Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Holnap meg fogok bukni,...

Holnap meg fogok bukni, teljesen bepánikoltam, nem tudom, hogy mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy abszolút nem mértem fel, mennyi idő kéne erre a tárgyra... :(

A barátnőim se hagytak rá több időt, de tudom, hogy nekik menni fog.


Ez a 3. Eset, hogy ilyen miatt buknék...


Nagyon rosszul érzem magam emiatt, úgy érzem, hogy totál kiégtem az egyetemi tanulmányok alatt...rengeteg felesleges tárgyunk van, arra sem voltam motivált sokszor, hogy bejárjak az órákra. Mintha elfogyott volna a kitartásom...


Elkezdtem pszichiáterhez járni, de 2 alkalom alapján csak annyit állapított meg egyelőre, hogy túl nagy bajom nincs... hát én nem így érzem.


Semmi motivációm nem maradt arra, hogy csúszás nélkül elvégezzem az egyetemet. Ez lesz az utolsó félévünk, de nincs meg a nyelvvizsgám még, a szakdolgozatom sem áll sehogy és valahányszor arra gondolok, hogy annyi dolgom lesz ezekkel az utolsó félévben, hogy minden nap tanulnom kell valamit, a puszta gondolattól eltörik a mécses... nem tudom kontrollálni a dolgot, sem a figyelmemet


Teljesen szétzilál az idői korlát, ilyen feszített tempóban nem tudok hatékony lenni, pluszban már nagyon fáradt is vagyok... nem lenne szabad ennyire fàradékonynak lennem, mások is ugyanezekkel a gondokkal küzdenek, még sincsenek így kimerülve...és ez nem fizikai fáradtság, mentális...


Bennem már megfogalmazódott, hogy ADHD-s vagyok, és emiatt a jelenlegi idegállapotomban képtelen vagyok koncentrálni, meg összeszervezni az életemet, sem beosztani az időm, mert egyszerűen annyi mindenre kivetül a figyelemzavarom, hogy bizonyos körülmények között abszolút nem tudok tanulni.Amíg azon agyalok, hogy nem akarom szétgürizni magam a következő félévben, addig nem tudok koncentrálni a nyelvtanulásra se.


Tiszta zokni az agyam...



2020. jan. 21. 21:07
 1/5 A kérdező kommentje:
23 éves nő vagyok
2020. jan. 21. 21:08
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Semmi gond, valakinek szemetet is kell szedni, meg kukát üríteni minimálbérét, ahogy kocsikat tologatni a Teszkóban, vagy árut tölteni a Lidl-ben.


Nah?


Ez motivált már valamennyire, hogy nekifeküdj végre tanulni, hogy ne ilyen sors várjon rád?


Gondold ezeket át, hogy mi rémiszt meg jobban, a fenti munkák végzése kedved ellenére életed végéig, vagy inkább tanulni még 1-2 félévet, és utána diplomával valami 5-ször annyit fizető állásban NEM TÖBBET dolgozni, amit még szerethetsz is esetleg?


Én az utóbbit választottam, és egyáltalán nem bántam meg, akármilyen nehéz is volt anno ennyi idősen, mint most neked!

2020. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Több vizsgaalkalom már nincs?


Holnap lehet, hogy én is bukom (pedig az utolsó tárgyam lenne az egyetemből), de igyekszem megnyugodni. 30-án még van egy alkalom szerencsére...

2020. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben is történt egy egyetemista öngyilkosság a napokban, biztosan hallottál róla.

Arra szeretnék rámutatni, hogy az #1-es válaszoló kommentjét figyelmen kívül hagyva ismerd fel, hogy ez egy komoly probléma, amin még könnyen lehet segíteni.

Ha van az egyetemen mentálhigiénés központ, akkor keresd fel az egyik szakembert ott, vagy, ha teheted, akkor egy pszichológus még biztosabb megoldás.

Ne feledd: egyetlen bukás sem téged minősít! Egy tárgy nem a világ vége, de még kettő sem. Ne feszítsd túl a határaidat a sokszor teljesíthetetlen követelmények miatt. A holnapi vizsgán, úgy vélem, már nem sok értelme van rágnod magad, nem lesz az sem szégyenteljes, ha akár teljesen üresen adod be a lapot, vagy adott esetben, nem tudsz meg sem szólalni.

Igen, tanulni kell, amit lehet hatékonyan tenni, és könnyen át lehet esni a másik oldalra, amikor szörnyű dolgok fordulnak meg a fejedben, ha nem tudod visszamondani pontosan a megtanult anyagot, vagy esetleg elégtelent kapsz.

Ne ess kétségbe! Próbálj meg (még ha kevés olyan tárgy is van) azokra fókuszálni, amikből fontosabbnak tartod a jobb érdemjegyet, az ilyenekből pedig csak arra hajts, hogy átmenj, ha más átvészelési mód nincs.

Tényleg szeretnélek megkérni, hogy keress valamilyen segítséget! A pszichiáter talán rossz döntés volt, a pszichológus hatékonyabban tud segíteni. Ha pedig ezeket elmondva, amiket leírtál, ő úgy látja, hogy nincs semmi bajod, akkor, amennyiben teheted, menj másik szakemberhez!

Kitartást kívánok neked és a legjobbakat!

2020. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló egy kiba.ott idióta! Vagy egy nárcisztikus-egoista sz.r ember, vagy elvégzett egy alibi kamu szakot és itt veri magát. Ne az ilyenekre hallgass. Nagyon nehéz az egyetem, én is tudom, főleg a vizsgaidőszak legvégén. Ilyenkor az zakatol benned, hogy basszus lehet nem lesz meg, uv-re meg már nincs férőhely... Szörnyű, de a legfontosabb, hogy NE CSINÁLJ OLYAN BUTASÁGOT AMIRŐL A NAPOKBAN IS HALLANI LEHETETT DEBRECENBEN!!! Semmi nem ér ennyit, a családod fájdalmáról meg ne is beszéljünk. Szorítok, hogy minél jobban sikerüljön a vizsgaidőszakod. Peace & Love
2020. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!