Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális tünetek ezek, rendsze...

Normális tünetek ezek, rendszeres marihuána fogasztás után? (Kérlek olvássátok végig! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az hogy kb. két hónapja hetente szívok. (ha minden igaz tiszta füvet)

Szerintem fontos hogy egyáltalán nem akartam ezt, valószínűleg függő lettem, mert az első pár alkalom volt úgymond az eredeti elhatározás, onnantól kezdve úgy éreztem hogy heti gyakorisággal kényszerített rá a szituáció. (Nagyon stresszes időszak, felkínálás, "ilyen nem lesz mégegyszer" szerű alkalmak". Azért még is én döntöttem úgy szívni fogok, szóval gyanakszok hogy ez tudat alatti függőség, mondjuk naivságból.

Ha visszaemlékszek a két hónap tiszta pillanataira akkor teljesen egyértelmű hogy nagyon lehangolt voltam, az eredeti vidám személyiségemhez képest. Esetleg egyenes depressziós, vagy netalantán skizofrén tüneteket produkáltam hiszen jelentek meg ijesztő gondolataim, igazából pont ez ettől az őrültségektől való félelem hogy lehet hajlamos vagyok rájuk és most a zöld kezdi előhozni, és zárkózottabb, is lettem, hűvösebb érzelmi világgal, viszont amikor egy slukkot is szívtam akkor tudtam csak felismerni hogy megváltoztam, tudjátok tipikusan akiknek szemüvegre van szüksége, de ő ezt nem tudja, és azt hiszi normális a kissé homályosabb látása.

Jelengleg egy hete, +1 napja nem szívtam, és mivel adottak ezek az úgymond "megvomási tünetek" ezért nem is tervezek egyáltalán és tartom is magam ehhez.

Ami biztos: szorongok, és ingerlékeny vagyok. Az ijesztő gondolatok még mindig jelentkeznek, ilyenkor próbálom nyugtatni magam kutató munkával hogy megbizonyodhassak arról hogy minden rendben. (Így is jutattam ideáig hogy kérdezzek erről)

A racionális gondolkodáson igazából nem zavarodott, és a környezetem sem vesz észre furcsaságokat rajta. Az biztos hogy még is nagyon félek ettől, néha úgy érzem hogy halucinálok, de amúgy nem, és sosem halucináltam pusztán akaratlanul is belegondolok abba hogy most milyen lenne ha valóban skizo lennék. Ilyenkor lègzésem is hevesebb, és nyugtalan vagyok. Általabán akkor jelentkeznek ezek amikor egyedül vagyok. Itthon be kell kapcsoljak egy tv-t háttérzajnak mert úgy nem érzem magam annyira egyedül, ilyenkor tünetek látványosan enyhülnek, és el is múlnak.

Szerintem az is fontos hogy Január hatodikán kipróbáltam a kékhajnalka magokat akik tudtommal LSA-t tartalmaznak, (de most már ki tudja) használtam is Jan. 10-ig szombat este vettem be kb. 15 magot. Ezek egyébként nem voltak nem dózisok, maxumim egyszer ehettem egyszerre 50 magot, máskor max 10et 15öt, de egy nap több alkalommal. (Valószínű ettől flashbackelek)

Szerintetek lehet valami komolyabb bajom, esetleg lehetséges hogy orvosi segítség kéne csak várni kéne vele még? Gondoltam már arra hogy egyszerűen besétálok egy pszichátriára és mindent elmondok, mert az életvitel nehezebben megy, nehéz tanulásra vagy bármi munkára rávegyem magam itthon, és eddig még nem is sikerült.



