Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkanélküli vagyok, pénztelen...

Munkanélküli vagyok, pénztelen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rátaláltam arra, amit szeretek.

Borzalmasan sokat tanultam autodidakta is, OKJ-n (ahol elméletileg hamarosan vizsgázom) is és szeptember óta estin egyetemre is járok.

Amikor jelentkeztem az egyetemre nyáron, nem gondoltam volna, hogy a munkahelyem semmiféle rugalmasságot nem enged majd. A munkaidőm nagy részében unatkoztam, így azt hittem, hogy a részmunkaidőnek még örülnek is majd bent. Azt hittem, részmunkaidőben dolgozom majd, aztán ősszel találok majd a tanulmányaimnak megfelelő munkát.

Nem voltak rugalmasak, felmondtam. Elkezdtem keresgélni a tanulmányoknak megfelelően is - egy cég még tavasszal azt ígérte, fél év múlva kereshetem őket. Kerestem, válaszra se méltattak.

Amíg otthon voltam, rengeteget tanultam, egyetemre is, autodidakta is. Volt pár szakmai interjú is, néhol második körbe is jutottam.

Szűk 2 hónap múlva elhelyezkedtem egy áruházban. Nagyon tetszett, de elvileg 35 óra volt, gyakorlatilag több, állómunka, fárasztó, számomra komfortzónából kilépős, stresszes.

Már közben alakulgatott egy egyéni vállalkozós, bedolgozós munka. Amikor biztossá vált, felmondtam az áruházban.

Kiderült, hogy nincs iroda, otthonról kell dolgozni. De nem baj, segít nekem, pár naponta Skype-on beszélünk majd, megtervezi majd a munkám nehezebb részeit, rendszeresen találkozunk majd. Eleinte 4 órában leszek, de túllóghatok majd illetve keres más munkát is a számomra.


Na ebből az lett, hogy alig-alig segít (állítólag nagyon elfoglalt, éjjel-nappal dolgozik), múlt héten 1,5 órát tudtam dolgozni, de volt, hogy több kérdésre órák múlva böfögött oda 1 egyszavas választ.


Nagyon elfogyott a pénzem, nomád körülmények között élek. Ha mindent megvennék, amit kell, akkor lényegében vésztartalékom se maradna. Ezért nem veszem meg...


Szinte reménytelen, hogy a tanulmányaimnak megfelelően elhelyezkedjek most.

Kérdéses, hogy folytatni tudom-e az egyetemet.

Ráadásul az OKJ vizsga kapcsán is keresztbe tettek nekünk, nem biztos, hogy sikerülni fog.


Mit tegyek?


2020. jan. 20. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem kötözködés de előbb gondolkodjunk mint cselekedjünk Sajnos sokszor vannak élethelyzetek amikor legalább is átmenetileg fel kell adnunk az elveinket. Pénzt elég kevesen keresnek fütyülve-dalolva kizárólag olyan munkával ami egyben a hobbijuk is. Ez az élet.
2020. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azzal nemigen tudtam mit kezdeni, hogy úgy tűnt, nem lesz gond, megoldódik a helyzet.

Programozásról van szó egyébként.

2020. jan. 20. 21:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Mit tegyél? Ha nincs más mód vegyél fel hitelt. Komolyan. Ha te tudod mit szeretnél csinálni és szerinted abból még megélni is lehet, hát bakker emberek milliói irigyelnek téged. Küzdj érte és tegyél meg a végső célért mindent. A minden alatt azt értem, hogy MINDENT! Ha kell idézd meg a sátánt add el a lelked de ne hagyd veszni ezt. Én már 30+os vagyok és azonnal dobnám a melóm, amiből egyébként jól élek, ha tudnám mi mást szeretnék csinálni ami tényleg boldoggá tesz.

Mellesleg programozókat én úgy tudom eléggé keresnek. Szóval turd a netet és ha úgy érzed ügyes vagy jelentkezz olyan helyre is, ahová nincs meg a végzettséged. Ha szerencséd van felvesznek fizetett gyakornoknak, amíg tanulsz, aztán jól meg is tartanak, mert kell a szakember.

