Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolapszichológus mennyire...

Iskolapszichológus mennyire tud segíteni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen szedem a bőrömet.Eddig csak a számról(kívül,belül) téptem/kapartam le,de egy ideje már mindenhonnan.Arra a pontra is eljutottam,hogy ha nem csinálom,akkor konkrétan szenvedek.Gyorsan veszem a levegőt,remegek és borzasztó gondolataim lesznek.Próbáltam már mindent,hogy ne nyúljak a számhoz.Az ujjam leragasztása volt a leghatékonyabb,de akkor még rettenetesen ideges lettem és jött a remegés.Ez iskolában nem szerencsés.


Iskolapszichológus ezen tud segíteni? Mennyiben különbözik egy olyan orvostól,akihez beutaló kell?



2020. jan. 21. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen gondolataid lesznek tőle? Én amikor jártam iskolapszichológushoz, az abból állt hogy meghallgatta a sztorijaimat és a problémáimat, annyi mondott, hogy " hát sajnállak" de nem segített semmiben. :D Minimálisan volt jobb, hogy valakinek elmondtam. Persze nem ugyanolyan a világon az összes iskolapszichológus, lehet egy jobbat fogsz ki. Elmehetnél hozzá, ha nem tetszik többet nem mész, ilyen egyszerű. Aztán keresel egy másikat. :)
2020. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szóval nem is akkora segítség egy pszichológus? Lehet elmegyek hozzá és beszélek vele.Remélem a hölgy jobban végzi a munkáját.A vicc,hogy forgalmas helyen van az irodája...Azért meglátogatom,egy próbát megér.

Olyan gondolatok,amik azt mondják,hogy muszáj leszednem,levágnom azokat a részeket és akkor nem fognak zavarni.Mellé jönnek még a nincs értelme az életemnek,sosem lesz olyan életem amilyet akarok és így tovább.Az iskolát is elhanyagolom,csak romlanak a jegyeim,aludni sem tudok.Nem tanulok semmit,csak ülök.Minek tanuljak? Semmihez sincs tehetségem,nem is érdekel semmi,pedig lassan választanom kéne,mert nincs túl sok időm egyetemig.Szüleim is nyomás alatt tartanak,válasszam azt,amit ők akarnak.Tudom hogy nekem kell választani,de nem érdekel semmi.Fáradt vagyok.Csak pihenni akarok.

2020. jan. 23. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!