2020. jan. 20. 19:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy 16 éves fiú vagyok, márciusban fogom tölteni a 17et.
2020. jan. 20. 19:19
 2/21 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy a munka nehézség mögött is egy fajta félelem van. Úgy érzem hogy hogyha csendben leülök tanulni akkor elvesztem a kapcsolatot a társadalommal és újra jelentkeznek ezek a szorgásos tünetek.
2020. jan. 20. 19:33
 3/21 anonim válasza:
100%

Szia

Ez valahogy inkább úgy van hogy a fű egy kicsit pszichedelikus beütésű, és a már meglévő állapotodat nagyítja fel Tehát szinte ugyanazokkal a gondolatokkal foglalkozol, csak kicsit más szemszögből. Ez van hogy viccesnek, és kipárnázottnak tűnik, de ha meg ráparázik az ember - akkor a paranoiás "én"t is sokkal erősebben éli át. Szerintem veled az a baj hogy alapból el akarsz valamiért menekülni a saját bizonyos "én"ségeid (gondolataid) elől, és ezért is tetszett meg eleinte a fű. Mert az ugye megnyugtatott, viccesen állította be a körülményeket, jól el lehetett ütni vele az időt stb. Csakhogy idővel feljöttek a hatása alatt azok a gondolatok is - amikkel nem igazán akartál foglalkozni.


"Ha visszaemlékszek a két hónap tiszta pillanataira akkor teljesen egyértelmű hogy nagyon lehangolt voltam, az eredeti vidám személyiségemhez képest."


Itt is összehasonlítod magad hogy ekkor ilyen volt , akkor meg olyan ~ holott ha teljesen tiszta valaki a tudatmódosító szerektől - akkor is óriási a változás. A tudat maga olyan mint az időjárás. Van hogy minden jó süt a nap, szép az ég - van amikor meg csak jönnek a borús felhők, majd a vihar. Van hogy úgy van az embernek rossz kedve, hogy kívül a világban nem történt szinte semmi.

Az van hogy a saját emlékeid közt matatsz, aztán vannak bizonyos emlékek amikre egyre több olyan címkét ragasztasz rá h - bezzeg akkor milyen jó volt, ott még ez meg ez nem volt, stb. Ezek az emlékek nem változnak, de te amikor be vagy veretve másképp viszonyulsz hozzájuk (felértékeled őket) aztán mikor megint tiszta vagy kissé más lesz alapból is a hozásállásod ezekhez az emlékekhez..


"Esetleg egyenes depressziós, vagy netalantán skizofrén tüneteket produkáltam hiszen jelentek meg ijesztő gondolataim, igazából pont ez ettől az őrültségektől való félelem hogy lehet hajlamos vagyok rájuk"


Az a vicces hogy a gondolataid ugyanazon a felületen (tudatodban) jelennek meg, de te mégis úgy tűnik kicsit félsz tőlük. Végeredményben önmagadtól félsz :) Ez pedig teljesen felesleges! Az a vicc hogy amíg harcolsz ezekkel, és babrálod őket - úgy egyre erősebbek lesznek. A végén még lehet elhiszed hogy van valami bajod, amire itt már utaltál is ("skizofrén, depressziós, őrültségektől való félelem, stb"). Szerintem azonban még nincs semmi komoly bajod, bár én nem vagyok orvos, ha szükségét érzed menj el egy szakemberhez.


"Ami biztos: szorongok, és ingerlékeny vagyok."


Azért szorongsz meg minden mert szerintem önmagad árnyaival játszol belül a gondolataidban. De végül is nem nyerhet senki. Hogy is nyerhetne? Hiszen az egész csak illúzió. Viszont talán a folytonos belső viszálykodás miatt van benned ez a nyomás.


"Az ijesztő gondolatok még mindig jelentkeznek, ilyenkor próbálom nyugtatni magam kutató munkával hogy megbizonyodhassak arról hogy minden rendben."


Azt nem tudom mit akartál a hajnalkával de ilyen 100 alatt tuti nem ad be semmit, szóval az eddig nem hatott rád. Viszont én azt javasolnám ne is szórakozz se a hajnival se a hbwr magokkal, más hallucinogénekkel meg főleg ne. Legalábbis egyenlőre! Ebben a helyzetben az ugyanis nagyon rossz lépés lenne, és valóban kihozhatna mentális problémákat. Egyszerűen azért mert jelenleg rossz az egész hozzáállásod. Ezen kéne változtatni..


Azt javasolnám inkább próbálj ki valami neked is megfelelő meditációs módszert. Ez az igazi, és biztonságos kutató munka. A meditáció gyakorlatilag azt jelenti hogy leválasztódsz a gondolataidról. Látod a gondolatokat, de nem azonosulsz velük.

