Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzelmi mélypont. Minden...

Érzelmi mélypont. Minden szétesik körülöttem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél-1 éve körülbelül elkezdődött ez az életemben, hogy elkezdtem azt érezni, minden megy körülöttem tönkre. A barátságaim megszűnnek létezni. Próbáltam őket életben tartani, voltak a barátnőkkel erről beszélgetések is, de úgy érdemben nem történt változás. Belefáradtam, mar nem tettem én se bele, és ez épp elég volt ahhoz, hogy elhaljanak.

Az egyetemen az első évemben nem buktam, de ebben a félévben sorba adom/adtam fel a tárgyakat, 3 bukás is lesz. Az egyetemen is próbáltam barátkozni, de egyszerűen szinte lehetetlennek érzem, mindenki annyira ezerfelé van. A párkapcsolatom se nevezhető túl jónak. Az a baj, hogy közben van egy nagyon jó oldala is, ami miatt nem tudnám elengedni ezt a kapcsolatot, de egyébként sz@r, mert a barátom munkamániás (vállalkozó) és az van neki az előtérben. De közben ha nincs munka és együtt tudunk tölteni hétvégén egy napot, az annyira jó. Sajnálnám ezt eldobni. De így meg sok a feszültség köztünk.

Egyszerűen magányos vagyok. Mindenhonnan ezt hallani, hogy a szeretethiany az csak a rossz hozzáállás miatt van, mert adj magadnak szeretetet, amit nem kapsz meg másoktól. Ha azt érzed, nem figyelmesek veled, adj magadnak figyelmet.

Ez igaz. De az ember társas lény, szüksége van figyelemre és törődésre. Nem 0-24-ben nyilván, egyedüllétre is szükség van. Ennek ellenére azt érzem, minden kapcsolatom elromlik körülöttem. A barátnők is, a párkapcsolat is. Ezen felül még az egyetem ezen féléve is egy kudarc volt nekem. Bár nyilván van összefüggés az érzelmi állapotom és a teljesítményem között.

Nem tudom, miért romlik el minden, hogy ez a véletlen műve, vagy én bennem van hiba? Fogalmam sincs, hogyan masszak ki ebből. De ez egy ongerjszto folyamat, és sokszor elkap a szorongás, random sírás, mintha valami érzelmi pánik uralkodna el rajtam. A magány miatt.

Mit tehetnék?

Köszönöm a válaszokat.

21l


2020. jan. 21. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a legritkább személyiség típusba tartozol. Nagy valószínűséggel párod.. ESTJ.

Tölts ki egy Mbti tesztet és próbáld megérteni magad, hogy működsz.

2020. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 igen lehet, hogy ESTJ.

Töltöttem már anno én is ki ilyen teszteket. Alapvetően a kolerikus személyiségtípus a domináns nálam, második helyen holtversenyben a melankolikus-szangvinikus, mikor hogy. A flegmatikus csak bizonyos helyzetekben jön elő nálam, de nem jellemző tartósabban.

2020. jan. 21. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek nem teljesen jó tesztek.

Te nagy valószínűséggel, Ixf p_j lehetsz.

Azért érzel ennyi mélyen dolgokat és magányosnak is, mert vagy első helyen használod a F (érzést) vagy alsóbb rendűként és egy gyerek szinten van, fejlődni akar, tehát kitőr és irracionálisan nem tudod megérteni a T(gondolkodást) használsz dominánsként. A nem annyira ritka személyiség típusúak elvannak egymással, és Magyarországon Extrovertált személyiségűekból több van, és inkább beszélnek hülye témákról ami engem egyébként teljesen hidegen hagy

2020. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én INTP vagyok. Nőként 2 szäzalékban fordul elő, tehát képzelheted.

Most már elfogadtam azt a tényt hogy kevés barátom van. És nem fogok értük harcolni, ha ők nem veszik a fáradságot, akkor nincs értelme. Csinálom az általam kitűzőtt célokat és az boldoggá tesz..

3 éve van párom, INTJ hihetetlen de annyira jól vagyunk egymással.

És domináns functióként Ti t használok alsóbb rendű Fe m van a 4.helyen. Tehát nem vagyok egy érzelmes típus, csak a barátommal. Fe 4. helyen néha furcsa kirohanásojat okoz, én azt tapasztalom magamon hogy az idegesit fel hogy nem tudok gondolkodni rajtuk nert irracionálisak, de megtanultam hogy néha oda kell ráfigyelni..

Ti, Si hurok stresszhelyzetben, egyfolytában a múltra koncentrálok és lebontom apró részletekbe és akkor jön az érzés hogy miért lett ez stb, idegesitő.

2020. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Melankólia az rám is igaz.

A legfontosabb hogy fogadd el magad amilyen vagy és ne másokhoz próbálj igazodni ha más milyen vagy akkor úgyis találsz olyan társaságot akik befogadnak és nem kell megfelelned.

Koncertálj a célra az egyetemre, ne hagyd hogy elragadjanak az érzelmek, magányosnak érzed magad megértem, néha én is. 2 mély kapcsolatom van és ennyi de nekem nem fontos az hogy sok legyen nem tudom hogy neked igen..

Ha nagyon muszáj, akkor látogass el egy pszichológushoz, nem vesztesz vele semmit.

2020. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írhatsz privit, melyik típus jött ki neked. Aztán átbeszélhetjük hogy is műkődik a kognitiv funkciói.
2020. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom.

De fel a fejjel!

A tárgyaidat újra fel tudod venni, akár cv-sen is.


Mi az, ami nagyon jó a kapcsolatban, hogy nem tudod elengedni? Én úgy látom, hogy nem vagy vele boldog, bármi is legyen az a nagyon jó.

2020. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!