Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy valamilyen...

Lehetséges, hogy valamilyen mentális betegségem van?

Figyelt kérdés

Korai kamaszkorom óta vannak bizonyos tüneteim. Hajlamos vagyok nagyon hirtelen hangulatváltozásokra, kényszert érzek arra, hogy másokat bántsak, satöbbi... Az utóbbi egy év egy nagyon nehéz időszak volt az életemben, és úgy vettem észre, hogy ezek a dolgok egyre csak rosszabbodtak. Egyre több hangulatingadozásom van, furcsa, hallucináció szerű élményeim, bizarr gondolataim. Ami a legjobban megrémít, az az, hogy nem bírok tükörbe nézni. Olyan érzés, mintha nem én néznék vissza a tükörből, annyira, hogy szinte több külön emberként kezelem önmagam.

Mi lehet ez? Kezdődő skizofrénia, bipoláris zavar?



2020. jan. 23. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne hergeld bele magad. Én is elcsodálkozom, amikor egy vénember néz vissza a tükörből, holott csak 60 év telet el, hogy 15 éves voltam.
2020. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A "nem én nézek vissza a tükőrből" a deperszonalizáció érzése. Ez nem egy ritka dolog, és nem csak a súlyos betegségek tünete. Okozhatja kialvatlanság, szorongás, főleg az utóbbi. Látatlanból nyilván nem mondom meg, hogy pontosan mi bajod van, de első körben egy kis szorongásra, depresszióra tippelnék. Szokásos közhelyeket mantrázok: sport, relaxálás, változatos táplálkozás, megnyugvás. ha ezektől sem múlik vagy még rosszabbodik is, akkor orvost kell felkeresni, aki nyugtatót és antidepresszánst fog felírni.
2020. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!