(Egyébként a hallucinogének is ezt csinálják csak egy ilyen utazás során, egy látszólag külső erő bontja le a személyiséget/énélményt)

A lényeg hogy amikor jön egy gondolat, a gyakorlás segítségével egyszerűen vissza lehet térni a légzés, és hangok figyeléséhez. Tehát a gondolatok elengedését gyakoroljuk. Ha ez valamiképp téged is érdekel, és időt szánsz erre az útra akkor megismerheted a saját tudatodat. Egyszerűen el tudod engedi azokat a gondolatokat, amik zavart okoznak neked. Ha pedig teljesen sikerül megismerned önmagad (a tudatot) akkor ezek már nem lesznek problémák. Akkor már bátran használhatsz akármit..


"Gondoltam már arra hogy egyszerűen besétálok egy pszichátriára és mindent elmondok, mert az életvitel nehezebben megy, nehéz tanulásra vagy bármi munkára rávegyem magam itthon, és eddig még nem is sikerült."


Hogyha végképp nem bízol magadban ezt is nyugodtan megteheted. Következmények nélkül elmondhatsz (és érdemes is elmondani) mindent, viszont első körben a helyedben csak ilyen beszélgetésekig mennék ezzel. Ugyanis tök hamar felirhatnak gyógyszereket, amik pillanatnyilag megoldják a problémát (elnyomják az elmét) azonban hosszú távon súlyos függőséget, és lehet több problémát okoznak mint pl a sima fű.

A lényeg hogy ha nincs más lehetőség, és ezt érzed helyesnek akkor ez is megér egy próbát, de csak óvatosan ;)


"Úgy érzem hogy hogyha csendben leülök tanulni akkor elvesztem a kapcsolatot a társadalommal és újra jelentkeznek ezek a szorgásos tünetek."


Hogy veszted el? Mi veszik el?

Azt kell látni hogy ami igazából vagy az nem egy gondolat.

A gondolatok jönnek és mennek az elmédben, főképp emlékek, vagy ezek alapján számítások a jövővel.

Ez mind "én" csak különböző szerepben.

Azért nem tudsz koncentrálni mert ezeknek a "szerepeknek" a kivetüléseivel vagy elfoglalva.

Belemész az elme játékába, és a gondolatok folyamában elveszíted az aktuális "jelen" pillanatot. Pedig ha abban tudnál maradni akkor jól menne a figyelés, és a tanulás is.

Azt figyeld meg hogy a gondolatok nem te vagy. Ezek alkothatnak akármilyen halmazt, halmazokat is akkor is gondolatok sokasága lesz. Te pedig nem egy változó információ halmaz vagy, mert van valami ami látja ezt az egészet. Az üres tér amiben a gondolatok, és minden keletkezik, és elmúlik. Ha meg találod azt ami Te vagy mégis változatlan, akkor már sinen vagy!! (Egyébként ezt mutatják meg bizonyos hallucinogének is, csak az nem tartós, és jóval veszélyesebb is.)

2020. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

Egyébként azért írtam hogy nem te vagy (nem vagy azonos a gondolkodással) mert ha van bennünk valami ami nem gondolat, ha van valami ami nem változik - mégis az is mi vagyunk (mint ember) akkor a változatlan inkább vagyunk mi - mint az ami változik. Ezért hívják igazi önvalónak is, mert igazibban azok vagyunk, csak nem tudunk róla mert belefelejtkeztünk a gondolatok végtelen álmába.

Bocs ha kicsit katyvasznak tűnik, de visszaolvasva azt éreztem így kicsit êrthetőbb :)

2020. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, megnyugtatott!