Sok sikert és ne add fel!

2020. jan. 21. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Addig nem mondunk fel, amíg nincs másik munkánk, ez alapvető szabály. A másik, hogy álmokra nem veszünk fel hitelt, ezt az előző hozzászólónak. Itt a gyakorin Dunát lehet rekeszteni azokkal, akik feladtak mindent egy álomért, aztán a közepén jöttek rá, hogy az álmukkal is unatkoznak, a valóságban nem azt kapták tőle, mint amire vágytak, ezért abbahagyták, és végül semmijük sem maradt.
2020. jan. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy pont a programozói karrier lenne egy vad és felelőtlen álom.


Egyébként most akkor mi csináljak?

2020. jan. 21. 07:23
 6/14 anonim ***** válasza:

SOS keress másik munkát. Nem halhatsz éhen.

A helyedben lepassziválnék az egyetemen, és keresnék egy főállást+ mellékállást, kifizetném az adósságaimat, raknék félre amennyit csak bírok. Ha helyrejöttem kicsit, utána fél-egy év múlva folytatnám a sulit.

2020. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csak az a gond (mert amúgy nyilván nekem is ez jutott eszembe elsőnek), hogy a programozást nem célszerű 1 évre szüneteltetni és a szak se a legkönnyebb.

27 vagyok, már nem fiatal, minél előbb el szeretném végezni.


Egyébként ha nem sikerül konkrétan programozóként elhelyezkedni, eleve lőttek a szaknak, mert nem működik, hogy dolgozzak pl eladóként (mert körülbelül csak ott kaphatok olyan beosztást, ami mellett be tudok járni az óráimra), mellette órák, tanulás, és autodidakta tanulás, mert amit az egyetem ad, önmagában nem elegendő. Még a nappalisoknak sem, ők is hobbiprojekteznek, szakmában dolgoznak egyetem mellett.


Ha programozóként sikerülne elhelyezkednem, egyfelől a sulit is megkönnyítené (látom a többieken, akik már fejlesztők, hogy amire én gyakorlok és ezredjére értem meg, azt ők elő se veszik), másfelől nem kellene mellette tanulni, mert.. Minek.


Egyelőre csak annyi adósságom van, amennyi a diákhitel2, az első félév képzési díja. Van párszázezer forintom, de az 3-4 hónapon belül el fog menni. Kb ha dolgozom, akkor is.


Első körben nekem is az 1 év passzív jutott eszembe (1 év, mert ha csak fél, nem lesz milyen tantárgyat felvennem, estin nincs keresztfélév), de a fentiek miatt nem megoldás lenne, hanem feladás.

2020. jan. 21. 09:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Eddig összesen 1 félév van meg, és máris szakmában akarsz dolgozni? Nem értek a programozók világához, de nem korai ez egy kicsit? Eddig még soha nem hallottam, hogy valakit felvegyenek szakemberként normális helyre az első félév után...


27 évesen hova sietsz? Kerget a tatár?

2020. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Régebb óta tanulom, autodidakta is (ma reggel is a saját projektemhez adtam hozzá egy mini funkciót) és most vagyok a végén egy tanfolyamnak - más meg azzal próbál majd elhelyezkedni, önmagában.


27 évesen oda kerget a tatár, hogy szeretnék valamikor ÉLNI is.

Plusz például sportolni, mert egészségügyi panasz - na az már van.

Vagy végre rendbehozni magam lelkileg, párt találni. Gyerek valószínűleg azért SE lesz, mert már kicsúszok a korból.


27 éves az élete felénél jár, nem egy fiatal más tojáshéjjal a szebbik felén.

2020. jan. 21. 11:19
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem kaphatsz meg mindent. Karriert IS, meg családot IS, meg azonnal tökéletes munkahelyet IS, meg még mit nem?

Kaptál jó tanácsokat, de egyik sem felel meg, mert nem illik bele a rózsaszín álomképedbe. A 'keményen dolgozol és mindent megkaphatsz' csak a filmekben válik be. A valóságban keményen dolgozol, és eléred a céljaid egy részét. Ideje lenne felnőni.

2020. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!