a napom fele ilyen a napom fele olyan. Meg akarom álltani ezt az egészet. Csak nem tudom, hogyan. Néha mikor jól elvagyok és belegondolok, hogy valódi boldogság-e akkor elkeseredek és rájövök,hogy nem. Ha kilőném az agyamból azt a hülye gondolatot talán visszatérnék. Egyik ismerősöm azt mondta szimplán kifáradtam, demár korábban is volt ilyen és akkor alapjáraton nem gondolkodtam ilyeneken és nem voltam szomorú csak éltem üresen aztán visszajött minden. 17 éves lány.

2020. jan. 20. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Depressziós vagy.

Én is az vagyok, és kb. röviden leírtad az összes napomat az elmúlt két évből. Nem viccelek, pontosan ezeken mentem/megyek keresztül én is. Rosszul alszok, rosszakat álmodok két éve. Nem tudom minek járok egyetemre mert ha meg is lesz a diploma akkor is mi van, olyan mintha minden felesleges lenne. Nálam annyi extra van hogy én sanszosan kényszerbeteg is vagyok tehát ezek mellé pluszba jönnek a kényszeres tévképzetek és önmagam állandó megkérdőjelezése ami utána csak szorongást vált ki és még mélyebbre ránt a depresszió szakadékába.

Az hogy ezeket mind egy eseményre vezeted vissza korántsem szokatlan, az én problémáim is 2 éve egy adott esemény után kezdődtek illetve azelőtt 5 évvel volt egy eset amit amolyan felvezetőnek tekintek de az igazi gondok 2 éve kezdődtek (de ezeket most ide nem írom le mert igazából elég összetett és hosszú sztori lenne)

Írtad hogy édesanyád nem akar pszichiáterhez vinni - ezzel az a baj hogy bár nem akar neked semmi rosszat, de egyszerűen nem fogja fel min mész keresztül. Velem is ez volt, a szüleim nem értették mi bajom, csak az az egy ismerősöm tudta min megyek keresztül aki volt depressziós. A lényeg hogy szakemberi segítség kell de az nem fog egyről a kettőre történni, türelmesnek kell lenned főleg magaddal szemben. Tudom hogy nehéz és azt gondolod hogy csak közhelyeket beszélek most de hidd el pontosan tudom min mész keresztül és talán ez segít is majd kicsit ha tudod más is van rajtad kívül aki ugyanezekkel a problémákkal küzd.

2020. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

* A lényeg hogy szakemberi segítség kell de az nem fog egyről a kettőre történni

na ezt nem a legjobban fogalmaztam meg, egyrészt minél hamarabb el kéne menned szerintem egy pszichológushoz, de legyél óvatos, ha úgy érzed csak rosszabbodik mellette a helyzet akkor keress egy másikat. sajnos a pazichológusok olyanok mint az orvosok és orvosok között is van aki alapos munkát végez és aggódik érted, másik orvos a vakbélgyulladásodra azt mondja biztos csak elrontottad a gyomrodat azért fáj a hasad aztán másnapra perforálódik a vakbeled

a lényeg hogy egy jó pszichológust kell találni de utána nem fog minden két három alkalom után megoldódni, ez egy hosszú folyamat lesz

2020. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Én régen depressziós voltam és nekem Isten segített kimászni a gödörből miután elkezdtem imádkozni, azóta hála a jó égnek minden jobb lett.


De a hobbi, munka és mozgás is nagyon fontos. Ne hanyagold el, legyen ami leköti a figyelmedet.

2020. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban mindenki átesik ilyen kilátástalan időszakon.
2020. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

szeretnél még egyéb hülyeséget megosztani velünk? a depresszió nem vicc, tinédzser- és felnőttkorban is kialakulhat. amire te gondolsz az az átmeneti rosszkedv, köze nincs a depresszióhoz

2020. jan. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!