Igazából nagyon gondolkodó jellem vagyok, és szeretek saját tapasztalatokból kiindilni. Ezért is mondhatni félek a skizofréniától hiszen nem akarom hogy elvesszem a realitásom, a racionális gondolkodásom, a funkcionálásom a társadalomban. Lehet ezért is tudok konkrét betegséget mondani. Ezért is kezdek paranoiásan szorongani amikor csend van körülöttem, amikor egyedül vagyok a hálószobábamd, a fürdőszobában, vagy akár a gondolataimmal a buszon. Muszáj valami külső inger érjen ami hozzám szól, ami megszólít. Tökéletes példa erre a tv, vagy akár egy youtube videó. Amikor éppen nem ér ilyen kimondottan nekem (is) címzett inger akkor hajnamos vagyok megijedni elősre megmagyarázhatatlan zajoktól. Ilyenkor általabán arra gondolok hogy most kezdtem el haluzni, viszont mindig igyekszek megmagyarázni magamnak hogy ezt még is mi adja ki, és sikerülni is szokott, viszont ne egy olyan nagyon erős, jumpscare-es paranoiát képzelj el, mert igyekszek nyugodt maradni, odafigyelni a légzésemre, ugyanakkor maga a félelem fenn áll, és csak akkor múlik el ha egy teljesen várt, megszokott inger ér. Minnél több van ebből annál nyugodtabb vagyok.

Egyébként egy este alatt maximum 80 valamennyit ehettem (egy csomag másfél grammos volt) talán lehet el is érte a százat, vagy kicsit többet, nem vagyok benne biztos de tapasztaltam halukat. Lehet hogy csak a mindig izgatott 5 éves gyerek beszél belőlem aki a egyszer passzívan szívott be cigifüstöt, és onnantól már láncdohányos... Érzéki zavarodottságot biztosan tapasztaltam, hogyha konkrét halukat nem is.

Visszatérve talán még sem lesz szükség pszichátriára hiszen most ugye nyugodt állapotban vagyok, és jelenleg full marhaságnak tűnik hogy skizo vagyok vagy bármi... Amúgy egy másfél órája kb. bevetten magnéziumot (tablettát) mert sok hasonló kategóriákban olvastam hogy ilyenkor nem árt.

2020. jan. 20. 21:13
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja és igen, tanulás is mondjuk ezért nehéz most mert először is ugyanúgy teljesen síri csendben van számomra minden, és ugyanúgy kiválthatnak pánik szerű tüneteket egy-egy az ablakon beszűrődő kissé ritmusosnak tűnő zajok. (Egyszer előfordult ilyen, azóta nem ültem le, és most jöttem rá hogy valójában ettől félek)
2020. jan. 20. 21:17
 7/21 A kérdező kommentje:
Egyébként magamtól is rájöttem, és valóban még nem kéne erőltetni annyira a keményebb halucinogéneket, a fűnél jobban, ami ezekhez képest valóban eléggé gyerekjáték.
2020. jan. 20. 21:29
 8/21 anonim válasza:

Te figyelj szerintem ne félj a csendtől. Ne félj szüneteltetni a racionális gondolkodásod. Biztosan állíthatom nem lesz semmi bajod, sőt ott fogod megtalálni a nyugalmat, békét..

Holnap még lehet reagálok pár dologra amit írtál ;)

2020. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Vagy úgyis mondhatnám szerintem te nem a csendtől félsz. Attól félsz hogy akkor feljönnek benned gondolatok. De kinek jönnek ezek a gondolatok? Nézz rá. Merd látni Ezt kutasd! Ha próbálod levezetni nem találsz ott semmit. Aztán maradj meg ebben az ürességben, létezésben. Nem kell tőle félni mert az is benned van, azt is te vagy. A gondolatoktól sem kell tartani, mert az is mind benned van. Ezek csak árnyak, álmok - nem kell velük harcolni és akkor eltűnnek ;)

Vagy most etted meg a magokat?

Ledaráltad porrá?

Amúgy úgy is nagyon kevés.. Nekem 300 tól kezdik ezek beadni, addig csak nagyon minimális :D

De ezért is mondom tapasztalatból hogy amíg ilyen parás vagy, és magadtól is félsz - jobb ha nem szórakozol velük :D

2020. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Simán csak rágcsáltam :D

Egyébként észrevettem hogy napról-napról jobban vagyok, valószínűleg csak a THC utóhatása az ami felerősítette bennem ezt a szorongás.

Egyébként hogy kell elképzelni ezeket a pszihedelikumok áltálbfelszínre kerülő súlyos betegségeket? Hogy jönnek elő? Én ezt egy badtripnek képzelem el, amit az illető már nem tud kezelni,(Ez is utal a gyengeségre) vagy esetleg mindegy a trip, és több használat is kéne?

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak 😁

2020. jan. 21. 06:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!